اخبار

تسلا دست بردار نیست – ایسنا

کاهش‌های زیاد قیمت‌ها بر حاشیه سود ناخالص خودرو تسلا فشار آورده است اما ماسک گفته است که تسلا حاشیه سود را به رشد حجم خودرو اختصاص خواهد داد. او فکر می‌کند منطقی است که حاشیه‌ها را به نفع تولید خودروهای بیشتر قربانی کنیم.

مدیرعامل تسلا اعلام کرد که قیمت خودروهای برقی را در زمان‌های پرتلاطم و حتی در شرایط جنگ قیمت تمام‌عیار او با رقبای خودروساز، دوباره کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت پایین‌تر همراه با معافیت‌های مالیاتی دولتی برای خریداران خودروهای برقی در ایالات‌متحده و مناطق دیگر، تحویل تسلا را به رکورد ۴۶۶ هزار خودرو در دوره آوریل تا جولای در سطح جهانی رساند اما سودآوری آن را کاهش داد.

به گزارش ایسنا، این شرکت از اواخر سال گذشته قیمت‌ها را چندین بار در ایالات‌متحده، چین و سایر بازارها کاهش داده و تخفیف‌ها و سایر مشوق‌ها را برای کاهش موجودی افزایش داده است زیرا سعی دارد در برابر رقابت و عدم اطمینان اقتصادی محافظت کند.

تسلا انتظارات خود را برای دستیابی به حدود ۱.۸ میلیون دستگاه خودرو در سال جاری تکرار کرد اما گفت که تولید در سه ماهه سوم اندکی کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402050100233/%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA