انواع روش‌های آبیاری مقایسه انواع روش‌های آبیاری کشاورزی : آبیاری سطحی، آبیاری زیر سطحی و آبیاری تحت‌ فشار آبیاری غرقابی آبیاری شیاری یا نواری آبیاری حاشیه‌ای یا پشته‌ای آبیاری موضعی آبیاری قطره‌ای آبیاری چرخشی آبیاری با حرکت جانبی

در این نوع آبیاری، به معنای واقعی کلمه مزرعه را غرق آب می کنید و منتظر می مانید تا آب جذب خاک شود. این یک نوع آبیاری بسیار رایج در کشاورزی است، اما دارای معایب بسیار زیادی است. بزرگترین نقطه ضعف این روش آبیاری، هدر رفت مقدار زیاد آب است. هند یکی از کشور های صادرکننده اصلی جو، میوه های خشک و محصولات غلات طبیعی است. کشور هند مرتبا با موانعی از قبیل بازدهی کم محصولات، برداشت نامطلوب، طوفان، سیل و سایر مشکلات در کشاورزی روبرو بوده است.

کود های زیستی بر اساس نوع کاربرد نیز در انواع مختلف قرار میگیرند که تثبیت کننده های ازت، اکسید کننده گوگرد، کرم خاکی، حل کننده های فسفات، اکسید کننده های گوگرد از مهم ترین آن ها میباشند. کود های حیوانی شامل مواد دفعی حیوانی است که از دامپروری ها به دست می آید. گیاخاک شامل بقایای گیاهان میباشد و مخلوط کردن این بقایا با خاک میتواند باعث تقویت خاک شود. کود کمپوست نوعی کود آلی است که با یک روش بازیافتی از پسماند های حیوانی و گیاهی تهیه میشود. درصد خلوص و کیفیت این نوع کود ها به و خواص آن بستگی به نوع حیوان، تغذیه دام و سایر عوامل مشابه بستگی دارد. دستگاه بذرپاش و کودپاش در رده ماشین آلات پرکاربرد کشاورزی است.

ارقام گیاهان شورزی (هالوفیت) برای کشت

بسته به اینکه نوع سوسری (ریز یا درشت ) باشد نوع سمپاشی فرق دارد. سوسریها بطور کلی در اماکنی زندگی می کنند که گرم ، مرطوب ، تاریک و دارای مواد آلی در حال فساد باشند . این سموم که از دسته سموم فسفره بوده به صورت محلول 5/2% (250 سی سی در 10 لیتر آب ) همراه با نیم کیلو شکر حل شده و یا بر روی زباله ها بدون شکر استفاده کرد. به نظر اینجانب این سم با توجه به کم خطر بودن و خاصیت ابقایی بالا در اماکن و جاهای مناسب مثل مبارزه با مار و عقرب و رتیل و بویژه موریانه که نیاز به خصوصیات فوق دارد جزء بهترین گزینه ها خواهد بود.

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

مناسب برای مراتعی که گیاهان به صورت نواری و فشرده به هم کاشته شده اند. رعایت نسبت عناصر موجود در فرمون با توجه به نیاز فصلی درختان پسته است و همچنین در نظر گرفتن اینکه زیاد بودن یک عنصر مانع جذب عناصر دیگر نمی‌شود. خاک های آلی به خاک هیچ آسیبی نمی زنند و به بهبود ساختار آن کمک می کنند. در واقع این وسیله، یک غلطک است که دارای زوایای استیل می باشد. باید گفت که این وسیله، یک ابزار ضروری برای مزارع کوچک به شمار می آیند. واگن های مدرن، هدفی مشابه فرغون یا گاری دارند و اندازه ای بزرگتر داشته و توسط ماشین یا تراکتور کشیده می شوند.

•مفهوم حفاظت از گیاهان عبارت است از کاهش جمعیت آفات در مرحله ای از تکامل آن که مسئولیت مستقیم خسارت به مزارع را بر عهده دارد . موثر ترین روش در حفاظت از گیاهان موقعی است که سم بکار رفته در مزرعه مورد هجوم آفات قرار گرفته به طور ضربتی جمعیت آن را کاهش داده و این کار طوری انجام شود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. •کشاورز باید بداند که برای کنترل آفت چه نوع آفت کش و چه میزانی مورد نظر است . کود های شیمیایی و ارگانیک agriculture-na.ir بسیار زیادی وجود دارد که برای کارایی بهتر هر کدام بهتر است با متخصصین کشاورزی مشاوره داشته باشید. استفاده از سموم بدون توصیه ی متخصصین گیاهپزشکی کاملا اشتباه بوده وعلاوه بر این که ممکن است منجر به نتیجه ی مطلوبی نگردد، قطعا عواقب زیانباری برای سلامت کشاورزو افرادی که از محصول استفاده میکنند داشته باشد. یکی از دلایل اصلی طغیان آفات و مقاومت آنها نسبت به سموم، استفاده ی نادرست و فکر نشده از سموم شیمیای می باشد.

خاک اسیدی

فروشگاه اینترنتی اگری راز, یک بازار آنلاین کشاورزی است که فروش انواع کود های کشاورزی را شامل میشود…. این عنصر با تاثیری که بر تولید پروتئین دارد، به گیاه در بالا بردن خصوصیات مرتبط با کیفیت، نظیر اندازه، رنگ، شکل و مزه کمک می‌کند. همچنین مقاومت گیاه را در برابر سرما، خشکی، آفات و بیماری‌ها افزایش می‌دهد. آبیاری از آن قبیل کارهایی است که دقت و زمان زیادی را طلب می کند. دستگاه بوم آبیاری به شما این امکان را می دهد تا با تنظیم آن با شرایط گیاه تمام گلخانه خود را آبیاری نمایید. کودریز مالچر به طور موازی عمل ترکیبی کود دهی، نوار آبیاری و نایلون برای کشت صیفی جات را در هر بخش از زمین زراعی انجام می دهد.