با انواع کشاورزی بیشتر آشنا شوید

سلام جناب سبزعلی پور عزیز، دستگاه مد نظر شما، یک دستگاه چند کاره یا چند منظوره است. این دستگاه علاوه بر علف تراش، هد اره و قابلیت اتصال به هد شخم زن (کولتیواتور) را نیز دارد. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. سلام جناب احمدی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

انواع نایلون کشاورزی

این امر به زندگی گیاهی روی آن زمین، کمک می کند که ذخایر انرژی خود را تجدید کنند، سیستم ریشه ای خود را عمیق‏تر کنند و هم چنین به افزایش طولانی مدت تولید زیست توده کمک کنند. در مقابل، حیوانات نیز الزامات و نیازهای غذایی طبیعی خود را از چرا به دست می‏آورند و نیاز به منابع تغذیه ای مکمل حذف می شود. خاک لوم از مخلوط خاک رس، خاک ماسه ای، خاک برگ و مواد آلی agriculture-na تشکیل می شود. خاک لوم همان خاکی است که از طغیان آب در کنار رودخانه ها باقی می ماند. این خاک از نظر مواد غذایی بسیار غنی است و از مقوی ترین خاک های کشاورزی به شمار می رود. این خاک ها از نظر رس قوی می باشند و به دلیل اینکه سنگین اند، گیاهان نمی‌ توانند به راحتی در آنها ریشه زایی کنند؛ بنابراین از خاک رسی نمی‌ توان به صورت خالص برای کشاورزی استفاده کرد.

امکان کشت غلات در مناطق گرمسیری تا آذرماه

برای این کار ابتدا درصدهای رس، میلت و شن را مشخص کرده و نقاط مربوط به هر کدام از آن ها را روی اضلاع مربوطه در مثلث بدست می آوریم. سیلت از نظر قطر ذرات حدواسط بین شن و رس و قطر آنها بین ۲ میکرون تا ۵۰ میکرون است. سیلت فرم‌پذیر بوده ولی همانند رس بصورت نواری یا فتیله‌ای در نمی‌آید بنابراین فرم‌پذیری سیلت کمتر از رس و زمانی که آنرا بصورت فتیله‌ای در می‌آوریم ترک ایجاد می‌شود از نظر نفوذپذیری، قدرت نگهداری آب، چسندگی و لغزندگی حدواسط بین شن و رس است.

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در کشاورزی موفق شناخت کودها می‌باشد. کسانی که می خواهند در حوزه تغذیه گیاهی کار کنند باید در وهله اول کود را از لحاظ کیفیت و کارایی بشناسند تا بتوانند برنامه غذایی درست را ببندند. در این مقاله قصد داریم مطالبی را که می‌تواند به باغداران و کشاورزان برای داشتن محصولات با کیفیت کمک کند، بیان کنیم.

• در آبیاری بارانی به دلیل عمق کم نفوذ آب در خاک، وزش باد به راحتی سبب افزایش سطح تبخیر و تعرق می شود. در نتیجه در این مناطق آبیاری بارانی مقرون به صرفه نخواهد بود و باعث اسراف منابع آبی نیز می شود. • آبیاری بارانی نیز مانند آبیاری تحت فشار نیاز به سرمایه ای بیش از آبیاری سطحی دارد. بنابراین صاحبان کشت و کار باید پیش از تصمیم گیری منابع مالی را نیز در نظر بگیرند. انتخاب یک تراکتور فاکتور‌های متفاوتی دارد به طوری که وسعت زمین کشاورزی، کاربرد تراکتور و تعداد ساعاتی که در طول روز از آن استفاده می‌شود از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید یک تراکتور مناسب است. عناصر غذایی موردنیاز گیاهان همان‌گونه که مواد غذایی برای رشد و نمو و سالم ماندن انسان‌ها حی…