جدیدترین تکنیک های سئو در سال ۲۰۲۲ ، آینده SEO چه می شود؟

آینده سئو ! موضوع داغ این روزها که خیلی از افراد در خصوص آن صحبت می کنند. اما در آینده ممکن است برای جستجوهای فارسی نیز این الگوریتم فعال شود. همانطور که در قسمت قبلی گفته شد، امروزه علاوه بر محتواهای متنی، محتواهای صوتی، تصویری و ویدیویی نیز اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. امروزه فرهنگ جستجو در گوگل، نسبت به گذشته تغییر کرده است و کاربران دریافتهاند که با جستجوی عبارات طولانی پاسخ بهتری از طرف گوگل دریافت میکند. در بسیاری از مواقع وقتی یک عبارت سـوالی را در گوگل جستجو میکنید، با یک باکس متنی ویژه در بالای نتایج گوگل مواجه میشوید که پاسخ سوال شما را با ظاهری متفاوت و در یک پاراگراف ارائه کرده است. بنابراین بهتر است از همین حالا تا خیلی دیر نشده، به فکر تعیین استراتژی برای تولید محتواهای ویدئویی وبسایت خود باشید. بدون شک مهمترین و جدیدترین تکنیک های سئو سایت ۲۰۲۲ و عاملی که میتواند موجب بهبود رتبه شما در گوگل شود، نگه داشتن کاربران در وبسایت است.

امروزه بیشتر افراد ترجیح میدهند از موبایل های خود برای جستجو استفاده کنند، زیرا موبایل قابل حمل و در دسترس است. زیرا سیگنال شبکه های اجتماعی محبوب، یک سیگنال قوی برای کسب و کار شما است. در اولین قدم بهتر است وبسایت خود را بهینهسازی کنید تا سرعت لود صفحات سایت شما بهبود یابد. سرعت لود وبسایت شما یکی از جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۲ میباشد. هر چه سرعت لود سایت شما بیشتر باشد، این برای بهبود رتبه بندی شما در گوگل کمک خواهد کرد. اگر نمیدانید که سئو محتوا چگونه میتواند بر افزایش ترافیک سایت و رتبه شما مؤثر باشد، این مطلب میتواند برای شما مفید باشد. برای این که نتایج شما برای کاربران موبایلی بهینه تر باشد، می توانید از AMP استفاده کنید. برای بهینه سازی تصاویر میتوانید از فتوشاپ و یا برنامه های دیگری همچون Kraken ،ImageOptim ، TinyPNG ،Canava و غیره استفاده کنید. میتوانید برای کسب نتایج بهتر، رقبای خود را بررسی کنید.

بنابراین پیشنهاد می شود تا خیلی زود وب سایت خود را با فاکتورهای گوگل Core Web Vitals بهینه کنید تا شانس بیشتری در بهبود رتبه در نتایج داشته باشید. سعی کردیم تا ابتدا با برخی از مهمترین نکات سئو سایت در سال ۲۰۲۲ همراه شما باشیم. محتوای شما بسیار طولانی است و کاربر نمیتواند در میان سیلی از مطالب نگاشته شده، به مقصد خود برسد. برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید که یک کاربر یک سوال به خصوصی داشته و به محتوای شما رسیده است. هرچه قالب شما بهینه تری باشد و کاربران بیشتر با آن ارتباط برقرار کنند، برای سایت شما بهتر است. حالا سوال اینجا است که جستجوی بصری چه تاثیری بر سئو دارد؟ Visual Search یا جستجوی بصری یکی از جدیدترین الگوریتم ها و تکنیک های سئو در سال ۲۰۲۲ میباشد. اما بدون شک یکی از مهمترین مواردی است که باید همواره به آن توجه کرد. بنابراین برای این که از این تکنولوژی جا نمانید، بهتر است به فکر بهینه سازی و تولید تصاویر و ویدیو های با کیفیت باشید. اگر برای شما سوال است که چه نوعی هاست یا سرور برای شما مناسب است، مطالعه مقاله هاست داخل ایران یا خارج، کدام گلد لینک یک بهتر است؟

البته ممکن است در جستجو های فارسی هنوز با این الگوریتم مواجه نشده باشید. باید مراقب باشید که ارتباط موثری میان سایت شما با سایت های مشابه دیگر که در حوزه کسب و کار شما فعالیت میکنند وجود داشته باشد. این موضوع ارتباط زیادی به طراحی وب سایت شما دارد. الگوریتم Passage ranking به گوگل اجازه میدهد تا تنها یک بخش از یک صفحه را رتبه دهی کند. برای دست یافتن به رتبه های بالا در گوگل و نمایش در صفحه اول بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که همواره جدیدترین تکنیک های سئو را فراگرفته و اعمال کنید. با تجزیه و تحلیل و بررسیهای بسیار به برخی از تکنیکها و ترفندها دست یافتیم که به نظر میرسد نسبت به ســایر تکنیکها اهمیت بیشــتری دارند. با توجه به این که Core Web Vitals در سال ۲۰۲۱ معرفی شده است، شاید خیلی ها هنوز با آن آشنایی نداشته باشند. نکات سئو تصاویر و اهمیت آن را فراموش نکنید. نکته بسیار با اهمیت بازاریابی محتوا است که شاید خیلیها آن را نادیده میگیرند. نرخ پرش سی الی چهل درصدی نیز یک نرخ طبیعی برای سایت محسوب می شود و نرخ پرش بالای پنجاه درصد نگران کننده و هشدار دهنده است و باید برای کاهش این نرخ، تلاش های لازم را انجام داد.