اخبار

انواع آبیاری زمین کشاورزی و فضای سبز توسن

در بعضی از مناطق کره زمین، بعضی از قبایل درختان جنگل‌ها را می‌سوزانند و یا قطع می‌کنند و فضایی را که قبلا جنگل بوده‌است، به زمین‌های کشاورزی تبدیل کرده و در آن کشاورزی می‌کنند. از مزایای این روش می‌توان به صرفه‌جویی در مصرف آّب و مواد مغذی اشاره کرد و از معایب آن احتمال افزایش بیماری‌ها از طریق آب بازیافتی و عدم پخش نمک‌های محلول در پایین خاک و جمع‌شدن آنها با گذشت زمان است. کودهای زیستی یکی از بهترین کودهای موجود بوده که می‌تواند خزانه میکروبی خاک را احیا کند. یکی از مهمترین موارد استفاده از کودهای زیستی کودهای تثبیت کننده نیتروژن است. پروتئین سازی گیاه وابسته به نیتروژن است که گیاه این نیتروژن را می‌تواند از طریق آمونیاک، نیترات و اوره بدست آورد. بر اساس نوع میکروارگانیسم استفاده‌شده به کود زیستی باکتری، قارچی، جلبکی، اکتینومیست و میکروارگانیسم مؤثر تقسیم می‌شوند.

مجله کشاورزی راشا

گفتنی است در این مراسم از ۵ کشاورز نمونه ملی استان مرکزی که در حوزه باغ، زراعت، گیاهان دارویی، سیستم‌های نوین آبیاری و مجامع صنفی بخش کشاورزی رتبه برتر را در کشور کسب کرده‌اند، تجلیل شد. سلام جناب کشاورزی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. فعالیتی که برای خارج کردن آب و نمک های اضافی موجود در زمین می‌شود انجام می شود زهکشی گفته می‌شود. از گذشته های دور کشاورزان عزیز به خاطر رشد بهتر و مناسب ریشه گیاهان عمل زهکشی را انجام می دهند. انتخاب لغت آلترناتیو احتمالاٌ بر این تأکید دارد که این نوع کشاورزی می تواند تولید غذا و اهداف کشاورزی را تأمین می نماید و در عین حال از مشکلات کشاورزی متعارف در تخریب منابع طبیعی و محیط زیست اجتناب نماید.

همچنین قابل استفاده در خاک های مرطوب می باشد مصرف زیاد این کود‌ها باعث مسمومیت گیاه می‌گردد زیرا عناصری مانند مس، آهن، منگنز و روی در خاک بیش از نیاز گیاه باشد دیگر قابل جذب نیست. از طرف دیگر چون این عناصر عمدتاً به صورت کاتیون (کاتیون‌‌ها ترکیبات معدنی هستند) به خاک اضافه می‌گردند، بهتر است بر روی برگ‌‌ها محلول‌پاشی شود. کودهای بیولوژیکی معمولا به عنوان تخریب کننده میکروبی شناخته می شوند. این کودها از طریق فرآیندهای بیولوژیکی عناصر مهم تغذیه ای موجود در خاک را از فرم غیر قابل استفاده به قابل استفاده تبدیل می کنند. اصطلاح کودهای بیولوژیکی شامل میکروارگانیسم های انتخابی مانند باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها است. میکروارگانیسم ها قادر به از بین بردن نیتروژن جوی هستند، و یا فسفات و پتاسیم محلول موجود در خاک را به اشکال در دسترس گیاهان تبدیل می کنند.

تاثیر سوء ریزگردها بر کشاورزی

توصیه می کنیم که درباره ماشین آلات کشاورزی که می توانند زندگی شما را راحت تر کنند، بیشتر بیاموزید. نایلون کاربردهای مختلفی در کشاورزی دارد و می توان از آن در بخش ها و امور مختلف کشاورزی استفاده کرد. در ادامه رایج ترین کاربردهای پلاستیک کشاورزی را بررسی می کنیم. بر پایه پلی اتیلن است که می agriculture-na توان از آن در کلیه امور مرتبط با کشاورزی، باغداری و گلخانه داری استفاده کرد. جهت آشنایی بیشتر با نایلون های مورد نیاز در کشاورزی و باغداری تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. از حدود 90 میلیارد متر مكعب آب كه هر ساله استحصال می شود، حدود 83 میلیارد متر مكعب آن در بخش كشاورزی مصرف می شود.

استفاده از این موارد همچنین تنوع زیستی عمومی در خاک را کاهش می دهد. در صورت عدم وجود مواد شیمیایی در خاک، کیفیت آن بالاتر می باشد. انواع محصولات کشاورزی از نظر نحوه کاشت را می توان به چهار دسته “طبیعی، ارگانیک، سالم و تراریخته” دسته بندی کرد. البته دقت داشته باشید، مقادیر بیش از حد کود ممکن است وارد رودخانه‌ها شده و منشأ آلودگی محیط زیست شوند. کودهای شیمیایی معمولا از طریق آب‌های سطحی و شست‌وشوی زمین‌های کشاورزی وارد منابع آب می‌شوند. پس نیازمند مدیریت و کنترل می‌باشند و کشاورزان باید به این موضوع دقت داشته باشند.

تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر تسریع صدور مجوزهای کسب و کار کشاورزی