بزرگ‌ترین مجتمع گاوداری و پرورش ماهی کشور در خدا آفرین احداث می‌شود

به گزارش روز چهارشنبه مجله خبری کشاورزی، مجید کیانی در حاشیه بازدید از مجتمع پرورش ماهی و گاوداری شهید سلیمانی شرکت کشت و صنعت خوشه صبا افزود: بزرگ‌ترین مجموعه گاوداری شیری کشور با میزان سرمایه‌گذاری بالغ بر یکهزار میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار در حال احداث است و ظرفیت تولید سالانه ۱۱۰ هزار تن شیر را دارد.

وی اعلام کرد: فاز اول این پروژه که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا هفته دولت امسال به بهره‌برداری می رسد.

بخش هایی از این شهرستان جزو منطقه آزاد ارس محسوب می شود.منبع اخبار

وی ادامه داد: در راستای شکوفایی هرچه بیشتر مزیت‌های ناب اقتصادی زون خداآفرین در حوزه جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد و تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی تلاش می شود.

شهرستان خداآفرین یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که با وسعت ۱۵۲۵ کیلومتر مربع ۳٫۳ درصد مساحت استان را شامل می‌شود و از سمت شمال با کشور جمهوری آذربایجان جمهوری آذربایجان، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان جلفا و از سمت جنوب با شهرستان‌های کلیبر و ورزقان هم‌مرز است.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست این گاوداری قرار است تا پایان سال جاری بهره برداری شود، گفت: در کنار تولید شیر مقرر است واحد صنایع تبدیلی آن نیز راه اندازی شود.

کیانی اظهار کرد: زون خداآفرین منطقه آزاد ارس ذخیره‌گاه استراتژیک برای کل کشور است و می‌تواند در موضوع ایجاد امنیت غذایی ایران، نقش‌آفرین باشد.

کیانی همچنین گفت: مگاپروژه پرورش ماهی ۱۵۰۰ تنی شهید سلیمانی شرکت کشت و صنعت خوشه صبا که بزرگترین مجتمع پرورش ماهی سردابی کشور می‌باشد در ۱۰ فاز به بهره برداری خواهد رسید.