آموزش جامع صرافی کوکوین Kucoin به صورت گام به گام

در ازای تامین نقدینگی، صرافی هم به شما پورسانت و کارمزد می دهد. حالا برای این که موجودی حساب فیوچرز در صرافی کوکوین را چک کنید، از منوی بالا گزینهی Derivatives را انتخاب کرده و روی Futures Pro کلیک کنید. از منوی Asset نیز می توان به گزینه AMM دسترسی داشت. وارد کردن کد معاملاتی: به منظور افزایش امنیت کاربران، در بخش فیوچرز کوکوین، کد معاملاتی در نظر گرفته شده است که به آن Trading Password نیز گفته میشود. یک کد به ایمیلم ارسال شد. ولی اگر مقدار ریسک به 100 نزدیک شود یعنی ریسک کم شده و خطر ضبط موجودی وجود ندارد. دو عدد در دو فیلد مختلف قرار می دهیم عدد بالاتر شرط ما خواهد بود که اگر قیمت به این عدد رسید صرافی سفارش را به جریان بیندازد.

در این صرافی قابلیتهای معاملاتی مختلف مانند فیوچرز، اسپات و مارجین، در اختیار کاربران است. در حالت عادی در صرافی های متمرکزی مانند کوینکس و بایننس بر حسب سفارشات خرید یا فروش هایی که کاربران در داخل صرافی ایجاد می کنند، نقدینگی را به داخل صرافی تزریق می کنند و معاملاتی صورت می گیرند. این سفارشات خرید و فروش در دفتر کل سفارشات ثبت می گردد. خرید و فروش بیت کوین در کوکوین با یک سفارش مارکت اوردر ساده انجام میشود.

نکته یا ایرادی که در این کار هست، این است که در صرافی های بزرگی مثل بایننس، برای جفت ارزهای بزرگی مثل بیت کوین این نقدینگی تامین شده است و مشکل خاصی وجود ندارد. مشکل آنجاست که برای صرافی های متمرکزی که به بزرگی بایننس نیستند، این نقدینگی وجود ندارد و باعث می شود که معاملات خرید و فروش برای جفت ارزهای دیگر انجام نگردد. 4. مقدار بیت کوین کَش مورد نظر برای مبادله یا مقدار بیت کوین موردنظر برای خرید را وارد کنید و روی دکمه “Buy BTC” کلیک کنید. این پروژهها میتوانند در ابتدا خیلی سریع توکن خود را روی یک بلاک چین دیگر مانند اتریوم پیادهسازی کنند و با جذب سرمایه خصوصی یا عمومی و اضافهکردن آن به صرافیها، به سرمایه و زمانبندی موردنظر خود دست پیدا کنند، شبکه اصلی خود را راهاندازی کنند و بعد توکنها را به بلاک چین اختصاصی خودشان انتقال دهند. برای اینکه این موارد پیش نیاید قبل از گذاشتن سفارش فروش که تارگت بالاتر است ابتدا سفارش استاپ لیمیت را تعیین کنیم با توجه به اینکه ما قیمت را روی قیمیت که در برگه سفارشات جاری ثبت شده ایت انجام داده ایم روی قیمت 6 سنت تارگت فروش را در حالت استاپ لیمیت تعیین می کنیم که اگر قیمت به این عدد رسید صرافی فروش را انجام دهد که از ضرر بیشتر جلوگیری شود.

دفتر کل به نام Liquidity pool با دفتر سفارشات که در حالت عادی وجود دارد، متفاوت است. کاربران با ثبت سفارش های خود، نقدینگی را برای پلتفرم صرافی به وجود می آورند و صرافی ها کار برقراری اتصال بین خریدار و فروشنده را به انجام می رسانند و به این ترتیب کسب درآمد می نمایند. اگر بخواهیم در هنگام ثبت سفارش شرایطی را برای خرید یا فروش خود بگذاریم از این حالت استفاده می نماییم. در این حالت فقط مقدار ارزی که می خواهیم خرید کنیم را وارد می کنیم و یا با کشیدن اسلاید بار مقدار را تعیین می نماییم. همانطور که در این مثال می بینید ضریب این جفت ارز 3X می باشد، حداکثر می توانید با سه برابر مبلغی که وارد سفارش خود کرده اید، در معامله وارد شوید. دلیل وام دادن در این مقدار آن است که مقدار ارزی که کاربر در این صرافی دارد 102 تتر می باشد و چون ضریب X جفت ارز ما برای معامله مارجین 2X بوده است، وام داده شده دو برابر است و بنابراین در مجموع ما می توانیم با حدود 310 تتر وارد معامله شویم.

