اخبار

بهترین برنج دنیا چیست و در کدام کشور است ؟ برنج کاسپین

این برنج از خانواده برنج صدری است که به‌ دلیل ریشک سیاه‌رنگ آن، برنج دم‌سیاه نامیده می‌شود. برنج جنوب، دارای عطر بالایی است؛ اما در زمان پخت، این برنج پرمحصول، کپل‌تر از برنج شمال است. از جنوب که به سمت مرکز سفر کنید، در استان اصفهان نیز برنج بسیار مرغوبی را خواهیم داشت که با نام برنج لنجان یا برنج agriculture-na.ir لنجون شناخته می‌شود؛ و بیشتر افراد ساکن این استان و استان‌های همجوار از آن استفاده می‌کنند. به نام برنج دمسیاه و به نام برنج صدری برنج های دیگر را می فروشند. رستوران دارها معمولا از برنج ” هاشمی ، دم سیاه ، و طارم ” استفاده میکنند زیرا برنج علاوه بر مزه و عطر خوب، باید ظاهر مناسبی نیز داشته باشد.

یکی از خوشمزه ترین ارقام برنج طارم است که عمدتا در مناطق شرقی استان مازندران از جمله بابل، بابلسر، جویبار و فریدونکنار کشت می شود. برنج طارم دم سیاه انتخاب بسیار خوبی برای مجالس و میهمانی های رسمی است. طارم دم سیاه جزو برنج های کم محصول و با بهره وری پایین است پس قیمت آن گران تر از سایر برنج های طارم است و معمولا کشاورزان زیادی تمایل به کشت آن ندارند. یکی از راه های تشخیص برنج طارم دم سیاه از سایر برنج ها، انجام تست مالش بین دو دست است. یکی از ویژگی های طارم دم سیاه این است که بعد از پخت و گرم کردن مجدد نیز، طعم خوبش را از دست نداده و با کیفیت می ماند.

برنج

عطر و طعم این برنج قابل رقابت با برخی انواع برنج، مانند طارم و هاشمی است. نفوذ این مواد معدنی و ویتامین‌ها به دانه برنج، موجب قهوه ای شدن رنگ آن می‌شود و به همین دلیل است که به آن برنج قهوه ای می‌گویند. صرفا برنج قهوه ای را برای خواص فراوانی که دارد مصرف می‌کنند نه به منظور پخت مناسبش.

ویژگی های برنج ارگانیک ایرانی

یکی از دلایل این است که با خرید برنج ایرانی شرایط را برای تولید این محصول آماده کرده و کار کشاورزان کشور را رونق می دهیم. از طرفی با توجه به اینکه برای خرید برنج ایرانی نیازی به ارز نداریم از خروج ارز با خرید برنج ایرانی جلوگیری کرده و می توانیم موجب افزایش گردش پول در داخل کشور شویم. به همین دلیل هم توصیه می کنیم که از برنج مرغوب ایرانی استفاده کنید. اما در مقایسه با بهترین برندهای برنج هندی باید بگوییم که بهترین برندهای برنج ایرانی دارای کیفیت بالاتری هستند.

برنج هاشمی با قد کشیده خود می ‌تواند یک برنج مجلسی و خوش پخت باشد. این برنج در وضعیت خام، طولی برابر با 7 تا 8 میلیمتر دارد و به شکل سرد یا گرم در بازار عرضه می گردد. در مورد انواع برنج طارم می‌توان به انواع برنج طارم عطری، برنج طارم هاشمی، طارم سنگی، طارم استخوانی، طارم فریدونکنار، برنج طارم دم سیاه و طارم کشت دوم اشاره کرد. گاهی نیز برنج‌ها با توجه به نام کشاورزان نام گذاری می شوند.

رفع مشکلات حاشیه مشهد در دستور کار قرار گرفت – پایگاه خبری هشت صبح.