دانستنی ها فیزیک نجوم مهندسی پزشکی تکنولوژی دانستنی های شگفت انگیز علمی - مجله خبری کشاورزی

دانستنی ها فیزیک نجوم مهندسی پزشکی تکنولوژی دانستنی های شگفت انگیز علمی

ماجرای ترسناک میدان اعدام تهران را در مجله دلتا بخوانید. میگرن یک درد ضربان‌دار در سر است که می‌تواند برای برخی افراد بسیار شدید باشد. در این مطلب ۵ باور غلط رایج درباره میگرن را بررسی می‌کنیم. ظروف پلاستیکی ۵۰ هزارسال طول میکشدتادرطبیعت شروع به تجزیه شدن کند.

دانستنی ها و اطلاعات عمومی دانش آموزی

از طرفی هیچ سختی هنگام انجام این کار به آن ها وارد نمی شود . فلامینگو ها به خاطر آناتومی بدن غیر متعادل از یکدیگر تفکیک داده می شوند و بدن آن ها بسیار بزرگ است . گردن آن ها بسیار دراز است و تمام این بدن روی یک پای نازک قرار گرفته است .

گریم متفاوت امین حیایی در کار جدیدش/ بازیگر لبانی همبازی پیمان معادی شد

18.آیا می دانید حیوانی که چشمانش از مغزش بزرگ تر است شتر مرغ می باشد. 17.آیا می دانید کوتاهترین جمله کامل در زبان انگلیسی جمله I am است. 15.آیا می دانید 33 میلیارد الکترون در هر قطره آب وجود دارد. 14.آیا می دانید سیاره زهره گرمترین سیاره است و درجه حرارت آن درجه462 می باشد.

احتمالا دلیل این مسأله اضطراب ناشی از لزوم برگشت بکار دانستنی اسـت. با این حال، دانشمندان می‌گویند مصرف مشروبات الکلی در تعطیلات آخر هفته هم می‌تواند از دلایل بروز حمله ي قلبی باشد. 30.آیا می دانید ماهی قرمز با قرار گرفتن در تاریکی تغییر رنگ می دهد و سفید می شود. 20.آیا می دانید سگ ها کمتر از 100 صدا از خود تولید می کنند اما گربه ها بیش از یکصد صدا تولید می کنند. 11.آیا می دانید جمیعت جهان تا 50 سال آینده از مرز 9 میلیارد نفرعبور خواهد کرد.

متأسفانه، اغلب والدین اعمال قدرت را بدون هرگونه درنگ توجیه پذیر می دانند و اعلام می کنند که کودکان این اقتدار را نیاز دارند و می طلبند. 79- هرگاه جمعیت کره زمین به ۱۰۰ نفر کاهش یابد ۵۰ % پول جهان در دست ۶ نفر قرار خواهد گرفت. 57- ۵۰% جمعیت جهان هیچگاه در طول حیات خود از تلفن استفاده نکرده اند. «دفاع مدیر سابق گروه مجلات همشهری از کارنامه‌ی سه ساله». در این بخش به شگفتی‌های دنیای ماوراء الطبیعه مثل بشقاب پرنده‌ها، بیگانه‌ها، اشباح، هیولاها، مسائل پارانرمال و…پرداخته می‌شود.

روغن ماهی اعصاب آسیب دیده را ترمیم می كند

ویتامین B12 برای هضم صحیح، جذب انواع غذاها، ساختن پروتئین و سوخت و ساز هیدراتهای کربن و چربی ها نیز ضروری می باشد. این سه واکسن، هر یک به طور جداگانه یا توأم در یک آمپول تهیه شده و میتوان در 12 تا 15 ماهگی یا هر موقع دیگر به کودک تزریق گردد تا در برابر این سه بیماری مصون گردد. مصرف داروهای ضد تب و درد ( استامینوفن ) موجب می شود که اثر واکسن آنفولانزا کم گردد. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

80- یک گاو بطور متوسط سالانه ۲ هزار و ۳۰۰ گالن شیر تولید می کند. 60-موشهای صحرائی سالانه ۱/۳ منابع وذخائرعذائی جهان رانابود می سازند. 59-ظروف پلاستیکی ۵۰هزارسال طول میکشدتا درطبیعت شروع به تجزیه شدن کند. 48- فیل ها قادرند روزانه ۶۰ گالن آب ۲۵۰ کیلو گرم یونجه مصرف کنند .

دانستنی ها فیزیک نجوم مهندسی پزشکی تکنولوژی دانستنی های شگفت انگیز علمی

گونه ای از خر گوش قادر است ۱۲ ساعت پس از تولد جفت گیری کند. بازی ” سنگ، کاغذ، قیچی ” یک فدراسیون بین المللی دارد و از سال ۲۰۰۲ مسابقات سالانه بین المللی با جایزه ۵۰،۰۰۰ دلاری برگزار می شود. دلفین ها، پرندگان و تمساح ها توانایی باور نکردنی در خوابیدن دارند، در حالی که یک نیمکره مغز آن ها خواب است، نیمکره ی دیگر مغز بیدار است و آن ها می توانند جای خواب دو نیمکره را عوض کنند. در واقع برای اولین بار در قرن ۱۶ میلادی این گل دوست داشتنی به هلند برده شده است و زادگاه اصلی آن کشور ایران و آسیای مرکزی می باشد. حلزون ها از ۳ سال تا ۶ سال می توانند به خواب زمستانی بروند. ختنه کردن در قرون وسطی به عنوان درمانی برای فتق، صرع و جذام مورد استفاده قرار میگرفت.

  • صد‌ها هزار بازی ایرانی و خارجی دیتادار یا بدون دیتا را با ترافیک نیم‌بها نصب کنید و به سادگی خرید درون‌ برنامه‌ای انجام دهید.
  • چشم‌های ما از بدو تولد همین اندازه بوده‌اند، اما رشد دماغ و گوش ما هیچ‌وقت متوقف نمی‌شوند.
  • در این بخش به شگفتی‌های دنیای طبیعت مثل جانورشناسی، گیاه‌شناسی، دیرینه‌شناسی، محیط زیست و…پرداخته می‌شود.
  • 10.آیا می دانید مساحت کره زمین 515 میلیون کیلومتر می باشد.
  • در مغز مـا، تقریباً بـه اندازه ي ۲ کوادریلیون بایت حافظه وجوددارد.

دریک میلی متر مربع مرکز چشم حدود ۲۰۰ هزار گیرنده ي رنگ وجوددارد، در حالیکه تعداد این گیرنده ها در کناره هاي چشم کمتر اسـت. عدم رشد مقطعی کودک میتواند دچار جهشی ناگهانی شود و ممکن اسـت یک کودک تنها ظرف چند هفته تا ۴ اینچ «حدود ۱۰ سانتیمتر» قد بکشد. خطر بروز حمله ي قلبی در نخستین روز هفته، در مردان 20 درصد ودر زنان 15 درصد افزایش پیدا میکند.