اگر در صرافی کوینکس به پروفایل برخی جفت ارزها وارد شوید، خواهید دید که در دفتر سفارشات یا Order book گزینه دیگری با عنوان Liquidity pool وجود دارد که همان بخش AMM در صرافی کوینکس می باشد که موضوع بحث این مقاله است. در این مقاله به آموزش جامع ربات تریدینگ کوکوین پرداختیم. فعالسازی بخش فیوچرز تریدینگ پس از ورود به صفحه معاملات فیوچرز کوکوین در گوشه سمت راست تصویر بر روی گزینه “Enable Futures Trading” کلیک کنید و سپس جهت تکمیل پروسه تیک “I Have Read And Agree” را فعال نمایید. هنگامی که تریدینگ ویو سیگنال ورود را صادر کند، برای خرید اقدام می کند و زمانی که سیگنال خروج بدهد، برای فروش اقدام می کند. حدس می زنیم که ارز CET که می خواهیم خرید نماییم قیمت حداکثر آن در دفتر سفارشات و در قسمت خریداران ارز نمایش داده شده است و از آن به بعد می تواند دچار ریزش شود.

صرافی کوینکس اعلام می کند از آنجا که در مورد دفتر سفارشات مشکلی وجود داشته است، این صرافی بازارساز خودکاری را ایجاد کرده تا یک استخر نقدینگی ایجاد نماید. پس از آن سفارش ما در قسمت نرمال ثبت می گردد که جزییات آن در برگه سفارشات قابل دیدن است. را ثبت کنند. این موضوع کمک خواهد کرد که افراد سودجو نتوانند اقدام به کلاهبرداری کنند چون تمام اطلاعات مربوط به دارایی فرد به صورت دیجیتالی ثبت شده است و امکان جعل آن وجود ندارد. 24 ساعته بودن معاملات در صرافی کوینکس: 24 ساعته بودن زمان معاملات در صرافی کوینکس باعث شده است که، تریدرها در هر زمان از ساعت شبانه روز که قصد خرید و فروش را دارند، اقدام کنند. برای این منظور از بخش مربوط به خرید بیت کوین در صفحه معاملات اقدام می نماییم.

در صورت داشتن کد دعوت آن را در قسمت Referral code وارد کنید.

در این فیلم آموزش ارز دیجیتال به بررسی نحوه انتقال ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و تتر از صرافی نوبیتکس به صرافی کوینکس پرداخته شده و نکاتی که در این انتقال باید رعایت کنید، توضیح داده می شود. سپس در قسمت نشانی برداشت ( Withdrawal Address) باید نشانی کیف پولی را که قصد داریم ارز خود را به آن انتقال دهیم، وارد کنیم. کافی است فقط 100 دلار خود را در قسمت مارجین وارد نمایید. در کادر بعدی یک گذر واژه قوی که ترکیبی ازحروف و اعداد است را وارد نمایید. در صورت داشتن کد دعوت آن را در قسمت Referral code وارد کنید. در صورت فعال بودن کد دوعاملی ،رمز دوعاملی خود را در کادر کد شناسایی دوعاملی وارد نمایید. توصیه می شود حتما پس از پایان یافتن معاملات وارد بخش Repay شوید و وام خود را تسویه نمایید که سود ساعتی برای شما محاسبه نگردد.

