اخبار

بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی چیست؟ + معرفی انواع فرم های کودی پرشیالرن

قبل از عملیات کوددهی، آبیاری خاک ضروری می باشد.انتخاب نوع کود مصرفی مانند کود مصنوعی یا کود ارگانیک طبیعی، موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. زمانی که می‌توانید از بهترین کود برای سیب زمینی استفاده کرده و به رشد آن کمک کنید، اجازه دهید سیب زمینی شما اندازه مناسب و همچنین سالم باشد. و چه بهتر، اینها معمولاً حاوی TONS ریز مغذی دیگر مانند منیزیم، کلسیم، سولفات و موارد دیگر هستند. برخلاف جایگزین‌های مصنوعی، مواد ارگانیک از منابع طبیعی تهیه می‌شوند. این شامل وعده‌های غذایی مانند خون، استخوان، دانه پنبه، ماهی، یونجه و پودر پر است. برخی از آنها نیز ممکن است از مرجان‌ها و حتی سنگ‌های سنگی ناشی شوند، زیرا تمایل دارند حاوی بسیاری از عالی مغذی‌ها، به طور معمول پتاسیم باشند.

سال تجربه

این مشکل جریان جذب آب را به ریشه ها کند می‌کند و می تواند گیاه را ضعیف کند. همچنین گاهی پوسته کود اضافی روی سطح خاک نمایان می‌شود و بقایای کود روی گلدان های سفالی به صورت لکه هایی در خارج گلدان ظاهر می‌شود. نور اصلی ترین عنصر تغذیه ای آنها است و آب و مواد موجود در خاک نیز برای آنها مفید است. از نیترات کلسیم در تمام دوره‌های رشد گیاه استفاده می‌شود زیرا نیترات کلسیم سبب افزایش رشد ریشه و جوانه زنی و افزایش محصول می‌شود.

سفارش محصول

کود های آلی موادی هستند که از گیاهان و حیوانات به دست می آیند. مواد آلی موجود در خاک قبل از کاشت به کود دهی گیاهان سبزی شما کمک می کند، اما پس از کاشت باید کود اضافی اضافه کنید. برای سایر محصولات، مانند بادام زمینی و حبوبات این عمل مشکوک است. کمپوست در کشاورزی و باغبانی عمدتا به عنوان اصلاح کننده خاک و نه به عنوان کود استفاده می شود، زیرا محتوای کمی از مواد مغذی گیاهی دارد. آهک‌ سازی برای کاهش اسیدیته خاک به‌ طور گسترده در مناطق مرطوب که بارندگی کلسیم و منیزیم را از خاک بیرون می ‌آورد و در نتیجه شرایط اسیدی ایجاد می‌ کند، انجام می‌ شود.

انواع کودهای ازته

این كودها کاملاً مؤثر بوده و باعث آزاد شدن ذره‌ذره مواد مغذی در خاک می‌شوند. علاوه بر این، آن‌ها سازگار با محیط زیست بوده و باگذشت زمان کیفیت خاک گلدان را نیز بهبود می‌بخشند. بهترین و رایج‌ترین کود های خانگی برای گیاهان آپارتمانی در خانه همه افراد یافت می‌شود و این موضوع باعث افزایش محبوبیت آن‌ها شده است .

عناصر غیر قابل مصرف گیاه در فرایند بهسازی خاک کاملا موثر خواهد بود . هر گیاه نیازمند یک قرص کود میباشد که برای استفاده از آن میبایست پنج سانت از ساقه گیاه فاصله بگیرید و نیز 10 سانت زیر خاک قرص را چال کنید . برگهای پایین تر و قدیمی اغلب زرد به نظر می رسند زیرا انرژی ریشه صرف رشد برگهای جدید می‌شود. کلسیم با قرار گرفتن در دیواره سلولی و استحکام دادن به آن و نیز کاهش تولید اتیلن در حفظ سفتی بافت میوه نقش خود را ایفا می‌کند. درختان میوه بهتر است دوبار در زمان تشکیل میوه به فاصله ۱۴ روز به شکل محلول‌پاشی از کود استفاده کنند. کلروفیل با استفاده از انرژی خورشید، آب و دی ‌اکسیدکربن، قند تولید می‌کند که به این فرایند فتوسنتز گفته می‌شود.

سرباره اصلی (حاوی ۱۸ درصد فسفات) محصول فرآورده های آهن و فولاد و دی کلسیم فسفات نیز سرشار از فسفر است. تمام کودهای فسفات با استخراج مواد معدنی حاوی آنیون PO43- به دست می آیند. در موارد نادر، رشته ها با مواد agriculture-na.ir معدنی خرد شده تحت درمان قرار می گیرند، اما اغلب بیشتر نمک های محلول در اثر استفاده شیمیایی از مواد معدنی فسفات تولید می شوند. بیشترین مواد معدنی حاوی فسفات به طور کل به عنوان سنگ فسفات شناخته می شوند.