اخبار

برنج ایرانی خوب چی بخریم؟ +راهنمای خرید بهترین برنج ایرانی تاپترین

در نتیجه اگر به فکر سلامت خود هستید هر چه زودتر برنج قهوی را جایگزین برنج سفید کنید و مصرف روزانه‌ی برنج سفید را کاهش دهید. افتخار ما عرضه برنج ایرانی شمال با تضمین خلوص است و همواره می کوشیم تا به بهترین شکل مهمان سفره شما باشیم. از طرفی چون ظاهر دانه های برنج طارم یکدست و زیبا نیست در نظر مشتری جلوه بدی دارد و این موضوع باعث می شود مشتری انتظار داشته باشد قیمت آن پایین باشد. از آن جایی که ما به روش های ارسال ارزان و راحت مسلط هستیم به سادگی و به صورت ارسال سریع برنج قهوه ای را به اهواز و حتی بنادر دور دست استان خوزستان همچون ماهشهر و هندیجان نیز ارسال می کنیم. ولی در نقطه مقابل برنج قهوه ای هایی که به صورت فله ای و در گونی های 5 یا 10 کیلویی عرضه می شوند قیمت پایین تری دارند.

این نوع برنج شمال دارای قیمتی مناسب برای فروش است از این لحاظ دارای صرفه اقتصادی بوده و در رستوران ها و تالارهایی که برنج ایرانی سرو می کنند بسیار پرطرفدار است. برنج ایرانی عطر و طعم فوق العاده ای دارد اما از یک جنبه ضعف دارد و آن هم قد کشیدن برنج است. بعضی افراد برای اینکه برنجی مجلسی تر و قدبلندتر داشته باشند برنج خارجی ( هندی) را انتخاب میکنند. بعد از برنج راتون برنج کشت دوم بهترین برنج ایرانی میباشد .

برنج هاشمی ممتاز معطر 4.5 کیلویی گلستان

اگر خواستید بیشتر با پروژه گالش و داستان کشاورزهایی که ازشون خرید می‌کنید آشناشید، به صفحه ی بازارچه کشاورزان سری بزنید. تا به اینجا متوجه شدیم که بهترین برنج دنیا برای ایرانی ها، قطعا برنج ایرانی است. حال می توانیم بین برنج مناطق مختلف کشور مقایسه ای انجام دهیم. به طور کلی دو نوع برنج فریدون کنار و برنج طارم جزو برترین برنج های کشور هستند. هر کدام از این مناطق، جزو منطقه های خوش آب و هوای کشور به حساب می آیند و محصول خوبی تولید می کنند.

طریقه نگهداری و انبار کردن برنج

هرچند که قیمت برنج هاشمی مثل سایر برنج‌ها در یک بازه مشخص قرار دارد و اگر برنجی خیلی پایین‌تر از این بازه و یا خیلی بالاتر باشد باید به آن شک کرد. یکی از انواع برنج ایرانی خوب که به لحاظ ویژگی های خاص خود شناخته می شود می توان برنج دم سیاه را نام برد. این برنج به عنوان یکی از محصولات اعلا شناخته می شود و به دلیل عطر بسیار خوب آن و همین طور دانه های سفید بلند ار انواع مناسب برنج محسوب می شود. این نوع برنج تفاوت کمی با برنج هاشمی دارد و به عنوان یکی از انواع مناسب در رده بهترین برنج ایرانی قرار می گیرد. در واقع از این نظر که برنج هاشمی بهتر است یا دم سیاه ممکن است اختلاف نظر بین مصرف کنندگان وجود داشته باشد اما به دلیل ویژگی های مشابه دارای مشتریان خاص خود است.

پس اگر برنجی می خواهید که علاوه بر سایر ویژگی ها طول دانه ی بسیار بلندی داشته باشد می توانید از برنج صدری استفاده کنید. بر اساس آماری که توسط دولت گرفته شده است، در هفده تا از استان های کشور برنج کاشته می شود. با این حال برخی agriculture-na.ir از این برنج ها کیفیت بسیار بهتری نسبت به برنج های دیگر دارند. استان هایی که برنج با کیفیتی دارند، بیشتر در شمال کشور هستند. استان های مازندران، گیلان و گلستان، از استان هایی هستند که برنج بسیار با کیفیتی در آن ها کشت می شود.

قیمت عمده برنج ایرانی

متاسفانه اکثر عرضه کنندگان برنج قهوه ای از کمیاب بودن این محصول سوء استفاده می نمایند و آن را با قیمت های بسیار بالا و نجومی عرضه می کنند. اگر شما مبتلا به دیابت و یا بیماری دیگری هستید باید دقت کنید که حتما برنج قهوه ای هاشمی بخرید. هدف این مجموعه عرضه یک برنج مناسب و با کیفیت برای مصرف کنندگان می باشد تا این محصول را بتوانند به نرخ ارازان خریداری کنند.