اخبار

تولیدکنندگان مرغ زنده در انتظار ابلاغ قیمت‌های مصوب

به گفته وی، اکنون قیمت مرغ زنده درب واحدهای تولیدی کمتر از نرخ واقعی و تعیین شده قرارگاه امنیت غذایی است که موجب ضرر تولیدکنندگان شده است.

اسدالله نژاد با بیان اینکه نرخ منطقی و قیمت تمام شده مرغ زنده و گوشت مرغ فاصله زیادی با هم دارد، اظهارداشت: به تازگی قیمت گوشت مرغ در بازار به نرخ مصوب نزدیک شده اما همچنان تولیدکنندگان با فاصله قیمتی زیاد بین قیمت فروش و نرخ واقعی این محصول روبرو هستند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: به منظور استمرار تولید و کاهش نگرانی تولیدکنندگان طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار ابلاغ قیمت مصوب مرغ زنده  قرارگاه امنیت غذایی شدیم تا تولیدکنندگان این محصول نگرانیشان کاهش یابد.منبع اخبار وی تصریح کرد: این امر که قیمت مصوب مرغ برای عمده فروشی ها و خرده فروشی ها ابلاغ شده اما قیمت برای مرغ زنده ابلاغ نشده است باعث سردرگمی و نگرانی هایی برای تولیدکنندگان شده زیرا همچنان قیمت مرغ زنده را زیر قیمت واقعی می خرند.

« حبیب اسدالله نژاد» روز سه شنبه در گفت  و گو با خبرنگار اقتصادی مجله خبری کشاورزی افزود:  ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در جلسه قرارگاه امنیت غذایی با آنالیز قیمت ها توسط اتحادیه ، معاونت امور دام و طیور و معاونت توسعه بازرگانی قیمت برای هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۹ هزارتومان تعیین شده بود اما در ابلاغیه نرخ مصوب گوشت مرغ برای عمده فروشی و خرده فروشی ها اعلام نشد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهارداشت: بر اساس نرخ‌نامه جدید، قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ در عمده‌فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده بود.