اخبار

استاندار کرمان: پایانه صادراتی جیرفت مشکل تامین گاز، آسفالت و فیبرنوری دارد

وی تصریح کرد: صادرات محصولات کشاورزی از طریق مرز هوایی زیاد مقرون به صرفه نیست لذا بسته بندی محصولات کشاورزی شهرهای دیگر در این پایانه، ظرفیت‌ها و مزیت‌هایی برای این منطقه در پی خواهد داشت. 
فداکار تاکید کرد: رفع مشکلات جنوب استان کرمان بر اساس نظرات کارشناسی یکی از اولویت‌های کاری در استانداری کرمان است.

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، محمدمهدی فداکار عصر چهار شنبه در حاشیه بازدید از این واقع در جیرفت در جمع خبرنگاران افزود: تولید محصولات کشاورزی در ایام مختلف سال در جیرفت و جنوب این استان به این پایانه نیاز داشت که راه اندازی آن بخشی از مشکلات کشاورزی منطقه را برطرف می کند.

استاندار کرمان با هدف سفر به چند شهرستان جنوب استان به این منطقه رفته است؛ بازدید از مجتمع معدنی تیتانیوم، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با طلاب حوزه علمیه برادران و شرکت در شورای اداری کهنوج از دیگر برنامه های استاندار کرمان در شهرستان کهنوج اعلام شده است.
فداکار بعد از آن، سفر به فاریاب و عنبرآباد را در برنامه های کاری خود دارد.منبع اخبار

اداره گمرک جنوب کرمان از مهرماه راه اندازی می شود 
به گزارش مجله خبری کشاورزی ذبیح الله اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اداره گمرک شهرستان جیرفت و جنوب استان از مهرماه امسال در این منطقه راه اندازی می‌ شود.

به گزارش مجله خبری کشاورزی آنطور که مدیران متولی گزارش کرده اند ساخت پایانه صادراتی جیرفت تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته و اینک آماده افتتاح است که پس از حل برخی مشکلات و موانع، در آینده نزدیک بهره برداری خواهد شد.