تولید شهرک‌های کشاورزی کرمانشاه امسال سه هزار و ۱۰۰ تن افزایش خواهد یافت

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان کرمانشاه میزان تولیدات این شهرک ها را در سال گذشته سه هزار و ۳۹۵ تن اعلام کرد و یادآور شد: این میزان شامل ۴۸۰ تن گوشت قرمز، هزار و ۷۶۵ تن شیر، هزار و ۵۰ تن قارچ و ۱۰۰ تن سبزی و صیفی است.

تولید شهرک‌های کشاورزی کرمانشاه امسال سه هزار و ۱۰۰ تن افزایش خواهد یافت

«رضا زراعی» روز شنبه در گفت و گو با مجله خبری کشاورزی اظهار کرد: این سطح در استان کرمانشاه ۸۷۵ هکتار است که ۸۳۰ هکتار آن شامل اراضی دولتی و ۴۵ هکتار هم به اراضی بخش خصوصی (یک مجتمع ۶ هکتاری پرورش قارچ در شهرستان جوانرود و یک شهرک ۳۹ هکتاری گلخانه ای در میان‌دربند کرمانشاه) اختصاص دارد.

بزرگترین شهرک کشاورزی کرمانشاه در قصر شیرین احداث می شود

تولید شهرک‌های کشاورزی کرمانشاه امسال سه هزار و ۱۰۰ تن افزایش خواهد یافت

زارعی در زمینه شهرک های آماده واگذاری و سرمایه گذاری به متقاضیان نیز بیان کرد: هم اکنون یک واحد ۱۶ هکتاری در قروتک گیلانغرب برای دامپروی و ۱۴۲ هکتار اراضی دیگر در قالب چهار شهرک دامپروری و ۲ شهرک گلخانه ای نیز در مرحله انتقال به شرکت شهرک های صنعتی است که در شهرهای اسلام آباد، سرپل ذهاب، هرسین و روانسر واقع شده است.

کرمانشاه رتبه نهم شهرک های کشاورزی کشور را داراست

وی یادآور شد: ۱۴۹ هکتار دیگر از اراضی متعلق به شهرک های کشاورزی استان نیز در قالب ۲ شهرک گلخانه ای و چهار شهرک دامپروری در شهرستان های صحنه، هرسین، دالاهو، کرمانشاه و اسلام آباد نیز در حال انتقال به این شرکت است است که بعد از واگذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: با واگذاری این شهرک به متقاضیان فعالیت در زمینه تولید محصولات گلخانه ای پیش بینی می شود ۱۲۰ هزار تن انواع محصول در آن تولید و روانه بازار مصرف شود.

 وی تاکید کرد: با راه اندازی واحدهای موجود در این ۱۴۲ هکتار پیش بینی می شود ۳۶ هزار تن انواع محصولات دامی و گلخانه ای تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: هم اینک طرح های مختلفی در سطح استان در حال واگذاری است که یک مجتمع گلخانه به وسعت ۲.۲ هکتار مورد بهره برداری قرار گرفته و یک مجتمع دیگر نیز به وسعت پنج هکتار آماده بهره برداری شده است که در مجموع میزان تولید در شهرک های کشاورزی استان را به میزان سه هزار و ۲۰۰ تن در سال جاری افزایش خواهند داد.

زارعی، کل مساحت اراضی متعلق به شرکت شهرک‌های کشاورزی در کشور را ۳۹ هزار و ۲۰۵ هکتار عنوان کرد و گفت: استان کرمانشاه با داشتن ۱۸ شهرک که شامل ۲ شهرک خصوصی و ۱۶ شهرک دولتی است در رتبه نهم کشور قرار دارد.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، از حدود یک دهه گذشته موضوع سرمایه‌گذاری در شهرک‌های کشاورزی در راستای جهش در تولیدات بخش کشاورزی و نیز ایجاد فرصت های شغلی مناسب در کشور مورد توجه قرار گرفت که در این راستا شرکت شهرک های کشاورزی، از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی کار خود را آغاز کرد که وظیفه مدیریت و پشتیبانی از زنجیره‌ تولید کشاورزی در مجتمع‌ها و شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌ای، دامی  یا شیلاتی را به عهده گرفت.منبع اخبار

زارعی یکی دیگر از بزرگترین شهرک های کشاورزی کرمانشاه را شهرک ۴۸۷ هکتاری قصر شیرین عنوان کرد و گفت: زیرساخت های این شهرک گلخانه ای شامل راه دسترسی و زیرساخت های آب و برق در حال آماده شدن است که پس از اتمام به متقاضیان واگذار خواهد شد.