حال ثبت نام شما انجام شده و در مرحله بعد شما باید امنیت حساب کاربری خود را بالا ببرید که البته الزامی نیست ولی حتما این کار را انجام دهید . به طور مثال فروشنده ای سفارش فروشی را ثبت می کند و اعلام می کند که حاضر است یک واحد بیت کوین خود را 50000 دلار بفروشد. در اینصورت صرافی باید بتواند خریداری که حاضر است بیت کوین را 50 هزار دلار بخرد، پیدا کرده و با فروشنده تطابق داده و آنها را به iranarzdigital هم وصل کند. برای این کار چندین آتم را باید بررسی نمود که در ادامه به آنها اشاره کردهایم. گفتنی است که مدیرعامل کوکوین در ادامه صحبت های خود اشاره داشت که این پلتفرم هیچ قصدی برای متوقف کردن برداشت های خود ندارد و ورشکستگی صرافی کوکوین تنها یک شایعه است، چرا که این پلتفرم به درستی و بدون هیچ مشکلی در حال کار است.

در زیر به برخی از مزایا و معایب صرافی کوکوین اشاره خواهیم کرد. چگونه می توان جفت ارزها را به استخر نقدینگی وارد کرد؟ نکته دیگر آن است که اگر ضرایب X اعدادی برابر 4 یا 5 باشد، مبلغی را که وارد صرافی می کنید به طور خودکار ریسک شما را نسبت به جفت ارزی که ضریب آن 2 است در عدد بالاتری خواهد برد. به این معنا که وقتی خرید خود را در قیمتی انجام دادیم باید فروش خود را در قیمت بالاتری انجام دهیم تا بتوانیم سود خود را از تفاوت این دو معامله دریافت نماییم. و سپس دکمه ی Buy ETH (خرید اتریوم) را بزنید تا دستور خرید شما ایجاد شود. برای دسترسی به این پلتفرم ابتدا از صفحه اصلی صرافی تب Derivatives را انتخاب نموده، سپس گزینه Futures Pro را انتخاب کنید. در منوی برداشت باید ابتدا رمزارز خود را انتخاب کنید و سپس آدرس والت و شبکه مورد پشتیبانی رمزارز خود را انتخاب کنید.

1.در ابتدا گزینه پروفایل خود که در بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید. مقدار ارزی هم که می خواهیم بفروشیم وارد می کنیم یا با کشیدن اسلاید بار مقدار آن عدد را وارد می نماییم. در این صورت جفت ارزی که تمایل دارید با آنها کار کنید، هر دوی این ارزها را وارد استخر نقدینگی می کنید. تمام جفت ارزهایی که این قابلیت برای آنها در نظر گرفته شده است تحت عنوان “Which markets support AMM” توضیحات کافی برای آنها داده شده است. در این لحظه حساب کاربری شما از نظر حداقل امنیت مدنظر KuCoin ایمن شده است. توصیه می شود جهت دریافت وام از ارز USDT یا همان تتر دلار استفاده نمایید. حال اگر خواستید سفارش را خیلی سریع ببندید و در نهایت سود و زیانی را که برده اید برداشت کنید کافی است از گزینه Mark price استفاده نمایید. برای مدیریت این مسئله می توانید مقدری از ارز خود را از قسمت اسپات به قسمت مارجین منتقل نمایید.

در صرافی کوکوین تبادل ارزهای دیجیتال و ترید اسپات با رعایت قوانین و مقررات و حفظ دارایی کاربران در محیطی امن انجام می شود و کاربران می توانند به راحتی معاملات خود را مدیریت کنند. کوینکس همچنین مقررات را پذیرفته و یک محیط سرمایه گذاری امن و پایدار برای کاربران ارائه می دهد. در این مقاله به آموزش صرافی کوینکس، نحوه افتتاح حساب، امنسازی حساب کاربری و همچنین پروسه واریز و برداشت سرمایه در صرافی Coinex توضیح داده شده است. زمانی که شما سرمایهای را به حساب خود در صرافی واریز میکنید، این سرمایه به بخش حساب اصلی کاربری شما واریز میشود. حال ارز ست که به دست آورده ایم چون روی قیمت پایین تر می باشد مقدار بیشتری ارز داریم که در هنگام بازپرداخت قرض ارز CET بیشتری دریافت کرده ایم و آن ارزی که وارد معاملات خود کرده ایم بیشتر شده است.

