اخبار

انواع نظامهای کشاورزی ـ اختلالات فیزیکی، بیولوژیکی و فیزیکی خاک در نظام کشاورزی متداول ـ بخش اول

کاهش کارآیی قارچ میکوریزها و ازسویی مصرف بی‌رویه‌ی کودهای فسفره درعرصه را می‌توان دوعامل مهم درکاهش جذب عناصر کم‌مصرف مانند روی دانست. اکوسیستم‌های طبیعی در برابر اکوسیستم‌های زراعی به‌طورعمده agriculture-na.ir با دو ویژگی‌ تعداد عناصرغذایی بیشتر و برگشت سریع این عناصر به خاک شناخته می‌شوند. در کشاورزی پایدار خاک به‌عنوان سیستمی زنده محسوب می‌شود که در آن عناصرغذایی در چرخش خواهند بود.

آبخیزداری و آبخوانداری؛ اولویت تحول آفرین وزیر جهاد کشاورزی در بخش کشاورزی

در این نوع از مزارع تجاری استفاده از مماشین آلات کشاورزی مرسوم تر است. یکی از حیاتی ترین عملیاتی که طی فرایند داشت در کشاورزی انجام می شود، آبیاری است. بنابراین تدوین برنامه ای مناسب که علاوه بر در نظر گرفتن جنبه ی اقتصادی کشت، کیفیت و سلامت گیاه و محیط زیست را در بر بگیرد بسیار مهم است. گاها عملکرد کشت تنها به دلیل آبیاری ناکافی بسیار افت می کند. عوامل موثر بر برنامه ی آبیاری علاوه بر متغیر های محیطی، به نیاز آبی گیاه کاشته شده نیز وابسته است. یکی ازمهم ترین مزایای استفاده از تیلر، انجام و تکمیل عملیات خاکورزی می باشد.

گلخانه داران از این نایلون برای پوشش دادن سقف گلخانه استفاده می کنند تا شرایط فتوسنتز گیاهان داخل گلخانه بهبود پیدا کند. مهمترین مزیت استفاده از نایلون عریض گلخانه ای این است که امکان تولید گیاهان زینتی و محصولات کشاورزی خارج از فصل را نیز فراهم می کند. این نوع نایلون معمولا به مواد اولیه درجه یک و درجه دو در کارخانه های تولید کننده مواد پلاستیکی تولید می شود.‌کسانی که قصد دارند هزینه کمتری برای خرید نایلون گلخانه بپردازند معمولا برای خرید انواع درجه دو آن اقدام می کنند. مقاومت در برابر شریط جوی مانند برف، باران، باد و اشعه های مضر نور خورشید از مهمترین مزایای این محصول به شمار می رود. انواع کودهای کشاورزی در دو دسته عمده طبیعی و مصنوعی قرار دارند.

عرضه منگنز در تامین کود کشاورزی

گیاهان مختلف بر حسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایش برگ و خاك به کود هاي فوق نیازمند خواهند بود. ایمنی محصولات میکروبی نسبت به بسیاری از مواد شیمیایی بالاتر است. اما در محصولات نهایی در غلظت نیتروژن، فسفر و پتاسیم به طرز چشمگیری مشابه هستند. از اثرات کوتاه مدت مانند سردرد و حالت تهوع گرفته تا اثرات مزمن مانند سرطان ، آسیب باروری. این حشره کش ها معمولاً در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند.

در کنار آن هزینه‌های عملیاتی نیز کاهش پیدا کرده و کیفیت کار به مراتب بالاتر می‌رود. برای افزایش طول عمر و مقاومت نایلون کشاورزی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید در مواد اولیه آن از افزودنی ضد اشعه ماوراء بنفش استفاده می کنند. گیاهانی که در زیر این نایلون کشت می شوند، در برابر اشعه های مضر خورشید کیفیت خود را از دست نمی دهند. ماده افزودنی دیگری که به مواد اولیه نایلون های کشاورزی اضافه می شود، ماده ضد الکتریسته است. این نوع soli هنگامی که مرطوب می شود سنگین ، ناصاف و چسبنده می شود و هنگامی که خشک است سخت و سنگ مانند می شود. در نتیجه این نوع خاک آب را به خوبی عبور نمی دهد و نمی تواند فضای مناسب برای تبادل هوا را ایجاد نماید به دلیل غنی بودن این نوع Soil از مواد مغذی اگر زهکشی به خوبی انجام بگیرد امکان رشد گیاهان وجود خواهد داشت.