اخبار

انواع کودهای کشاورزی

چرا که بسیاری از کشاورزان عزیز در مورد این که چه نوع سیستم آبیاری برای آن ها مناسب است، اطلاعات درستی ندارند و همین مسئله موجب هدر رفتن سرمایه آن ها می شود. از طرفی بسیاری از کسانی که قصد دارند تازه وارد این حرفه شوند سوالات زیادی در مورد روش های مختلف انجام این کار دارند چرا که بر میزان رشد گیاهان و کیفیتشان تاثیر مستقیمی دارد. در این مقاله با شرکت توسن صنعت آپادانا در تولید و ارائه انواع لوله های پلی اتیلن ، لوله آبیاری ، نوار آبیاری و لوله دریپردار همراه باشید تا به بررسی روش های مختلف سیستم آبیاری زمین کشاورزی بپردازیم. در طول چندین سال، سیستم های کشاورزی، متنوع و گوناگون شده‏اند و به افزایش تولید محصول زراعی کمک کرده‏اند. انواع مختلفی از سیستم های تولید کشاورزی وجود دارند که شامل کشاورزی گسترده و کشاورزی متمرکز هستند. روش های کشاورزی متمرکز شامل نهاده ی گسترده ی سرمایه، نیروی کار و هم چنین آفت کش ها و کودها است تا محصول در منطقه ی کشت کوچک‏تر افزایش یابد.

آزمایش خاک در کشاورزی

این لوله ها سوراخ هایی در خود دارند که آب را به صورت قطره قطره تراوش می کنند و به همین دلیل نام آن را آبیاری قطره ای گذاشته اند. آبیاری قطره ای یکی از کارآمدترین روش های آبیاری است که باعث کاهش هدر رفت آب در کشاورزی می شود. لازم به ذکر است، کشت قراردادی مبتنی بر تولید است که مطابق توافق بین خریدار و کشاورز و تعیین شرایط تولید و بازاریابی محصول انجام می شود. در این نوع کشت و کار، خریدار که معمولا شرکت‌ ها و صنایع غذایی هستند موظف به تعیین بهترین الگوی کشت، تامین نهاده‌های تولید با قیمت مناسب، آموزش و ترویج کشاورزان و بازاریابی می شوند. در این نوع کشت تمرکز کشاورزان روی برنامه ریزی تولید محصول باکیفیت با کمترین هزینه ها است و دیگر دغدغه ای برای فروش محصول خود نخواهند داشت. در داخل این سلولها واکنشهای شیمیایی متابولیکی زیادی رخ می دهد که مسئول رشد و تولید مثل هستند.

ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﻫﻤﯿﺖ زﯾﺎد ﺣﻔﻆ ﻣﻨﺎﺑﻊ آﺑﯽ و ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی از ﻫﺪرروی اﯾﻦ ﻣﻨﺒﻊ ارزﺷﻤﻨﺪ، اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ اﻧﺠﺎم ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ. تمامی حقوق این سایت برای آلتین سیستم محفوظ agriculture-na.ir است و هر گونه سوءاستفاده از آن پیگرد قانونی دارد. گفتنی است گیاه سورگوم با انجام عملیات به نژادی، تحمل درصد مشخصی از شوری آب را دارد.

به طور کلی میزان هوموس در خاک خوب کشاورزی بین ۵ تا ۶ درصد است. خاک های که از لحاظ میزان هوموس غنی هستند، رنگی کاملا سیاه دارند.در خاکهای جنوب و غرب و مرکز ایران میزان مواد آلی در حدود ۱٪ است. دانستن اینکه چه نوع خاکی را برای محصولات زراعی خود را در نظر دارید، یکی از مهمترین جنبه های کشاورزی موفق است. خوب بودن خاک با توجه به شرایط آب و هوای هرمنطقه و نوع گیاه امری نسبی است . بطورکل خاک خوب می بایست با در نظرگرفتن اقلیم و گیاه، نسبت مناسبی از اجزای تشکیل دهنده خاک باشد.

بذر چمن مخصوص سایه Pokon

به دلایل ویژگی های حفظ رطوبت در خاک های لومی بکارگیری و استفاده آن ها در زراعت و کشاورزی بسیار است. خاک لومی، ترکیبی از ماسه، سیلت و خاک رس است به طوری که خواص مفید هر یک از آنها را شامل می-شود. به عنوان مثال، از مهمترین خواص خاک لومی، توانایی حفظ رطوبت و مواد مغذی می باشد. این خاک همچنین به عنوان خاک کشاورزی شناخته می شود زیرا شامل تعادل هر سه نوع مواد خاک شنی، رس و لجن است و همچنین دارای هوموس است. جدا از این، به دلیل منشا غیرآلی بودن، کلسیم و pH بیشتری نیز دارد.

خاک های گچی اسیدی نیستند و دارای خاصیت قلیایی با pHحدود 7.5 است و اغلب سنگ گچ یا سنگ اهک است. کاهو، کلم، هویج، شلغم و بسیاری از سبزیجات دیگر در این نوع Soil پرورش پیدا می کنند. توت فرنگی، تمشک، توت، مرکبات و درخت انار نیز به خوبی در سیلتی رشد می کنند. سیلت ها ذرات بسیار کوچکی هستند که به راحتی توسط چشم دیده نمی شوند مانند برگ هایی که پس از لمس کردن آن ها مقدار کمی از آن ها باقی می ماند. بعد از انقلاب عضویت در این تعاونی ها اجباری نبوده و به کار اصلی خود مشغول شدند. برای پر کردن خلاء ایجاد شده بعد اصلاحات اراضی و تامین اعتبار مالی برای زارع ایجاد شدند.

زهکشی لوله ای: