استاندار: سمنان در پرداخت تسهیلات دامدارکارت جزو استان‌های برتر کشور است - مجله خبری کشاورزی

استاندار: سمنان در پرداخت تسهیلات دامدارکارت جزو استان‌های برتر کشور است

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، «سید جواد ساداتی‌نژاد»، وزیر جهاد کشاورزی امروز پنجشنبه به منظور بازدید و بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان  گرمسار وارد استان سمنان شد.
ساداتی نژاد در بدو ورود وارد شهرستان گرمسار شده و مورد استقبال هاشمی استاندار ، اردشیر مطهری نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و برخی دیگر از مسئولان استانی قرار گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی در این سفر یک روزه قرار است سیلوی یکصد هزار تنی شرق کشور را بازدید کند که اکنون ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در سفر دولت سیزدهم به سمنان ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل گرفت.
بازدید از واحد فوق پیشرفته مرغ تخمگذار در آرادان گرمسار از دیگر برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی در استان سمنان است.
شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان و در همسایگی استان تهران قرار دارد.منبع اخبار

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، سید محمدرضا هاشمی روز پنجشنبه در نشست وزیر جهاد کشاورزی با جمعی از کشاورزان و تشکل های بخش کشاورزی شهرستانهای گرمسار و آرادان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان گرمسار ابراز داشت: تسهیلات دامدارکارت در استان به وسیله ۴۰ شعبه بانک کشاورزی در استان  سمنان پرداخت شد.
وی اضافه کرد: تامین نهاده های دامی در استان‌ سمنان از مطالبات بهره‌برداران این استان است که نیاز به مساعدت وزارت جهاد کشاورزی دارد.
هاشمی ادامه داد: بالغ بر یک‌ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام در استان سمنان وجود دارد و در حوزه کشت گلخانه ای نیز سمنان جزو استان‌های پیشرو در کشور است.
هاشمی تاکید کرد: تعیین تکلیف سیلوی شهرستان‌ گرمسار که بیش از ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چند بحث در خصوص شهرک گلخانه ای جزو مطالبات استان سمنان از وزیر جهاد کشاورزی است.‌
وی یادآور شد: تا کنون بالغ بر ۶۴هزار تن گندم تولیدی استان سمنان به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان خریداری و بیش از ۹۶ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.
وی افزود: طرح هدفمندی یارانه ها و طرح جدید خرید نان از جمله برنامه هایی بود که در استان سمنان با کیفیت مناسب به انجام رسیده است.
هاشمی خاطر نشان کرد: خرید ترکیبی دام های موجود در استان‌ باید تعیین تکلیف شود.‌
استاندار سمنان گفت: استان سمنان ، سه استعداد بزرگ صنعتی و معدنی ، گردشگری و کشاورزی را به عنوان ظرفیتی بزرگ در خود دارد و حمایت بیش از پیش مسوولان در سطح ملی کمک‌کننده در شکوفایی این ظرفیت‌ها است.