اخبار

خرید و فروش زمین کشاورزی و باغ در خوزستان شیپور | agriculture-na

خرید زمین کشاورزی در ترکیه موضوع مطرح شده توسط املاک بین المللی اینو ستایم می باشد. خرید زمین کشاورزی در این کشور، الزامات و قوانینی دارد مجله خبری کشاورزی که سرمایه گذاران ملکی ملزم به رعایت آن هستند. علاوه بر آن سرمایه گذاران از کشورهای حوزه خلیج فارس از خریداران زمین کشاورزی ترکیه هستند.

زمین اقساطی شهرکی در محمودآباد

شاید شرایط بد آب و هوا شما را در خرید زمین کشاورزی دچار تردید کند. به همین دلیل بیمه محصولات برای محافظت از کشاورزان و سرمایه گذاران ایجاد شد. اگر محصولات بنا به دلایل طبیعی یا کاهش قیمت محصولات خراب شود کشاورزان می توانند ز طریق بیمه وجهی دریافت کنند از این رو سرمایه گذاران می توانند بازده سالیانه خود را داشته باشند. با خرید زمین کشاورزی چندین راه برای سرمایه گذاری در اختیار دارید. راه های زیادی برای دریافت سود از زمین کشاورزی وجود دارد و شما می توانید بسیاری از آنها را بطور همزمان انجام دهید. سرمایه گذاران می توانند درامد حاصل از برداشت سالانه محصول را داشته باشند.

  • صدور مجوز یا پروانه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی توسط شهرداران، بخشداران، دهیاران و دیگر مسئولان، مشروط به اخذ نظر سازمان جهاد کشاورزی استان ذی‌ربط است و متخلفان برای اعمال قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.
  • مخاطب گرامی، چنانچه علاقمند به خرید زمین کشاورزی در ترکیه هستید، بدانید که سرمایه گذاری ملکی این روزها بسیار در این کشور باب شده، مانند خرید زمین کشاورزی در کوش آداسی ترکیه.
  • هم‌چنین امکان بهره‌برداری و اجرای پروژه‌های مختلف با خرید زمین وجود دارد.
  • زمانی که زمینی با هدف ارائه خدمات و کسب درآمد در اختیار متقاضیان قرار بگیرد دارای کاربری خدماتی است.

کشاورزان معمولا برای حفظ رطوبت خاک شنی، از فرایند مالچ پاشی استفاده می‌کنند و با ترکیب کودهای مختلف، شرایطی فراهم می‌کنند تا مواد مغذی مورد نیاز محصولات تامین شود. آب و هوای مناسب و زمین کشاورزی مرغوب از جمله شرایط اصلی برای کاشت برداشت محصولات کشاورزی مورد نظر است. سرمایه گذاران با خرید شالیزارهای برنج در شمال، در یکی ار پر سود ترین بخش های مورد سرمایه گذاری در شمال، سرمایه گذاری نموده اند. شالیزارهای برنج در شمال در طول سال، قابلیت چندین بار کشت برنج را دارند که سوددهی قابل توجهی را به ارمغان می آورند. بررسی آلودگی‌های احتمالی در اطراف زمین کشاورزی بسیار مهم است. به خصوص زمانیکه آلودگی‌ها به منابع آبی وارد شوند می‌توانند به محصولات نفوذ کرده و کیفیت و کمیت آن‌ها را دستخوش تغییرات زیادی کنند.

http://3darchitecture.ir

در بیشتر خاک های ایران به دلیل عناصر معدنی و شیمیایی موجود , PH خاک ها بالای ۷ میباشد . شامل خاک برگ , خاک چای , کود دامی و سم ضدعفونی کننده بوده که PH پایین تر از ۶ دارند . تغییراتی که در خاک‌ها انجام می‌پذیرد، بوسیله موجودات زنده در خاک انجام می‌گیرد.

خاک کمپوست

خاک سیلتی نوع دیگری از خاک‌های کشاورزی است که میزان نگهداری مواد مغذی آن نسبت به خاک شنی بیشتر است. در خاک سیلتی به دلیل برخورداری از بافت نرم، آب بهتر در آن نگهداری می‌شود. گفتنی است ترکیب خواص خاک‌های شنی و رس در خاک سیلتی موجود است. اگر شیب زمین زیاد باشد باعث شده آب از سطح رویی خاک به پایین هدایت شده و به اصطلاح رواناب بوجود آورند و علاوه بر اینکه در عمق خاک نفوذ نکرده اند املاح سطحی خاک را شسته و باعث فرسایش هم می شوند. عکس این موضوع نیز هم صادق است اگر شیب زمین خیلی کم باشد، آب به تمام سطوح زمین یکسان توزیع نمی شود پس قسمت هایی از خاک مرطوب و قسمت های دیگر خشک است. شیب بندی درست زمین علاوه بر این که به توزیع درست آب در سطح زمین کمک می کند می تواند باعث حفظ املاح معدنی خاک شود.