تولیدکنندگان مرغ زنده در انتظار ابلاغ قیمت‌های مصوب

به گفته وی، اکنون قیمت مرغ زنده درب واحدهای تولیدی کمتر از نرخ واقعی و تعیین شده قرارگاه امنیت غذایی است که موجب ضرر تولیدکنندگان شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهارداشت: بر اساس نرخ‌نامه جدید، قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ در عمده‌فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده بود.

« حبیب اسدالله نژاد» روز سه شنبه در گفت  و گو با خبرنگار اقتصادی مجله خبری کشاورزی افزود:  ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در جلسه قرارگاه امنیت غذایی با آنالیز قیمت ها توسط اتحادیه ، معاونت امور دام و طیور و معاونت توسعه بازرگانی قیمت برای هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۹ هزارتومان تعیین شده بود اما در ابلاغیه نرخ مصوب گوشت مرغ برای عمده فروشی و خرده فروشی ها اعلام نشد.

وی تصریح کرد: این امر که قیمت مصوب مرغ برای عمده فروشی ها و خرده فروشی ها ابلاغ شده اما قیمت برای مرغ زنده ابلاغ نشده است باعث سردرگمی و نگرانی هایی برای تولیدکنندگان شده زیرا همچنان قیمت مرغ زنده را زیر قیمت واقعی می خرند.

اسدالله نژاد با بیان اینکه نرخ منطقی و قیمت تمام شده مرغ زنده و گوشت مرغ فاصله زیادی با هم دارد، اظهارداشت: به تازگی قیمت گوشت مرغ در بازار به نرخ مصوب نزدیک شده اما همچنان تولیدکنندگان با فاصله قیمتی زیاد بین قیمت فروش و نرخ واقعی این محصول روبرو هستند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: به منظور استمرار تولید و کاهش نگرانی تولیدکنندگان طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار ابلاغ قیمت مصوب مرغ زنده  قرارگاه امنیت غذایی شدیم تا تولیدکنندگان این محصول نگرانیشان کاهش یابد.منبع اخبار