اخبار

اندونزی میزبان تسلا می شود؟

لوهوت پاندجایتان، وزیر هماهنگ‌کننده امور دریایی و سرمایه‌گذاری اندونزی گفت که مشوق‌ها با مواردی که رقبای منطقه‌ای تایلند و ویتنام ارائه می‌کنند، مقایسه می‌شود اما جزئیاتی ارائه نکرد.

بر اساس گزارش رویترز، اندونزی سال‌هاست که از تسلا حمایت می‌کند و امیدوار است میزبان یک مرکز تولید آسیایی برای این سازنده آمریکایی خودروهای برقی باشد. تسلا در حال مذاکره با مقامات هندی برای سرمایه‌گذاری در یک کارخانه خودروهای برقی در آنجا بوده است.

به گزارش ایسنا، یک وزیر ارشد اندونزی گفت که این کشور مجموعه جدیدی از مشوق‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی را در نظر دارد و افزود که دولت با شرکت‌های بزرگی مانند تسلا و بی‌وای‌دی مذاکره می‌کند.

اندونزی مشوق‌هایی را برای تولیدکنندگان خودروهای برقی از جمله بی‌وای‌دی و تسلا در نظر گرفته است.

لوهوت گفت: قصد داریم مشوق‌هایی را که برای هر سرمایه‌گذاری خودروهای برقی در اندونزی در نظر گرفته‌ایم، نهایی کنیم و منتظر تایید رئیس جمهور جوکو ویدودو هستند.

لوهات افزود که روز پنجشنبه با مدیران بی‌وای‌دی در شهر چنگدو چین ملاقات خواهد کرد و همچنین قرار است در ۳ آگوست با ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا در کالیفرنیا، ایالات متحده دیدار کند.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402050302159/%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

اندونزی، بزرگ‌ترین اقتصاد در جنوب شرق آسیا، تلاش کرده است تا سازندگان خودروهای برقی را برای سرمایه‌گذاری در این کشور جذب کند و آنها را با ذخایر غنی نیکل خود به عنوان بزرگ‌ترین در جهان که می‌تواند به باتری‌های برقی تبدیل شود، جذب کند. با این حال، برخی از خودروسازان مانند بی‌وای‌دی چین سرمایه‌گذاری در تایلند، قطب خودروی منطقه را انتخاب کرده‌اند.