اخبار

ایجاد جهاد دامپزشکی در کشور برای خدمات رایگان

حسینی مقدم تصریح کرد: دامپزشکی متولی تامین سلامت و امنیت غذای مردم است و بر تولید یک میلیارد قطعه طیور و ۱۴ میلیون راس دام نظارت بهداشتی و شرعی دارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه دامپزشکی کشور اظهار داشت: امروز باید دامپزشکان را دریابیم و به نیازهای مادی و معنوی و معیشت آنها توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ذبح شرعی از معجزات احکام فقهی است گفت: اکنون در دنیا گوشت حلال جایگاه ویژه‌ای دارد و افراد غیر مسلمان نیز به دنبال خرید آن هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری کشاورزی، حجت‌الاسلام ” اسماعیل حسینی مقدم ” روز شنبه در مراسم روز ملی دامپزشکی (۱۴ مهر) افزود: بیش از ۸۰۰ بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد، اکنون که این بیماری‌ها مردم را درگیر نکرده مدیون دامپزشکان هستیم که شاید بیماری کرونا یکی از همین بیماری‌های مشترک باشد.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، مراسم روز ملی دامپزشکی (۱۴ مهرماه) با شعار غذای سالم، انسان سالم، خوراک دام سالم و دام سالم با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.منبع اخبار