اخبار

انواع خاک کشاورزی کدامند؟ فرات پلیمر | agriculture-na

بسیاری از کشاورزان معتقدند تنها با خرید کود های ارگانیک میتوانند یک کشاورزی ایده آل داشته باشند، اما چنین نیست. کود های شیمیایی نیز میتوانند بسیار مفید باشند اما باید در نحوه مصرف آن ها دقت و تحقیق کرد. از این رو خرید کود های NPK و خرید کود های ریزمغذی را به شما پیشنهاد میکنیم. البته ریزمغذی ها هم در دسته کود های ارگانیک هم در دسته کود های شیمیایی قرار دارند.

تقسیم بندی خاک ها به منظور اصلاح آن

میزان هدایت الکتریکی که در آزمایشگاه های خاک کشاورزی تهران و کرج مشخص می شود، ارتباط مستقیم با میزان نمک موجود در خاک دارد. هرچه میزان شوری بیشتر باشد، میزان هدایت الکتریکی نیز بالاتر است. دو نفر از دو نوع منبع غذایی برای گذراندن اوقات فراغت خود استفاده می کنند. به نظر شما کدام یک از این دو نفر دچار کمبود ویتامین نمی شوند؟ مسلما کسی که منابع غذایی سالم مصرف کرده است.

مشکلات شوری بیشتر در مناطق خشک و نیمه خشک وجود دارد اما مناطق تحت تأثیر نمک نیز در آب و هوای نیمه مرطوب و مرطوب بخصوص در مناطق ساحلی مشاهده می شوند. همچنین در مناطقی که از آبهای زیرزمینی با میزان نمک بالای برای آبیاری استفاده می شود ، یک مشکل جدی برای خاک به حساب می آید.. زیرا بیشتر محصولات کشاورزی نسبت به شوری خاک حساس بوده و نمی توانند در چنین خاک هایی رشد کنند.. یکی از مواردی که با بردن آزمایشگاه خاک کشاورزی تهران و کرج مشخص می شود، میزان پی اچ خاک است که اسیدی و قلیایی بودن خاک را نشان می دهد. اعداد بین 7 تا 14 نشان دهنده قلیایی بودن خاک و 0 تا 7 نشان دهنده اسیدی بودن خاک است. چرا که این خاک محیطی مناسب برای دریافت مواد مغذی گیاهان است.

http://3darchitecture.ir

هم چنین از کوکوپیت برای نگهداری آب و هوای داخل خاک برای ریشه گیاهان استفاده می‌کنند. به طور کلی خاک محل استقرار و منبع تامین آب و مواد غذایی برای مجله خبری کشاورزی گیاهان است. علاوه بر آن اکسیژن لازم برای گیاه به وسیله خلل و فرج خاک به گیاه می رسد و گاز دی اکسیدکربن زائد توسط این حفرات از خاک خارج می گردد.

  • عدم پیوستگی هوای خاک ، زیرا هوای خاک در خلل و فرج خاک جا دارد.
  • همیشه در باغداری و کشاورزی اشتباهات رایجی هست که اکثر باغداران متاسفانه انجام میدهند.
  • خاک قلیایی به خاکی گفته می‌شود که PH آن بالای ۷ باشد و در بیشتر مناطق کشور به دلیل وجود داشتن عناصر معدنی و شیمیایی در داخل خاک , PH خاک ها بالای ۷ میباشد .
  • PH بیشتر از 8 / 5، برای کشت بیشتر ارقام مرکبات نامناسب است.
  • بهترین زمان برای افزودن مواد آلی به خاک در باغ های مرکبات، قبل از احداث باغ است چرا که به آسانی می توان آن را با خاک منطقه ریشه درختان مخلوط کرد یا در منطقه ای قرار داد که ریشه درختان به آن برسد.
  • مخلوطی از خاک رس , خاک ماسه ای , خاک برگ و مواد آلی میباشد .
عامل دیگری که ظاهرا در پاسخ مرکبات به درصد سدیم تبادلی نقش دارد ظرفیت تبادل کاتیونی خاک است. دامنه تحمل مرکبات به درصد سدیم تبادلی حدود 2 تا 10درصد می باشد. البته این ترتیب با توجه به یون عامل شوری و ویژگیهای خاکی و اقلیمی منطقه می تواند تغییر کند.

خاک کمپوست