اخبار

آغاز کاهش قیمت برنج با رسیدن فصل برداشت قیمت عمده فروشی برنج 80 تا 90 هزار تومان شد- اخبار کشاورزی اخبار اقتصادی تسنیم

دستگاه سفیدکن مرحله نهایی این فرایند میباشد و پوست برنج و خود برنج در این دستگاه از هم جدا می شوند. مین ، خیس و باتلاقی بودن زمین و …… کشاورزان محصولات خود را با دست درو میکنند . پس از بوجود آمدن دانه های برنج نوبت به درو کردن برنج توسط کشاورزان میرسد، کشاورزان برای درو برنج از دو روش سنتی و ماشینی استفاده می کنند که در ادامه روش های موجود برای درو برنج را به طور کامل توضیح میدهیم.

در برداشت دستی شالی با داس درو شده و بر روی ساقه های باقیمانده قرار می گیرد. در صورتی که هوا آفتابی باشد روز بعد می توان شالی ها را خرمنکوبی نمود. در صورتی که هوا ابری باشد بهتر است شالی دو روز هوادهی agriculture-na.ir شده، سپس خرمنکوبی انجام گیرد. در برداشت با دست چنانچه بارندگی صورت گیرد و تداوم بارندگی وجود داشته باشد، سبب کاهش کیفیت محصول شالی می شود. در این زمان جوانه زنی شلتوک روی خوشه نیز اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، عصر شنبه با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان نخستین برداشت برنج به صورت دستی و سنتی شالیزاری های «محرمعلی رحمانی» در یکی از روستاهای بخش چوکام شهرستان خمام انجام شد. نخستین برداشت برنج از شالیزارهای استان گیلان در یکی از روستاهای بخش چوکام شهرستان خمام انجام شد. گزارش تصویری اختصاصی خبرگزاری ایران‌پرس برداشت برنج از شالیزارهای روستای “لیفکو خندان” در شهر شفت استان گیلان را به تصویر کشیده است.

احیای روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با مقاوم‌سازی خانه‌ها/کسب چهار نشان طلا و نقره توسط ورزشکاران استان+تصاویر

مقدار توان مصرفی این ماشین در مقایسه با ماشین های پوست کن و سفیدکن پایین بوده و دارای ظرفیت زیادی می باشند. در سیستم های پیشرفته از الک های دوار که از استوانه ای با تو رفتگی های مختلف متناسب با اندازه های مختلف برنج است استفاده می شود. مقدار خروجی دستگاه تعیین کننده بخشی از فشار وارده بر برنج در دستگاه می باشد.

این دستگاه به دو شکل صندلی دار و بدون صندلی به فروش میرسد. در هر دو حالت دانه ها باید از حمله موش ها، پرندگان و سایر آفات محافظت شوند. پوشاندن توده محصول در قسمت فوقانی و تحتانی توسط کاه و کلش باعث محافظت آن در برابر باران می شود.

۶- دستگاه برداشت برنج: