اخبار

خاک مناسب کشاورزی :: داروخانه گیاهپزشکی باغبان | agriculture-na

خاکهای لومی به طور مرتب نیاز به پر کردن مواد آلی دارند زیرا ذاتا اسیدی هستند. مناسب برای درختچه ها، گیاهان بالارونده، علف ها، گیاهان چند ساله و درختان دوستدار رطوبت مانند بید می باشد. بیشتر محصولات گیاهی و میوه ای که در خاکهای گل آلود با زهکشی کافی رشد می کنند. داروخانه گیاهپزشکی باغبان فعالیت خود را در زمینه مشاوره فنی و مهندسی، تامین و عرضه بهترین نهاده های کشاورزی و باغبانی از مهر ماه سال هزار و سیصد و نود و سه آغاز نمود.

  • گیاهان مقاوم به سرما را حداقل 30 روز قبل از اولین یخبندان پیش بینی شده، یا اگر محصولات کمتر مقاوم به سرما هستند، 60 روز قبل از اولین یخبندان آن ها را بکارید.
  • پرلیت نوعی شن سیلیسی با منشا آتشفشانی که حاوی آب هیدراته در ساختمان آن می باشد.
  • فروشگاه خرید کود کشاورزی Agriraz، در جهت تامین بهترین شرایط برای خاک کشاورزی مزرعه‌ی شما تلاش بسیاری می‌ورزد.
  • جهت آشنایی بیشتر و تهیه گلدان پارچه ای با شماره های درج شده در بخش تماس با ما ارتباط حاصل نماید.

برای خاک های خیلی فشرده، از یک ماشین تیلر یا حفر کن برقی استفاده کنید. حتی اگر نگهداری و حفظ آب در خاک برایتان مسئله ی مهمی نیست، خاک فشرده و سفت می تواند باکتری ها و قارچ های مفید را از بین ببرد و رشد باکتری های مضر بی هوازی را نیز تشویق کند. پرلیت، در فروشگاه های کشاورزی در دسترس است، و برای همه ی انواع خاک مفید است، مخصوصا برای خاک های رسی، که عمدتا بعنوان ذرات فوق العاده بزرگ عمل می کنند. اگر اندازه ی نوار خاکی بیش از 5 سانتی متر (2 اینچ) باشد، شما خاک رسی دارید. لذا خاک شما نیاز به مواد افزودنی عمده ای خواهد داشت، همانگونه که در انتهای این بخش توضیح داده شده است.

کود آمینو استار فروت ست اورانتیکا اسپانیایی

اما اگر سطح آب زیرزمینی ثابت نگهداشته شود امکان رسیدن به عملکرد بالا وجود دارد. مطالعات متعدد نشان داده است که امکان داشتن باغ های مرکبات با عملکرد بالا در مناطقی که سطح ایستابی با استفاده از روش های مهندسی در عمق 60سانتی متری ثابت شده است، وجود دارد. خاک مجله خبری کشاورزی آهکی، خاکی است که بیش از 5درصد وزنی کربنات کلسیم داشته باشد. آهک فعال، معرف بخشی از آهک خاک است که در بخش رس خاک قرار دارد و سطح ویژه بالایی داشته و بسیار واکنش پذیر است. مقدار و شکل کربنات کلسیم (کل و فعال) بر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک اثر دارد.

بهترین خاک برای کشاورزی

آنها جمع آوری و در گودالی به عمق های مختلف ریخته و بعد از مدتی در اثر تخمیر پوسیده و به خاک برگ تبدیل میشوند. برای اینکه تخمیر سریعتر انجام پذیرد، روی آنها را با خاک پوشانده و هر چند روز یکبار خاک را آبیاری میکنند، و به هم میزنند، و بعد از چندین ماه تا یکسال، این برگ ها پوسیده میشود . سپس آنها را سرند می کنند، و بصورت خاک نرم قهوه ای در می آورند، و با سایر خاکها مخلوط میکنند، و مورد استفاده قرار میگیرد. این کار زحمت بیشتری دارد، اما سریع تر از ایجاد کمپوست است. شما می توانید از این کمپوست به جای تهیه ی کمپوست توسط خودتان، استفاده کنید.

دارای جذب بالای آب است و بستر کاشت مناسبی برای قلمه ها و جوانه زنی و کشت بذر به وجود می اورد. خاک رسی به دلیل سنگین بودن آن در زمینه کشاورزی بسیار توصیه نمی‌شود ، زیرا به دلیل سنگین بودن این خاک کیاهان نمی‌توانند به راحتی رشد مناسب خود را داشته باشند. مخلوطی از خاک رس , خاک ماسه ای , خاک برگ و مواد آلی میباشد . در یک خاک معمولی حدود ۴۵ درصد حجم خاک را مواد معدنی تشکیل می دهد. با گذشت زمان، PH خاك به تدريج به سطوح معمولي خود بازگردانده مي شود كه عمدتا توسط نوع مواد معدني در منطقه شما مشخص مي شود. به استثنای اینکه مشکل اصلاح pH و مشکل رشد گیاهان را دارید، آزمایش هر سه سال یکبارخاک خوب است.

http://3darchitecture.ir