با انواع کشاورزی بیشتر آشنا شوید

به طور خلاصه، کشاورزی متعارف نوعی کشاورزی است که بر پایه تمرکز سرمایه واحدهای بزرگ تولید, مکانیزاسیون در حد بالا, تولید تک محصولی و استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی, علف کش ها و آفت کش های شیمیایی و تولید فشرده محصولات دامی استوار است . سیستم های آبیاری یکی از اجزای حیاتی مدیریت مزرعه هستند که کیفیت و بازدهی محصول را بهبود می بخشند. امروزه برخی از مناطق کشت محصول در بیابان ها به لطف سیستم آبیاری شکوفا شده اند. به دلیل کاهش منابع آب، کشاورزان به دنبال راه حل های مختلف برای بهینه سازی سیستم های آبیاری مورد استفاده خود هستند. برای تهیه انواع کود کشاورزی چه از نوع شیمیایی و چه آلی و بیولوژیکی خلوص و مرغوب بودن بسیار مهم میباشد زیرا کیفیت، بازده تولید و ماندگاری محصولات به کیفیت کودی که استفاده میشود بستگی دارد و یک رابطه مستقیم بین نوع کود و بازدهی محصول وجود دارد. کود کشاورزی از نوع آلی دارای تاثیرات مثبتی بر خاک و رشد محصولات هستند.

سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی دو برابر شد

خاک هایی هستند که از نظر بافت دارای مقدار زیادی شن و ماسه هستند. این نوع خاک از نظر مواد تغذیه ای فقیر میباشد و برای اصلاح این نو خاک از خاک رس ،کود آلی، و خاک برگ میتوان استفاده کرد. گروهی از کودهای شیمیایی به نام کود مغذی کم‌مصرف جهت غنی‌سازی محصولات با مواد مغذی حیاتی که به حمایت از سلامت انسان کمک می‌کنند طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، ریز مغذی ها مانند روی برای تغذیه افراد به ویژه کودکان از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. این کودها عموما کاملا در آب محلول هستند و مقداری از آن‌ها بدون اثر خاصی بر روی گیاه، به آب‌های زمینی وارد می‌شوند. با آلوده شدن آب، مواد شیمیایی به لایه‌های زیرین خاک رسیده و در آنجا در تماس با رس لایه‌ای خاک غیرقابل نفوذ و سفت ایجاد می‌کند.

با توجه به آن‌که درتهیه‌ی کودهای شیمیایی، از سوخت‌های فسیلی به میزان بسیاری مصرف می‌شود بنابراین مصرف بی رویه‌ی این کودها و سایر موادشیمیایی منجر به آلودگی آب، خاک و کاهش کیفیت تولیدات کشاورزی می‌شود. از جمله کودهای شیمیایی و پرمصرف می توان به کود اوره اشاره کرد که معمولا به اشکال سفید رنگ و شکری یافت می شوند و بسیار اسیدزا نیز هستند. کود اوره جز رایج ترین کودهای کشاورزی در کشور است که به سبب آن اوره جذب خاک می شود و معمولا با فرمول شیمیایی ( CO2 ) که به نسبت سایر کودهای شیمیایی با قیمتی ارزان تر به فروش می رسند. مواد غذایی، کالاهای کشاورزی، محصولات چوبی و خوراک حیوانات، یا موادی که ممکن است برای کنترل حشرات، آراکنیدها یا سایر آفات موجود در بدن در حیوانات تجویز شود.

عمده ترین ویژگی های کود کلسیم در صنعت کشاورزی

محصول کشاورزی به گیاهی (هر گیاهی) خودرو یا کشت شده گفته می‌شود که محصول آن در مراحل خاصی از رشد گیاه توسط انسان برداشت می‌شود. گیاهانی که کشت نشده اما محصول آن‌ها برداشت می‌شود‌ مانند گیاهانی که کشت می‌شوند اما محصول آن‌ها هرگز برداشت نمی‌شود، در واقع به عنوان محصولات کشاورزی طبقه‌بندی نمی‌شوند. گل‌ها در رده محصولات کشاورزی طبقه‌بندی می‌شوند زیرا زمانی که مورد کاشت قرار می‌گیرند، برداشت آن‌ها اهداف زیباشناختی را در بر می‌گیرد.

حکم مدیر عامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی به عنوان مشاور سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران صادر گردید

علاوه بر افزایش بهره وری، کیفیت محصولات را نیز ارتقا می دهد. بکارگیری ماشین آلات پیشرفته، سرعت داشت،کاشت و برداشت را افزایش داده و محصول بیشتر agriculture-na با کیفیت بالاتر عرضه می گردد. پارس آرای کوهستان تحت عنوان برند تجاری “کوهستان” به توزیع گسترده و سراسری انواع ماشین آلات کشاورزی می پردازد.

اما ما نمی خواهیم در این مقاله بر روی مزایا و معایب کشاورزی متمرکز تمرکز کنیم بلکه می خواهیم انواع آن را بررسی کنیم. بیایید به پاراگراف های بعدی برویم تا با انواع مختلف روش های کشاورزی متمرکز آشنا شویم. کاهش حاصل‌خیزی خاک دربسیاری از کشورهای درحال توسعه و استفاده‌ی گیاهان از ذخایر خاک بدون جایگزینی مناسب و کافی باعث کاهش توان تولیدی مواد غذایی درکشورهای درحال توسعه می‌شود.