اخبار

انواع سموم و کودهای کشاورزی را بشناسید آرال شیمی

علاوه بر این، محتوای مواد مغذی آن ها در منطقه متفاوت است و به نوع دام و سیستم مدیریت مزرعه بستگی دارد. انواع کود با روش مصرف مختلف و در سایز ها و شکل های مختلف را می توانید از سایت پالیز کشت تهیه نمایید. با توجه به اینکه این مواد مغذی عمدتا به شکل غیر معدنی هستند که توسط گیاهان نمی ‌توانند جذب شوند، میکروب ‌های خاک برای تجزیه مواد آلی و تبدیل مواد مغذی به حالت معدنی‌ شده زیست ‌موجود مورد نیاز هستند. در مقایسه، کود های مصنوعی در حال حاضر به شکل معدنی هستند و می توانند مستقیما توسط گیاهان جذب شوند.

کودهای ارگانیک

این موضوع خطر سوختن و از بین رفتن گیاهان آپارتمانی شما را بسیار کاهش می‌دهد زیرا دیگر نمک سمی در خاک ایجاد نمی‌شود. نیتروژن یک گاز بی اثر است که 78 درصد از جو زمین را تشکیل می دهد؛ اما در ترکیب با اوره و آمونیوم برای تولید اوره و نیترات آمونیاک، این گاز بی اثر به یک کود فعال تبدیل می شود. تبدیل شیمیایی نیتروژن به آمونیاک در دو مرحله توسط فریتز هابر در سال 1918 و کارل بوش در سال 1931 کشف شد که برای آن جایزه نوبل دریافت کردند. ، ضدعفونی گلخانه، ضدعفونی آب آبیاری و همچنین قارچ کشی و باکتری کشی و … مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر می توانید تعدادی از کودهای شیمیایی محبوب و پرکاربرد را مشاهده کنید.

۲ دیدگاه برای “بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی چیست؟ + معرفی انواع فرم های کودی”

ترکیبات آلی دارای یک پیوند کربنی هستند که طی یک فرایند زیستی از ترکیبات معدنی تشکیل می‌شوند. کودهای شیمیایی ارزان و به صرفه تر بوده و استفاده از یک برند معتبر می تواند agriculture-na.ir به راحتی گیاه آپارتمانی را تغذیه کرده و نیاز های آن را برآورده کند. عناصر ریز مغذی دیگر مورد نیاز گیاهان آپارتمانی شامل مس، آهن، روی، منگنز، مولیبدن و بور می باشد.

کودهای آلی را می توان در برابر تحمل اسید و آنهایی که در شرایط خنثی یا قلیایی مناسب تر هستند، استفاده کرد. این مواد به منظور از بین بردن آفات مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی، سموم شیمیایی دفع آفات یک ماده شیمیایی یا یک عامل بیولوژیکی مانند ویروس، باکتری، ضد میکروب یا ضد عفونی کننده است که باعث مهار و کشتار آفات می شود. وجود نیتروژن در این محصولات pH خاک را کاهش می دهد و باعث افزایش سطح اسیدیته خاک می شود. کودهای نیتروژن که معمولا آنها را به عنوان کود سفید می شناسند اغلب از آمونیاک مصنوعی ساخته می شوند. ترکیب NH3 به صورت گاز یا محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از کود شیمیایی چیست؟

مهمترین مزیت سموم دفع آفات محافظت از محصولات زراعی در مقابل حشرات و سایر آفات است. روش دیگر برای طبقه بندی سموم، در نظر گرفتن مواردی است که در فرم های شیمیایی ذکر شده اند یا از یک منبع مشترک یا یک روش تولید شده اند. این اشتباه است که به هر دوی این کود‌ها که در پرسش قبلی به آنها اشاره شد که طبیعی هستند بگوییم، کود ارگانیک. استفاده بیش از حد از کودها باعث آلودگی آب های زیر زمینی می شود. قدرت بافری خاک و مقابله با تغییرات سریع اسیدیته خاک را افزایش می‌دهند. شامل ریز مغذی های مفیدی هستند، اما از انواع کند رهاشونده هستند.