اخبار

توزیع مواد غذایی از طریق کالابرگ الکترونیکی شکاف‌های موجود در جامعه را کاهش می‌دهد

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه و با بیان اینکه کرمانشاه امروز بیش از هر چیز دیگری به همدلی و و همکاری همه بخش ها نیاز دارد، افزود: ظرفیت هایی که در این استان است اگر شکوفا شوند می تواند چهره دیگری را از این استان مظلوم ترسیم کند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه یادآور شد: متاسفانه آشنانبودن جمع زیادی از تولیدکنندگان و نگهدارندگان محصولات تولیدی حوزه غلات و حبوبات با سامانه جامع انبارها و عدم درج مشخصات محصولات خود، باعث بروز مشکلات زیادی برای آن ها شده است.

وی همچنین با استقبال از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اینکه این ارز فسادآور بود و تنها در اختیار عده ای خاص قرار می گرفت، گفت: مجلس از همان ابتدا با پرداخت یارانه به صورت نقدی به دلیل اینکه فسادآور بود و موجب افزایش بی رویه تورم می شد، مخالف بود.

وی در ادامه از تولیدکنندگان حوزه کشاورزی به خصوص غلات و حبوبات به عنوان یکی از زحمتکش ترین اقشار جامعه یاد کرد و گفت: مشکلاتی که این افراد دارند باید به سرعت رفع و قدم های عملیاتی برای این کار هم برداشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: کرمانشاه امروز به مدیران انقلابی و جهادی که دردآشنای مردم باشند نیاز دارد و نمایندگان نیز حتما از این افراد حمایت می کنند.

وی با اشاره به ارائه آموزش های مستمر توسط سازمان صمت کرمانشاه، از تولیدکنندگان غلات و حبوبات خواست حتما در این دوره ها شرکت و نسبت به ثبت مشخصات محصولات خود اقدام کنند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود.

رشیدی در پایان خواستار تعامل بیشتر استاندار کرمانشاه با مجمع نمایندگان استان شد و گفت: در حالی که چندماهی از روی کار آمدن استاندار جدید می گذرد هنوز با ایشان دیداری نداشته ایم در حالی که وی می تواند از ظرفیت نمایندگان استان برای پیشبرد هرچه بهتر امور استفاده های بسیار بهتری کند.منبع اخبار

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین از صبوری مردم این استان و مدیریت مسئولان پس از آزاد شدن قیمت ها قدردانی کرد و گفت: ان شالله شرایط در آینده برای مردم بهتر از قبل خواهد شد و همه افراد سهم برابری از توزیع مواد غذایی و دیگر اقلام مورد نیاز خواهند داشت.

رشیدی همچنین نمایندگان استان در مجلس را حامیان افراد تولیدکننده معرفی کرد و گفت: کرمانشاه هم اکنون در هیات رئیسه مجلس دارای ۲ جایگاه است که این ظرفیت بسیار خوبی برای همه صنعتگران، تولیدکنندگان و تجار است که باید از ان استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، «محمد رشیدی» سه‌شنبه شب در دیدار با فعالان حوزه کشاورزی در سرسرای اجتماعات اتاق بازرگانی کرمانشاه از آغاز توزیع محصولات و اقلام اساسی با کالابرگ الکترونیکی از تیرماه در سطح کشور خبر داد و افزود: عرضه اقلام اساسی بوسیله کالابرگ الکترونیکی گامی بلند در راستای عدالت اجتماعی و برخورداری همه اقشار از مواد غذایی مورد نیاز است.

رشیدی تصریح کرد: البته انتظار می رود این صنف زحمتکش حتما در اسرع وقت نسبت به ثبت محصولات تولیدی خود در سامانه جامع انبارها اقدام کنند تا مشمول جریمه و برچسب خوردن قاچاق و احتکار نشوند.