اخبار

توزیع یک میلیون و ۷۵ هزار تن کود یارانه‌ای میان کشاورزان

به گزارش روز چهارشنبه مجله خبری کشاورزی از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، «حمید رسولی» افزود: در سال جاری با وجود چالش‌های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه را تدارک دیده‌ایم که طی نزدیک به چهار ماهه ابتدای سال جاری حدود یک میلیون و ۷۵ هزار تن آن بین استان‌های کشور توزیع شده است که این مقدار ۲۲ درصد نسبت به همین مدت زمان در سال قبل رشد داشته است.

وی افزود: هیچ مشکلی در تامین کود موردنیاز کشاورزان وجود ندارد و به هر میزان که حواله دریافت کود توسط کشاورزان به ۳۵۰۰ کارگزار تامین نهاده‌های کشاورزی این شرکت در سراسر کشور واصل شود، کود کشاورزی تحویل خواهد شد.

رسولی با بیان این که خوشبختانه با اقدامات انجام شده در سراسر کشور تاکنون ۳۲ درصد برنامه ابلاغی به انجام رسیده است، گفت: بدین ترتیب علاوه بر توزیع کود موردنیاز کشاورزان، مقدار بیش از ۵۸۲ هزار تن ذخیره راهبُردی انواع کودهای کشاورزی است که با توجه به شرایط کشور، ذخیره مطمئن و قابل اتکایی است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهار داشت: برنامه ابلاغی سال جاری تامین، تدارک و توزیع سه میلیون و ۳۴۰ هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه است که با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم انتظار می‌رود صددرصد برنامه ابلاغی را اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطرنشان کرد: با عنایت به کاهش قیمت کودهای فسفاته و پتاسه در ابتدای سال و استقبال کشاورزان از مصرف این کودها در سال جاری، قطعاً سال پرمصرفی را در استفاده از کودهای کشاورزی داریم و امیدواریم که به همین نحو، کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی نیز ارتقا یابد.منبع اخبار

پرداخت ۷ همت از مصوبات سفر رئیسی به کرمانشاه – پایگاه خبری هشت صبح.