اخبار

اهتمام ویژه دولت به بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور/ الگوی کشت در روزهای آینده ابلاغ می‌شود

ساداتی نژاد گفت: طرح مشوق بخشودگی پلکانی آب‌بهای بخش کشاورزی که در جلسه نظارت ستادی مطرح شد با وزارت نیرو در حال تکمیل است که قبل از فصل زراعی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد امروز (دوشنبه) در آیین آغاز سال زراعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ و تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور، اظهار کرد: حضور رییس‌ جمهوری در این مراسم اعتماد به نفس خوبی به فعالان بخش کشاورزی می‌دهد و امیدواریم در سال زراعی جدید، رکوردهای بیشتری را در بخش کشاورزی ثبت کنیم ‌و بهبود بهتری را داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: طرح اصلاح الگوی کشت که مراحل نهایی خود را طی می‌کند، طبق قانون در روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

ساداتی نژاد بیان کرد: تغییر از سیاست قیمتی به سیاست‌های غیر قیمتی که در بسیاری از کشورهای جهان اجرا شده و توانست تولیدات را افزایش بدهد، از جمله فصل‌های سیاستی سال زراعی جدید است که برای نمونه برزیل که یک کشور واردکننده بود با این تغییر سیاست غیر قیمتی امروز به تولیدکننده ۲۰ درصد غذای جهان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: انتقال محصولات آب بر گلخانه و ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای در کشور از فعالیت‌هایی است که در سال زراعی جدید در  این وزارتخانه پیگیری می‌شود.

ادامه دارد….منبع اخبار وی افزود: با حضور رئیس جمهور در وزارت جهاد کشاورزی و برگزاری نشست نظارت ستادی طرحی را به عنوان مأموریت وزارت جهاد کشاورزی با عنوان تامین غذای با کیفیت، سالم و ارزان با منشأ داخلی ابلاغ شد که یک اتفاق و ریل جدید برای این وزارتخانه در آغاز سال دوم دولت سیزدهم است.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: انتقال تولید علوفه در مراتع به صورت علوفه مرتعی هم برای اینکه بتوانیم اراضی آبی را تحت کشت محصولات اساسی ببریم، از مجموعه سیاست‌های سال زراعی جدید است.