اخبار

خداحافظی اقتصاد ژاپن با رکورد

نظرسنجی نشان داد که بهبود در گردشگری ورودی به تجارت صادرات جدید ژوئن کمک کرد تا برای چهاردهمین ماه متوالی در حال گسترش باشد؛ با وجود اینکه سرعت افزایش، کمترین میزان در سه ماه گذشته بود. شاخص مدیران خرید ترکیبی ماه گذشته پس از رسیدن به اوج خود در ماه مه افت کرد و این شاخص از ۵۴.۳ در ماه مه به ۵۲.۱ در ژوئن کاهش یافت و برای ششمین ماه متوالی بالاتر از مرز ۵۰ باقی ماند.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402041509318/%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF

بر اساس این نظرسنجی، انتظارات تجاری برای سال آینده نیز ثابت بوده اما اندکی نسبت به ماه‌های قبل کاهش یافته است. دولت ژاپن کنترل‌های مرزی سختگیرانه مرتبط با بیماری همه‌گیر را کنار گذاشته و کووید-۱۹ را به عنوان همان آنفولانزای فصلی طبقه‌بندی کرده است. ارائه‌دهندگان خدمات اظهار کردند که فشار قیمت‌ها در ماه ژوئن ادامه داشت؛ اگرچه تورم ورودی به پایین‌ترین سطح از مارس سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، یک نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت بخش خدمات ژاپن در ماه ژوئن سرعت رشد سریع خود را حفظ کرد. از آنجایی که کاهش محدودیت‌های مرتبط با بیماری همه‌گیر باعث احیای تقاضای مصرف‌کننده شد، شاخص نهایی مدیران خرید خدمات بانک ژاپن در ماه گذشته از رکورد ۵۵.۹ در ماه مه به ۵۴ کاهش یافت.

اسامه بهاتی، اقتصاددان در S&P Global Market Intelligence گفت: شرکت‌های بخش خصوصی ژاپنی به شدت خوش‌بین هستند که فعالیت‌ها با کاهش همه‌گیری و فشارهای تورمی بر اقتصاد در سال آینده به رشد خود ادامه خواهد داد.

فعالیت بخش خدمات ژاپن با افزایش تقاضا، روند ثابتی را حفظ می‌کند.