اخبار

امسال ۲.۶ میلیون تن بیش از پارسال گندم خریداری شد

به گزارش مجله خبری کشاورزی، از ابتدای فصل برداشت تاکنون 7.3 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

طبق مصوبه شورای قیمتگذاری دولت، قیمت تضمینی خرید گندم کشاورزان برای سال زراعی جدید 130 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم اعلام شد.

به گزارش روز دوشنبه مجله خبری کشاورزی از شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)، «سید سعید راد» این مطلب را در حاشیه آیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت غلات، آرد و نان عنوان کرد.

راد در ادامه این نمایشگاه را رویدادی مؤثر برای نمایش دستاوردهای زنجیره گندم، آرد و نان و پیشرفت‌های این حوزه مهم اقتصادی دانست و  افزود: امسال در این عرصه، رویدادهای خوبی به وقوع پیوسته که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات این زنجیره، ذی‌نفعان آن هستند.

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت غلات، آرد و نان که صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافته است، تا روز پنجشنبه (۲۴ شهریور) پذیرای عموم علاقه‌مندان خواهد بود.منبع اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم قدردانی از تلاش‌های فعالان زنجیره گندم، آرد و نان در زمینه حرکت در مسیر تولید پایدار و تحقق خودکفایی در تولید گندم تأکید کرد و گفت: این نمایشگاه، فرصتی است تا بخشی از این توانمندی‌ها در معرض دید متخصصان، شهروندان و رسانه‌های تخصصی و عمومی قرار گرفته و آثار و نتایج آن در سفره مردم جلوه‌گر شود.