تصاویر: برداشت برنج به روش سنتی در گلستان

در این سفیدکن برنج تحتع جریان هوای عبوری از دستگاه خنک می گردد. قسمتهای اصلی این دستگاه شامل مارپیچ انتقال، توپی، محفظه شش ضلعی، دریچه های ورودی و خروجی و مکنده هوا می باشد. یکی از این سفیدکن کنترل جریان افقی25است که در آن یک مارپیچ انتقال و یک غلتک با رویه ساینده بر روی یک محور مرکزی قرار گرفتند. این مجموعه در داخل یک سیلندر استوانه ای شکل با سرعت 1000 دور بر دقیقه دوران می کند. نیمی از سیلندر استوانه ای شکل ا صفحه مشبک بوده و دریچه های ورودی و خروجی آن در ابتدا و انتهای سلیندر قرار دارند.

اختلاف سرعت خطی و فاصله بین دو غلطک موجب می شود که با عبور شلتوک از فاصله کم بین دو غلطک پوست از دانه جدا گردد. ظرفیت پوست کن به اندازه غلطک ها، نوع رقم، رطوبت و درجه پوست کنی آن بستگی دارد. طرز کار این پوست کن ها به این ترتیب است که شلتوک از دریچه ی بالایی وارد ماشین می شود و پس از جدا شدن پوست از شلتوک، برنج قهوه ای از ماشین خارج می شود. پوسته های هم توسط یک فن مکنده به خارج از دستگاه تخلیه می شوند. البته از خروجی ماشین پوست کن مقداری شلتوک هم با برنج قهوه ای مخلوط می باشد. به عبارت دیگر همه شلتوک هایی که وارد ماشین می شود پوست کنده نشده و مقداری شلتوک پوست نکنده هم با برنج قهوه ای از دستگاه خارج می گردد.

برداشت برنج در ۶۸۰۰ هکتار شالیزار مازندران

، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد. تراکم علفهای هرز در مقدار نیاز ابی هم تاثیر گذار است چون علف هرز هم مقدار زیادی آب مصرف می کند. شخم زمین دوبار یکی در اول پاییز یا اواخر زمستان و شخم دیگر به وسیله تیلر در بهار انجام میگیرد. پس از ان عمل تسطیح و ماله کشی(پیشکاول) (چند روز قبل از انتقال نشا به زمین اصلی ) انجام گرفته و سطح زمین کاملا هموار گردد.و بعد زمین را کرت بندی می کنند. از این موقع به بعد روزها در داخل خزانه آب است و در هنگام غروب آب را از خزانه خارج می کنند. همچنین اگر تا به حال برنج هاشمی را خریداری کرده اید؛ تمام تجربیات خود را در قسمت پیشنهادات با ما به اشتراک بگذارید.

مرحله جداسازی دانه های برنج

میــزان ضــایعات کمــی و کیفــی بــه نــوع رقــم و خصوصیات فیزیکی آن، زمان و روش برداشت و نحوه مدیریت زراعی محصول بستگی دارد. زمان برداشت برنج معمولا بستگی به درجه حرارت محیط و رقم مورد استفاده دارد. ولی بطور کلی زمان برداشت برنج هنگامی می باشد که رشد و نمو فیزیولوژیک گیاه خاتمه پیدا کرده و رنگ بوته ها به زردی متمایل و دانه ها نیز سفت شده باشند. توصیه می شود 10 الی 15 روز قبل از برداشت آب مزرعه قطع گردد. کوددهی مناسب برای تولید برنج هاشمی حدود ۲۰ الی ۳۰ کیلو به ازای هر ۱۰۰۰ متر مشخص شده است که این مقدار متناسب با نوع خاک و زمین کشاورزی ممکن است متغیر باشد.

فواید نوشیدن آب گرم+اینفوگرافی

در برداشت غیرمستقیم، عملیت برداشت (درو) با داس یا دروگر انجام شده و پس از جمع ­آوری، شالی­ های درو شده خرمن­کوبی می­ شوند. به عبارت دیگر برداشت و خرمن ­کوبی در دو مرحله جداگانه صورت می ­گیرد. در برداشت مستقیم (یک مرحله­ای) عملیات درو، جمع ­آوری، خرمن­کوبی و بوجاری با کمباین انجام می­ شود. انتخاب روش مناسب برداشت agriculture-na.ir در هر منطقه به خصوصیات فیزیکی و زراعی رقم، شرایط خاک شالیزار در زمان برداشت و امکانات موجود بستگی دارد. قبل از اینکه بذر برنج در زمین کاشته شود باید زمین از لحاظ فیزیکی در شرایط مناسب و ایده آل قرار بگیرد. مراحلی که برای آماده سازی زمین طی می شود شامل شخم، خاکبرداری، مخلوط کردن خاک و تراز کردن آن است.