به طور مثال 200 یا 300 تتر را وارد ماجین می کنیم و زمانی که معامله ما در شرایط ریسکی باشد، این کار کمک زیادی خواهد بود که صرافی را معامله ما را نبندد. اگر مقدار ریسک به 200 درصد نزدیک شود یعنی ریسک افزایش می یابد و ممکن است صرافی تمام موجودی ما را ضبط کند. جهت کاهش ریسک مقداری از ارزهای خود را در داخل بخش اسپات نگهداری کنید زمانی که دیدید ریسک به سمت عدد 200 درصد می رود، مقداری از ارزها را از قسمت اسپات به قسمت مارجین انتقال دهید تا وقتی که ریسک به سمت عدد 100 نزدیک شود.

در نهایت برای کاهش ریسک خود مقداری از ارز خود را از قسمت اسپات به قسمت مارجین منتقل نماییم. به طور مثال در قسمت اسپات ممکن است 1000 دلار یا 1000 تتر داشته باشید. به طور مثال در تصویر زیر در تاریخچه سوابق معاملات و یا Trade history روی جفت ارزی که محبوب خود صرافی کوینکس است یعنی CET/USDT ، معاملات اخیر با سرعت زیادی پیش می رود. سرعت بالا: صرافی کوینکس از سرعت پردازش بسیار بالایی جهت انجام تراکنشها برخوردار است. همچنین صرافی کوینکس دارای بهترین کیف پول رمزنگاری است که میتواند به سرعت داراییهای معامله شده در صرافی را به اکوسیستم دیجیتال شرکت منتقل کند. صرافی کوینکس در واقع همانند: کوین بیس از کیف پول آماده برخوردار نیست و برای واریز کردن کوین ها به شکل موقت مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از آن با وارد کردن قیمت ارز روی گزینه Sell کلیک می کنیم.

پیشنهاد می شود برای دریافت تخفیف در معاملات همیشه مقداری ارز CET که ارز بومی صرافی کوینکس است در داخل کیف پول خود داشته باشید. اگر توسط منوی Exchange در قسمت اکسچنج وارد شوید، میتوانید به هر کدام از این جفت ارزها در قسمت Liquidity pool دسترسی داشته باشید. پس از آن با وارد کردن قیمت ارز روی گزینه Sell کلیک می کنیم. متاسفانه به دلیل تحریم ایران و با توجه به قوانین جدید بایننس، از این پس امکان فعالیت در آن به شیوه قبل مقدور نخواهد بود. گیرنده (Taker) کسی است که از لیست سفارشهای موجود یکی را انتخاب میکند و سازنده (Maker) کسی است که سفارشی را در لیست سفارشها قرار میدهد و سفارش او بلافاصله با یک سفارش موجود در لیست مچ (Match) نمیشود.

با وام گیری ارز CET می توانیم معاملات خود را انجام دهیم.

اگر بخواهیم طولانی مدت معامله مارجین داشته باشیم می توانیم تیک تجدید وام را بزنیم که بنابراین سود آن به صورت روزانه از ما کسر خواهد شد. با توجه به قیمت لحظه ای که ارز CET دارد می توان مقدار ارز CET که می توانیم قرض بگیریم را به ما نشان می دهد. با وام گیری ارز CET می توانیم معاملات خود را انجام دهیم. می توانیم تمامی مقداری را که خرید خود را انجام دادیم انتخاب می کنیم. در این دفتر کل اگر کسی خواست خرید و فروشی انجام دهد، صرافی خودش به صورت خودکار قیمت آن را تعیین می نماید. اگر این کار را انجام ندهیم سودی که صرافی بابت این وام از ما کسر می کند پی در پی زیادتر شود.