ابزار کشاورزی مدرن همراه با تصویر و کاربرد کشاورزی

مجله موفقیت چگونه در منزل قارچ پرورش دهیم؟ بطور کلی طرز پرورش قارچ مخصوص به خود آنست و می توان آنرا در محیط تاریک پرورش داد و بجز نور مستقیم آفتاب، هر مقدار نور راتحمل می کند. در هر صورت در محل پرورش قارچ علاوه بر آنکه، بایستی تهویه هوا به خوبی انجام گیرد، درجه هوای محیط پرورش نیز باید بین ۱۵ – ۱۰ درجه نگهداری شود. علاوه بر این محل پرورش بایستی کاملا تمیز، قابل شستشو و فاقد درز یا محلی برای پرورش باکتریها، حشرات و قارچهای مضر باشد. ترکیب شیمیایی و درصد خلوص کود هاي مختلف حاوي یک عنصر، بسیار متفاوتند.

سمیت عقربها به اندازه و رنگ آنها بستگی ندارد و بعضی از عقربهای بزرگ بدون خطر بوده در حالی که گزش انواعی از عقربها که از جثه کوچکتری برخوردار می باشد که به علت وجود فاکتورهای سمی خطرناک می تواند مرگ آخرین باشد. خطرناکترین عقرب ایران یک عقرب زرد رنگ با طول 7 سانتی متر با نام محلی گادیم می باشد. برای سوسریهای ریز بهتر است در درجه اول از سموم پایروتیروئیدی و در صورت بروز مقاومت از سموم ترکیبی فسفره و پایروتیروئید به میزان 50% از مقدار دوز توصیه شده برای هر کدام از سمها استفاده کرد . برای مثال اگر قرار است که در یک پمپ 10 لیتری 250 سی سی از سم دورسبان و یا150 سی سی سم سیپرمترین به تنهایی استفاده شود مقدار 125 سی سی از سم دورسبان را با 75 سی سی سم سیپرمترین در 10 لیتر آب مخلوط می کنند. این سموم بیشتر در کشاورزی کاربرد داشته ولی امروزه با تغییر در فرمولاسیون برخی از این سموم مانند دیازینون و دورسبان و تبدیل آنها به سموم میکروکپسولی به نام دیاکاپ و امپایر 20 تحولی در استفاده از این سموم در بهداشت ایجاد نموده اند.

آبیاری کانالی

به عنوان مثال میدان میوه و تره‌بار نمیتواند مکان مناسبی برای محصولات خاص گلخانه‌ای باشد. آبیاری زیرسطحی که به‌عنوان آبیاری تراوشی یا فرعی نیز شناخته می‌شود شامل آبیاری محصولات با اعمال آب زیرسطح خاک یا با ایجاد سنگر یا نصب خطوط لوله سوراخ‌دار زیرزمین یا خطوط کاشی است. آب در سنگرها تخلیه می‌شود و در طول کل دوره آبیاری برای حرکت جانبی و روبه‌بالا، آب توسط سیستم مویرگی به خاک بین سنگرها وارد می‌شود.

۴ برنامه کلیدی دولت در بخش کشاورزی

در مجموع، کشاورزان به دنبال روش های آبیاری کارآمدتر هستند، زیرا هر روزه دسترسی به آب کمتر می شود. استفاده از روش های آبیاری کارآمد علاوه بر اینکه agriculture-na باعث صرفه جویی در هزینه می شود، در عین حال میزان آب مصرفی را نیز کاهش می دهد. آبیاری فرعی روشی برای رساندن آب به محصولات زیر سطح خاک است.

تا کنون در مجله فرادرس، مقالات و آموزش‌های متنوعی را در موضوع «انواع کود کشاورزی» منتشر کرده ایم. در ادامه برخی از این مقالات مرتبط با این موضوع لیست شده اند. این مواد موجب دور شدن موشها ازمحل های خاصی نظیر جعبه محصولات کشاورزی و بسته های مختلف و سیم های برق می شود .

من یک دستگاه کولتیواتور در حد اکسل 7 اسب دارم، ترجیحا بنزینی. لطفا مشاوره جهت شخم زدن با تراکتور مینی یا تیلر یا وسلیه جدید در زمینها شیبدار دیم. سلام مرغوبترین و کارآمدترین مدل و قیمت کولتیواتور می خواستم، لطفا. سلام، در مورد خرد کن چوب و تهیه مواد اولیه صنایع mdf چند تا سوال داشتم، میشه لطفا راهنمایی کنین.