حدود سه هزار میلیارد تومان در سفر رییس جمهور برای حوزه کشاورزی کرمانشاه در نظر گرفته شده است - مجله خبری کشاورزی

حدود سه هزار میلیارد تومان در سفر رییس جمهور برای حوزه کشاورزی کرمانشاه در نظر گرفته شده است

وی ضمن قدردانی از مجاهدت و صبوری خانواده شهدا گفت: شهدا پرچم افتخار ملت ایران هستند و ما هرچه در این کشور داریم به برکت خون پاک شهدا است.

ساداتی نژاد در ادامه با اشاره به وضعیت خرید تضمینی گندم در کشور، نیز توضیح داد: هم اکنون خرید تضمینی گندم در کشور از مرز پنج میلیون تن عبور و امیدواریم خرید این محصول استراتژیک در کشور در پایان فصل برداشت محصول به مرز ۶ میلیون تن برسد. 

وزیر جهاد کشاورزی به مقام شامخ شهدای روانسر ادای احترام کرد

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه اشتغال روستایی را در دستور کار داریم افزود: روانسر ظرفیت های خوبی در حوزه حبوبات نخود و گندم دیم دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت ذخایر کالاهای استراتژیک در کشور، گفت: در حوزه کالاهای اساسی ذخایر کشور مطلوب است و دغدغه‌ای برای تامین کالاهای اساسی مردم نداریم.

وی اضافه کرد: رییس جمهور برای توسعه کشاورزی سه هزار میلیارد تومان مصوب شده که با تخصیص آن تحولی در استان ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در حوزه صنایع تبدیلی، گلخانه و ‌مجتمع‌های دامپروری ضعیف است، گفت: امیدواریم با اختصاص این تسهیلات شاهد توسعه این بخش‌ها در استان باشیم.

حدود سه هزار میلیارد تومان در سفر رییس جمهور برای حوزه کشاورزی کرمانشاه در نظر گرفته شده است

وزیر جهاد کشاورزی شهیدان را چراغ راه همه مردم و مسئولان دانست و افزود: باید با خدمت به مردم راه، مشی و منش شهدا را پاسدای کنیم.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.منبع اخبار

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی؛ سید «جواد ساداتی‌نژاد» روز پنجشنبه در جریان سفر به شهرستان روانسر در جمع خبرنگاران افزود: همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه صنایع تبدیلی استان کرمانشاه در این سفر در نظر گرفته است. 

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی همچنین در ادامه سفر به شهرستان روانسر با خانواده شهید والامقام و جاویدالاثر علی اشرف احمدی دیدار و گفت و گو کرد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان گندمکار کشور پرداخت شده است، گفت: تلاش می کنیم بقیه مطالبات گندمکاران را هم در اسرع وقت پرداخت کنیم.

شهرستان روانسر ۱۳۵ شهید والامقام را تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.

ساداتی نژاد گفت: دیدار با خانواده شهدا مایه برکت است و در سفرهای استانی دیدار با خانواده های از تاکیدات ویژه رییس جمهور است.

شهید علی‌اشرف احمدی با عضویت سپاه در تاریخ چهارم مردادماه سال ۶۷ و در سن ۲۰ سالگی در عملیات مرصاد و در منطقه بیونیج دالاهو به شهادت رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه خشکسالی  بیشترین اثر را در بخش کشاورزی گذاشته است، گفت: بخاطر تغییر اقلیم رخ داده در کشور کشاورزان آسیب زیادی دیده اند که باید با توسعه سیستم های آبیاری نوین میزان خسارت های وارده بر اثر خشکسالی در بخش کشاورزی را کاهش دهیم.