اخبار

حذف تداخل در زمین های کشاورزی باید به صورت پانل محور انجام شود

حذف تداخل در زمین های کشاورزی باید به صورت پانل محور انجام شود

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: اصلاح همپوشانی ها باید بر اساس پلاک باشد و استانداری هایی که در بلوک ها کار می کردند باید بلوک ها را به پلاک تبدیل کنند و این امر برای اجرای قانون الزام به ثبت معاملات و تعیین حریم الزامی است. زمین های کشاورزی.”

به گزارش ایسنا. ردا افلاطونی در پنجاه و پنجمین جلسه مرجع مرکزی صدور اسناد و حفظ کاربری و ایمنی اراضی کشاورزی اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است و در این مورد آیین نامه تثبیت باید رعایت شود ضمن اینکه واحدهای صنعتی باید فقط در شهرهای صنعتی ساخته شود.

وی افزود: تابلوهای داخل محدوده شهر باید توسط اداره امور اراضی حذف شود اما برای رعایت حقوق دولت باید با ادارات راه و شهرسازی مکاتبه و درخواست مدارک کنید. .

رئیس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: رفع تداخل باید به صورت پنل محور انجام شود و استان هایی که در بلوک ها کار کردند، بلوک ها را به پنل تبدیل کنند.

وی ادامه داد: در استانداری هایی که رفع تداخل در آنها انجام شده است، باید کارشناسان از ستاد سازمان به آن استانداری اعزام و سوابق در سامانه کنترل شود و گزارش جامعی از عملکرد کمی و کیفی ارائه شود. از استانداری نمایش داده خواهد شد.

افلاطونی تاکید کرد: نظارت بر اراضی تخصیصی و مجوزهای تغییر کاربری ضروری است و طبق قانون نهادهایی که مصوبات اولیه و جواز تاسیس را صادر می کنند باید سالی دو بار از این پروژه ها بازدید و گزارش نظارتی ارائه کنند.

به گفته وی، تفاهم نامه ای که با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی منعقد و منتشر شده، ظرفیت بسیار مناسبی برای نظارت ایجاد کرده است و گروه جهاد کشاورزی باید نظارت عالی بر فعالیت های خود داشته باشد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: قانون ثبت معاملات در سراسر کشور ابلاغ شده و در تمامی استانداری ها لازم الاجرا است و تکلیف این دستگاه در خصوص اجرای این قانون امور اراضی باید برای مدیران استانداری روشن شود. .

وی افزود: دستورالعمل یکپارچه سازی و ادغام اراضی تهیه و ابلاغ شده و ظرفیت بسیار خوبی دارد تا بتوانیم اراضی کشاورزی را یکسان و ادغام کنیم.

بر اساس اعلام سازمان امور اراضی کشور، پنجاه و پنجمین جلسه ستاد مرکزی برای صدور اسناد و حفظ کاربری و ایمنی اراضی کشاورزی با موضوع ارزیابی رویه ها و برنامه ها با حضور رئیس کل کشور برگزار شد. نمايندگان و مديران سازمان، رؤساي سازمان جهاد كشاورزي و مديران امور اراضي استان‌هاي خراسان رضوي، يزد، كرمان، كرمان جنوبي و سيستان تشكيل جلسه دادند وبینار بلوچستان در سازمان امور اراضی کشور.

انتهای پیام/

https://www.isna.ir/news/1403041913450/%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF