اخبار

برداشت برنج در خداافرین آغاز شد پایگاه اطلاع رسانی آناج

طارم کشت دوم در شهرهای فریدون کنار ، محمودآباد، دابودشت و بخش هایی از آمل تولید می شود. نتایج نشان داد پتانسیل ایجاد گرمایش جهانی در کشت دوم۲۰ درصد بیشتر از کشت اول است و معادل ۱۱۸۷ کیلوگرم CO2 در هر هکتار می باشد. با اینحال مصرف سموم شیمیایی و علف کش ها در کشت دوم در بین کشاورزان متغیر است و ممکن است حتی بیشتر از کشت اول باشد. برای مبارزه با علف های هرز از دو روش شیمیایی و بیولوژیک استفاده می کنند. در کشت دوم فقط در دو هفته اول کشت آبیاری انجام می شود و تا زمان برداشت ادامه آبیاری با آب باران تامین می گردد.

سابقه عملی روش نیم جوش از گذشته در قسمتی از قاره آسیا و آفریقا رایج بوده و امروزه در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا متداول است. تمامی کودهای سوپرفسفات تریپل و سولفات پتاسیم به همراه 5/0 کیلوگرم کود اوره باید قبل از آخرین مرحله آماده کردن خزانه به زمین داده شده و با خاک مخلوط شوند. کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است. هر از گاهی در اخبار و شنیده ها، خبر تاخیر و عقب افتادن پرداخت هزینه ی دستمزد برنجکاران شنیده می شود. کشاورزانی که عمده ی اقتصاد خانواده هایشان بر برنج و پولی که از فروش آن به دست می آید می چرخد اما تاخیر در پرداخت ها نمک زخم زندگی شان می شود.

در بسیاری از کشورهای توسعه یافته عمل تمیز کردن شلتوک قبل از عملیات خشک کردن و بعد از خرمنکوبی صورت میگیرد تا باعث افزایش قابلیت نگهداری و خشک کردن محصول گردد. تمیز کردن شلتوک قبل از ورود شلتوک به داخل ماشین پوست کن نیز تکمیل کننده عملیات باقی است. برای تمیز کردن شلتوک از الک های ارتعاشی و یا گردان، بادبزن ها، سنگ جدا کن ها و جداسازی مغناطیسی استفاده می شود. تقریباً agriculture-na.ir 25% شلتوک تولید شده در دنیا و 60% شلتوک هندوستان تحت عملیات پاربویل قرار گرفته و سبوس حاصله از این شلتوک می تواند مستقیماً جهت تولید روغن خوراکی مورد مصرف قرار گیرد. در جنگ جهانی دوم چندین روش در کشورهای اروپایی و آمریکا تکامل یافته که اخیراً توسط همین روش ها، کشورهای آمریکا، اروگوئه، برزیل، آرژانتین، در سطح تجارت بین الملل مبادرت به تولید این فرآورده می نمایند.

کاهش ۱۵ تا ۲۵ هزار تومانی قیمت برنج

چرا که در این روش رطوبت شلتوک‌ها در حین برداشت بر خرمنکوبی بالا بوده و در حدود ۲۰ الی ۲۲ درصد خواهد بود. از این رو باید بلافاصله پس از برداشت و خرمنکوبی، شلتوک‌ها را خشک کرده تا و به رطوبت ۱۴ الی ۱۵ درصد که استاندارد است، کاهش یابد. به همین جهت زمانی که قرار است از این کمباین ها، مزارع و زمین های بزرگ و وسیعی را درو کنند، باید تعداد خشک کن های منطقه به اندازه کافی باشد. دقت داشته باشید در صورتی که شاليزارهای مزرعه ورس نکرده باشند، پس از درو باید صبر کرد. این کار به دسته های شالی درو شده اجازه می‌دهد تا رطوبت خود را از دست داده و کاملاً خشک شوند. با توجه به شرایط آب و هوای موجود منطقه حدود ۱ الی ۲ روز زمان نیاز است تا این شالی ها خشک شوند و به مرحله بعد یعنی خرمنکوبی بروند.

در برداشت محصولات خوابیده (بیش از 60 درجه)، ماشین کارایی مناسبی ندارد. برنج دانه سالار در حال حاضر از صادر کنندگان برنج ایرانی به اروپا است. ممکن است تاریخ های ذکر شده تحت تاثیر شرایط آب و هوا کمی پس و پیش شوند. ریاست زراعت هرات می‌گوید که امسال برداشت برنج در این ولایت بیست و پنج درصد افزایش یافته است.

برداشت برنج از 96 درصد اراضی گیلان

انتقال نشاها به دو عامل مهم بستگی دارد، رشد نشا برنج و فصل نشاکاری. برنج به عنوان یک دانه غلات، پرمصرف‌ترین غذای اصلی برای بیش از نیمی از جمعیت انسان‌های جهان است. برنج مهم‌ترین محصول غذایی از نظر تغذیه و کالری دریافتی انسان است و بیش از یک‌پنجم کالری مصرفی در سراسر جهان را برای مردم دنیا تأمین می‌کند. این سفید کن ساخت کشور ژاپن بوده و در انتهای خط تبدیل از آن استفاده می شود.