اخبار

اقتصاد کشاورزی و توسعه

در سال جاری زراعی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ سطح زیر کشت محصولات زراعی حدود ١٢ میلیون هکتار گزارش شدە کە در این بین سطح زیر کشت گندم از محصولات زراعی مهم و استراتژیک بیش از شش میلیون هکتار بود کە حدود ۷۰ درصد آن به صورت دیم کشت شدە و تولید در آن به طور مستقیم وابستە بە بارش است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اردوی دانشجویی بمناسبت هفته خوابگاه ها، در جنگل داربکلا ساری در تاریخ۳۰ اردیبهشت ماه 1401 برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مرکز رشد، در راستای بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و … مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است. تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی به نشانی chap.sch.ir می باشد و با وب سایت ها، شرکت ها و موسساتی که بدون دریافت مجوز رسمی از این اداره کل، اقدام به نشر و توزیع فایل های الکترونیکی به صورت online یا offline نمایند برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

فاصله ۹۰ درصدی اوپک پلاس از برنامه کاهش تولید نفت

ساکنان این شهر پس از تحمل ماه‌ها خشکسالی اکنون تنها دو روز در هفته و به مدت هشت دقیقه می‌توانند باغ‌ها و گیاهان خود را آبیاری کنند. شما می‌توانید وارد یک سوپرمارکت شوید و آنها بگویند که مواد غذایی شان سالم است، اما آیا این مواد واقعا سالم هستند؟ بنابراین اگر حسگری داشته باشید که بتواند سریع ارزیابی کند که برای مثال چه مقدار ویتامین C در ماده غذایی‌تان وجود دارد، می‌تواند بسیار مفید باشد. تراس، خاکورزی حفاظتی و بافرهای حفاظتی باعث کاهش فرسایش خاک و آلودگی آب در این مزرعه می‌شود. از آنجا که قدمت کشاورزی به ۱۰٬۰۰۰[۴] سال پیش بازمی‌گردد دارای گستره وسیعی در سراسر جهان می‌باشد.

خبرنامه شماره ۲۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر تیموری رئیس دانشگاه ازبرداشت بذر برنج از مزارع دانشگاه بازدید کردند. صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش agriculture-na.ir توافق نامه همکاری با پارک علم و فناوری نووسیبرسک آکادمگورودوک فدراسیون روسیه به منظور همکاری در برنامه های مشترک امضا کرد. توافق نامه همکاری صندوق پژوهش و فناوری با پارک علم و فناوری روسیه صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی توافق نامه همکاری با پارک علم و فناوری نووسیبرسک آکادمگورودوک فدراسیون روسیه به منظور همکاری در برنامه های مشترک امضا کرد. پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دارای 320 هکتار اراضی است که در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و تولیدی فعالیت دارد.

کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کردە کە امسال دولت مجبور است بیش از پنج میلیون تن گندم، سە میلیون تن جو و بیش از چهار میلیون تن علوفە را وارد کند. همه این عوامل شدت وقوع و تبعات گسترده خشکسالی در بخش کشاورزی را افزایش دادە است. شماره شبا عددی طولانی و پیچیده است که به خاطر سپردن آن ممکن است کمی دشوار باشد و محاسبه آن صرفا از طریق شماره حساب مقدور می باشد. این شماره نشان دهنده شناسه بین المللی بانک شماست که از هر حسابی خارج از بانک خود می توانید پول تا سقف 50 میلیون تومان از طریق حواله پایا دریافت کنید. اگر شما مشتری بانک کشاورزی احتمالا بارها برایتان پیش آمده که می خواهید مبالغ بالایی را انتقال دهید اما موفق نشده باشید. این بانک در زمینه وام، خدمات بانکداری خرد و اختصاصی فعالیت می کند و تمرکز اصلی آن بر روی زمینه کشاورزی و زراعت است.

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از سطح ابلاغی 6 هزار و 450 هکتاری کشت کلزا در این شهرستان خبر داد. مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از صادرات 900 تن مرکبات از این شهرستان به خارج کشور خبر داد. وزارت کشاورزی میزان خسارت در بخش کشاورزی ناشی از خشکسالی را ۶۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بر اساس اعلام دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، خشکسالی باعث شده که علوفه قابل برداشت در مراتع کشور نسبت به میانگین بلندمدت ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.