اخبار

اقتصادی کشاورزی و امور دام خبرگزاری فارس | agriculture-na

انتصاب خانم دکتر مصباح زاده به عنوان مشاور رئیس در امور بانوان و خانواده احتراماً، نظر به مراتب تعهد، دانش و تجارب ارزنده سرکارعالی، به موجب این حکم، با حفظ وظایف آموزشی و پژوهشی‌‌‌‌‌‌‌، به عنوان مشاور رئیس دانشکدگان در امور بانوان و خانواده منصوب می‌شوید. تدریس دکتر ولی اله محمدی در کلاس درس “روش های پیشرفته بهنژادی” دانشگاه بن آلمان تدریس دکتر ولی اله محمدی در کلاس درس “روش های پیشرفته بهنژادی” دانشگاه بن آلمان . تراس، خاکورزی حفاظتی و بافرهای حفاظتی باعث کاهش فرسایش خاک و آلودگی آب در این مزرعه می‌شود.

  • در این پژوهش تاثیر تنش آبی با استفاده از آب مغناطیسی بر عملکرد و اجزای عملکرد گیاه توت‌فرنگی بررسی شد.
  • طرح آزمایشی به صورت اسپلیت پلات در قالب بلوک‌های کامل تصادفی با سه تکرار در ایستگاه تحقیقات کشاورزی زهک زابل در طی دو سال متوالی اجرا گردید و پارامترهایی نظیر ارتفاع بوته، ارتفاع سنبله، تعداد دانه در سنبله، تعداد سنبله در مترمربع، وزن هزار دانه، عملکرد بیولوژیک، عملکرد دانه و کارایی مصرف آب اندازه گیری شد.
  • این ویروس در حالی زندگی زنبورهای عسل را بطور جدی به خطر انداخته که جمعیت زنبورها پیش از این نیز به دلیل تخریب زیستگاه‌های آنها، استفاده از آفت کش‌ها و تغییرات آب و هوایی بطور قابل توجهی کاهش یافته بود.
  • تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (فروشگاه برنامه‌های موبایلی اندروید بازار) است.

گزارش‌ها حاکی از آن است امسال تنها ٢٩ درصد از محصولات دیم بیمە شدەاند و کشاورزان خسارت دیدە چشم‌انتظار مصوبات دولت برای دریافت تسهیلات بانکی ارزان قیمت هستند کە شاید با مقروض شدن، به طور موقت زخم‌هایشان التیام یابد. وزارت مجله خبری کشاورزی میزان خسارت در بخش کشاورزی ناشی از خشکسالی را ۶۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بر اساس اعلام دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، خشکسالی باعث شده که علوفه قابل برداشت در مراتع کشور نسبت به میانگین بلندمدت ۴۰ درصد کاهش پیدا کند. فروشگاه آنلاین کشاورزی اگری راز (کود کشاورزی-سم کشاورزی -بذر …) طی چند سال اخیر به پشتوانه ی تجربه ای که در بازار های عمده فروشی نهاده های کشاورزی داشته است, تصمیم برآن شد تا کمی با شما کشاورزان و باغداران عزیز نزدیکتر شویم. در این راستا سایت فروشگاه اینترنتی کشاورزی را با یک تیم مجرب از افراد متخصص در زمینه های کشاورزی کامپیوتر ,گرافیک, بازرگانی و فروش راه اندازی کرده ایم .

مازندران لنگرگاه اقتصاد کشاورزی/ اوج گیری با روش های نوین و پهپادها

در آبیاری فتیله‌ای، به علت اینکه همواره آب در دسترس بوده، گیاه با تنش آبی مواجه نشد و این نتایج حاکی از آن است که سامانه آبیاری فتیله‌ای با بهبود رشد گیاه موجب افزایش میزان تولید محصول ‌تر و خشک و بهره‌وری فیزیکی آب گوجه‌فرنگی شد. اگرچه در این تحقیق تجزیه‌وتحلیل اقتصادی انجام‌نشده است ولی محصول بیشتر همراه با مصرف آب کمتر در سامانه آبیاری فتیله‌ای، درآمد بیشتری برای بهره‌بردار خواهد داشت و می‌تواند دلیل قابل قبولی برای استفاده از این روش آبیاری باشد. تنش خشکی یکی از مشکلات اصلی تولید فرآورده­های کشاورزی در بسیاری از نقاط دنیا و به ویژه مناطق خشک و نیمه خشک مانند ایران است.

دولت به روستانشینان توجه کند / صدای کشاورزان را نمی شنوند

صد‌ها هزار بازی ایرانی و خارجی دیتادار یا بدون دیتا را با ترافیک نیم‌بها نصب کنید و به سادگی خرید درون‌ برنامه‌ای انجام دهید. بازار مجهز به سپر امنیت است که برنامه‌ها را توسط آنتی ویروس‌ها بررسی کرده و به محض شناسایی برنامه‌ی مخرب، به کاربر اعلام می‌کند که آن برنامه را از دستگاه خود پاک کند. اگر قصد فروش یا واگذاری موبایل خود را دارید، تنها کافی است برنامه همراه بانک را پاک کنید. این‌گونه تمام حساب‌هایی که روی برنامه ثبت کرده‌اید همراه با اطلاعات مربوط به آن‌ها از روی گوشی‌تان پاک می‌شود. تمامی کارت‌ها و حساب‌هایی که در بانک کشاورزی افتتاح کرده‌اید، به‌صورت خودکار روی برنامه قرار می‌گیرند.

پشت پرده نسخه امنیت غذایی آمریکا برای دیگر کشورها طبق آمارها واردات فرآورده‌های کشاورزی در سال 1342، حدود 100 میلیون دلار بود، در سال 1356 این میزان به 2.6 میلیارد دلار رسید که حدود 2 میلیارد دلار آن از آمریکا وارد می‌شد. در ۴۰ سال اخیر مبنای اصلی شش برنامە توسعە، خودکفایی در بخش کشاورزی بودە است کە این سیاست منجر بە توسعە زمین‌های کشاورزی در بسیاری از مناطق ایران شد، به طوری کە فقط در حوضە آبریز دریاچە ارومیە در ۴۰ سال اخیر بیش از ۳۰۰ هزار هکتار بە زمین‌های کشاورزی اضافە شدە است. بخش کشاورزی برابر اعلام وزارت نیرو بیش از ٩٠ درصد و برابر گزارش وزارت کشاورزی حدود ۷۵ درصد آب مصرفی کشور را برداشت می‌کند. شرایط نگهداری و کوددهی درخت زردآلو مقدمه درخت زردآلو بسیار حساس و نیازمند مراقبت حرفه ای و فراوان است بنابراین اطلاع از نحو آبیاری و … تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی می باشد.

http://3darchitecture.ir