اخبار

افزایش امید برای بازگشت پول‌ها!

مقایسه‌ قیمت‌های اعلامی مالکان آپارتمان در تهران نشان می‌دهد که نرخ‌ها افت محسوسی را در مقایسه با اردیبهشت دارد؛ به طوری که در برخی محله‌های شمال شهر قیمت‌ها تا ۳۰ درصد دچار کاهش شده است.

در خبری دیگر، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای شرایط جدید ثبت درخواست و پیگیری کارت هوشمند سوخت وسایل نقلیه نوشماره و نوپلاک را اعلام کرد.

نامه نرخ جدید خوراک و سوخت صنایع که چند روز گذشته بین سهام‌داران دست‌به‌دست شده است، روی روند حرکت شاخص‌های بازار سرمایه تاثیر گذاشته و این شاخص‌ها را قرمز رنگ کرده است؛ موضوعی که یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که آنچه باعث ریزش بازار شده، نرخ‌های اعلامی نیست، بلکه نحوه انتشار آن است.

چهره روز: احسان خاندوزی

همچنین بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک مسکن، افزایش سقف‌ تسهیلات ساخت و خرید واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و سقف تسهیلات جعاله تعمیر مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس این بخشنامه، باید امکان بازپرداخت اقساط تسهیلات به روش پلکانی در صورت درخواست متقاضی فراهم شود.

همچنین وزیر نفت با اشاره به تعلل ۲۲ ساله در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی گفت: سالانه درآمد نزدیک ۴ تا ۵ میلیارد دلار عایدات این فاز است و تولیدش به کاهش ناترازی گاز کمک می‌کند.

نزولی روز: بازار سرمایه

فروکش روز: هیجان مسکن

به گزارش ایسنا، از زمان خروج آمریکا از برجام، بخشی از منابع درآمدی ایران که در ماه‌های پیش از تحریم صادر کرده در تعدادی از کشورها بلوکه شده و کاخ سفید اجازه بازگشت آنها را صادر نکرده است. در هفته‌های گذشته نشانه‌هایی امیدوارکننده از امکان آزادسازی این پول‌ها خود را نشان داده‌اند.

وزیر اقتصاد درباره آزادشدن پول‌های بلوکه‌شده ایران  اظهار کرد: تدابیر بسیار خوب و روبه‌جلویی از سوی بانک مرکزی و وزارت خارجه با طرف‌های خارجی اتخاذ شده و مذاکرات پیش‌ رفته است. امیدوارم در روزهای آتی خود رئیس کل بانک مرکزی نتیجه را اعلام کنند.

چند هفته پس از مطرح شدن صحبت‌هایی جدید درباره بازگشت پول‌های بلوکه شدن ایران، حالا وزیر اقتصاد نیز می‌گوید که در این زمینه تدابیر خوبی صورت گرفته است.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402040704714/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت شکر در بازار توضیح داد: هیچ گونه کمبودی در زمینه شکر نداریم. توزیع در ۳ فروشگاه زنجیره‌ای آغاز شده و سایر فروشگاه‌ها نیز قول داده‌اند از فردا عرضه را شروع کنند.

شاخص کل بورس امروز با ۱۴ هزار و ۸۰۸ واحد کاهش تا رقم دو میلیون و ۱۵۳ هزار واحد نزول کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۴۰۰۶ واحد کاهش یافت و در رقم ۷۴۶ هزار و ۶۳۴ واحد ایستاد.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران درباره شایعات مطرح شده در خصوص تامین ۱۵۰ هزار دستگاه جهیزیه ویژه زوجین با تخفیف ۲۰ درصدی به صورت اقساطی توضیحاتی را ارائه کرد.

آمار ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت در این سامانه در بهار ۱۴۰۲ حکایت از افزایش ورود سرمایه‌گذاران در بورس دارد.

همچنین رئیس اتحادیه بارفروشان تهران از کاهش قیمت میوه‌های داخلی و وارداتی خبر داد.

شایعه روز: تخفیف به زوج‌ها

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز درباره نرخ بلیت پروازهای اربعین گفت: همچنان منتظر نرخ‌گذاری از سمت مراجع بالاتر هستیم و خود را مکلف به اجرای مصوبات مقام عالی وزارت و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری می‌دانیم تا حداکثر تسهیلات را ایجاد کنیم.