اخبار

ایزولاسیون الکتریکی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | kasrasaran

ایزولاسیون الکتریکی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | kasrasaran

لازم به ذکر است که سیستم در سمت اولیه با زمین در ارتباط است و بین نول و زمین ارتباط الکتریکی این فرم تماس برقرار میباشد. خازن به جریان متناوب (AC) اجازه عبور می‌دهد، اما جریان مستقیم (DC) را عبور نمی‌دهد. خازن‌ها به کمک یک سیگنال متناوب بین قسمت‌های مختلف مدار که ولتاژ‌های متفاوتی دارند، کوپل می‌شوند.

  • در این نوع اتصالات، درزهای آب‌بند (روی رزوه‌ها) و گسکت (بین سطوح اتصالات)، وظیفه جلوگیری از نشت سیال را بر عهده دارند.
  • سیم پیچی اولیه و ثانویه ترانسفورماتور‌ها به یکدیگر متصل نمی‌شوند.
  • با توجه به اینکه ولوهای صنعتی از لحاظ کاربرد دارای انواع مختلفی هستند، فرآیند کنترل جریان سیال در تمامی آن ها یکسان است.
  • واحد ترانسفورماتور دستگاهی است که با استفاده از خط فعال منبع تغذیه مناسب بار ها تامین می کند ، زمانیکه خطایی در قسمت خط های تغذیه انرژی رخ دهد.
  • از پرکاربردترین انواع شیرهای دورانی می‌توان به شیر توپی، شیر سماوری، شیر پروانه ای و شیر یک طرفه اشاره کرد.
  • گلوب ولوها، معمولا در سیستم‌های نیازمند آب‌بندی کامل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با کنترل این پارامترها، امکان تغییر غیر مستقیم پارامترهای وابسته نظیر دما، فشار و سطح مایع فراهم می‌شود. شیرهای کنترل با عنوان «شیر تنظیم کننده» (Regulating Valve) نیز شناخته می‌شوند. برای درک بهتر عملکرد ولو ایزوله، سینک ظرفشویی در تاسیسات بهداشتی ساختمان را در نظر بگیرید. با این وجود، در صورت نیاز به تعمیر این شیرها، باز بودن جریان آب در فرآیند تعمیر اختلال ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل، یک شیر ایزوله (معمولا از نوع توپی) در مسیر لوله‌کشی زیر سینک تعبیه می‌شود.

نمونه عملی جداسازی گالوانیک

شیرآلات مورد استفاده در سیستم‌های لوله‌کشی صنعتی یا اصطلاحا پایپینگ، با عنوان ولو شناخته می‌شوند. ولوها، یکی از المان‌های کلیدی در شبکه لوله‌کشی صنایع مختلف به شمار می‌روند. از این‌رو، مهندسان پایپینگ، نگاه ویژه‌ای به طراحی مناسب‌ترین نوع ولو با توجه به کاربری مورد نظر خود دارند. در این مقاله، به معرفی کاربردها، اجزا، مزایا و معایب انواع ولو می‌پردازیم. در انتها نیز، جداول راهنمای انتخاب ولو مناسب برای کاربری‌های مختلف را ارائه می‌کنیم. به عنوان مثال، ولوهای ایمنی بر اساس نحوه نحوه جابه جایی دیسک به انواع ولو اطمینان با لیفت کم (خودکار)، لیفت کامل و فول بور (تمام مقطع) تقسیم می شوند.

تابلو برق ایزوله چیست؟

در واقع  سیستم توان الکتریکی عایق یک راه حل مناسب برای کاربردهای مختلف در بیمارستان است که پایانه زمین ندارد و از زمین عایق شده است. همانطور که ذکر شد این سیستم های توان عایق، در اتصالی اول همچنان فعال باقی می مانند ولی باید خطا را رفع کرد. شیر ایزوله یا شیر ایزولاسیون، وسیله‌ای است که به منظور توقف جریان سیال در محل مشخصی از سیستم پایپینگ و انجام عملیات نگهداری یا مقاصد ایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع ولو در تعیین مسیر حرکت جریان و اتصال تجهیزات خروجی به سیستم لوله‌کشی نیز کاربرد دارد. ایزوله بودن یک ولو، نشان‌دهنده وظیفه آن در سیستم است و اشاره‌ای به ساختار آن ندارد.

گیت ولو یا شیر کشویی چیست و چگونه کار می کند؟

متداول‌ترین انواع valve برای انتقال سیالات گازی مطابق با جدول زیر هستند. با وجود محدودیت‌های چک ولو، این نوع شیر بهترین گزینه برای جلوگیری از برگشت جریان در سیستم پایپینگ محسوب می‌شود. از اهداف کلی میکروپروسسور‌ها این است که می‌توانند الگوریتم‌های پردازش سیگنال‌های دیجیتال را با موفقیت اجرا کنند. ولی پردازشگر‌های سیگنال دیجیتال مخصوص کارایی بهتری دارند بنابراین برای وسیله‌های قابل حمل مثل تلفن همراه به خاطر محدودیت در توان مصرفی استفاده از DSP مناسب‌تر می‌باشند.