اخبار

خرید تضمینی گندم در استان اردبیل ۳۰ درصد افزایش یافت

نوبخت یادآورشد: در سال زراعی جاری ۵۲ هزار هکتار گندم آبی و ۲۲۲ هزار هکتار گندم دیم در استان زیر کشت رفته و پیش‌بینی می‌شود امسال  ۱۳۰ هزار تن گندم از گندمکاران استان به صورت تضمینی خریداری شود.

نوبخت درباره خرید کلزا از  کشاورزان هم گفت: امسال چهار هزار  ۴۱۰تن  کلزا به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان خریداری شده که همه انها  به حساب کلزا کاران استان پرداخت شده است.منبع اخبار مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل افزود: گندم تولیدی کشاورزان با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید هر کیلو به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر کیلو مبلغ یک هزار تومان هم به عنوان تشویقی به کشاورزان پرداخت می شود. 

علی نوبخت روز سه شنبه به خبرنگار مجله خبری کشاورزی اظهار کرد: تا اول شهریور بالغ بر ۲۲۰ هزارتن گندم به ارزش ۲هزار و ۵۵۵میلیارد تومان خریداری شده است که یکهزار ۴۹۴میلیارد تومان به حساب گندمکاران استان واریز شده است.

وی افزود: بهای گندم خریداری شده کشاورزان از سه محل هدفمندی یارانه، بودجه و شرکت خدمات بازرگانی قابل پرداخت است که در استان اردبیل از این سه محل در مجموع۷۵۰۰ میلیارد ریال به کشاورزان استان پرداخت می‌شود.

مدیر کل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل با اشاره به فعالیت ۴۲ مرکز خرید گندم در استان گفت: این مراکز شامل مراکز خرید ملکی، سیلوهای بخش خصوصی و مباشر جهت خرید محصول گندم در استان اردبیل است که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز و آماده شده است.