اخبار

انواع خاک کشاورزی کدامند؟ فرات پلیمر | agriculture-na

جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، هم مرز بودن با عراق و اقلیم کردستان، زمینه زیاد گردشگری، طبیعت زیبا و زیرساخت های مناسب را از مزیت های استان کرمانشاه برشمرد و خواستار معرفی زمینه های مغفول استان شد. از سوی دیگر گسترش زمین در ایران نیز احتمال مجله خبری کشاورزی کمی دارد به ظرفیت تولید غذا در کشور بیفزاید. با این وجود توزیع دوباره زمین ها می تواند وضعیت کلی کشاورزی ایران را بهبود بخشد. بااین وجود برنامه ریز نیازمند نقشه بندی دوباره زمین های قابل کشت است، که این امر هم اکنون برای ایران مهیا نیست.

مقدار کربنات کلسیم (آهک) و پراکنش آن در لایه سطحی خاک های مناطق مختلف

از چوب جدید استفاده نکنید، زیرا می تواند سطح نیتروژن خاک را کاهش دهد. در روش های نوین آبیاری ضمن استفاده ی بهینه از منابع آبی محدود دیگر نگرانی از بابت خاک‌های شور وجود نداشته و نیازی به اصلاح آن نیست. آخرین روش برای از بین بردن شوری خاک؛ تغییر و اصلاح بافت خاک به کمک مواد آلی است. امروزه استفاده از روش‌های نوین آبیاری مانند آبیاری قطره‌ای و بارانی از نظر اصلاح شوری خاک اثرات مثبت بالایی دارند. این روش‌ها جدا از بهره‌وری صحیح آب از تبخیر سطحی و برگشت نمک‌های افق‌های زیرین به سطح نیز جلوگیری می‌کند.

  • در لایه ای پایینی خاک این نسبت برقرار نمی باشد زیرا ذرات رس زیادتری در این لایه ها وجود دارند.
  • برای آشنایی بیشتر با زهکشی و فواید آن به پست زهکشی چیست مراجعه نمایید.
  • بنابراین افزایش ظرفیت تولید محصولات کشاورزی باید با به کارگیری روش های نوین کشاورزی ( مانند کشاورزی گلخانه ای و سیستم های آبیاری پیشرفته)انجام شود.
  • تشکیل خاک از تجزیه سنگهای مادر تحت تاثیر عوامل مختلف حاصل می شود.
  • برای به دست آوردن بهترین نتایج، کود را در فصل پاییز اضافه کنید.
کیفیت و مرغوبیت خاک برگ بستگی به مواد اولیه ای دارد که خاک برگ از آن بدست می آید. خاک برگ جزء خاکهای مناسب کشاورزی است و معمولا از این نوع خاک در کشت گیاهان آپارتمانی استفاده می شود. به خاک های گفته می شود که حداقل دارای 20 درصد ماده آلی هستند.

http://3darchitecture.ir

در مناطق باتلاقی به علت انباشته شدن مواد آلی ممکن است نسبت مواد آلی به ۸۰٪ برسد که به این خاکها، خاکهای آلی می گویند. از این خاکها به عنوان منبع برای افزایش مواد آلی خاکهای معدنی استفاده می کنند و تحت عنوان تورب ( پیت Peat ) نامیده می شود. بنابراین افزایش ظرفیت تولید محصولات کشاورزی باید با به کارگیری روش های نوین کشاورزی ( مانند کشاورزی گلخانه ای و سیستم های آبیاری پیشرفته)انجام شود.

همچنین گیاه مناسب برای زمین کشاورزی با توجه با مشخصاتی که در آنالیز نتایج آزمایش خاک و با نظر کارشناسان مشخص می شود. هر خاکی میزان خاصی از مواد مغذی، بافت مخصوص به خود و میزان شوری و پی اچ متفاوتی دارد. با دریافت نتیجه می توانیم بهترین کودهای شیمیاییرا برای گیاه خود انتخاب کنیم.

وضعیت تاسف بار کشاورزی و دامپروری در نهبندان