اخبار

درآمد گلخانه چگونه است مجله خبری کشاورزی

وی افزود: ارزی که از حوزه کشاورزی به دست میآید بالا نیست و حتی در بین کشورهای همسایه هم نتوانستهایم در حوزه سایت agriculture-na غذا رقابت کنیم. مزایای خودکارسازی فرایندهای کشاورزی سنتی در مقابله با مسائل مربوط به ترجیحات مصرف کننده، کمبود نیروی کار و ردپای زیست محیطی کشاورزی بسیار مهم است. کشاورزان و دامداران میتوانند با پرداخت مبلغ سالانه به صندوق بیمه کشاورزی روستاییان و عشایر بعد از چندین سال نسبت به شرایط سنی بازنشسته شوند. مشتری واقعی کسی است که مستقیم محصول را به قیمتی توافقی و مناسب خریداری میکند و حتی قابلیت آن را دارد که بهصورت خصوصی برای صادرات محصولات کشاورزی اقدام کند. بهطور کلی وجود پلتفرمها و بازارگاههای تخصصی، فرصتی مناسب برای کشاورزان و تولیدکنندگان مواد غذایی است تا محصولات خود را به مصرفکننده نهایی معرفی نمایند. به طور همزمان انرژی، فضای مورد استفاده، زمان، آب و مواد مغذی را میتوان در گلخانه به مناسب ترین حد رساند تا میوه ها با کیفیت مطلوب تولید شوند و به حداکثر پتانسیل ژنتیکی آنها برسد. برای شروع فقط کافی است به یکی از وبسایتهایی که در زمینه ثبت آگهی محصولات کشاورزی فعالیت میکنند مراجعه کنید و مشخصات محصول خود را ارائه دهید تا مشتریان از طریق فضای اینترنت با شما آشنا شوند.

اندکی تغییرات اقلیمی سالهای اخیر و بسیاری هم تغییرات تکنولوژی گلخانه، پای گلخانههای امروزی مدرن را به کشورمان باز کردند. بهخصوص اینکه ایران عزیز ما از نظر اقلیمی و کیفیت خاک و آبوهوا یکی از بهترین کشورها محسوب میشود و با وجود همه کمبودها و عدم نظارتها توانسته در زمینه صادرات زعفران و سیب رتبه جهانی کسب کند. اما چند موضوع امیدوارکننده در این زمینه وجود دارد: نخست اینکه ساداتی نژاد خودش معمار « اصلاح قانون خرید تضمینی» در مجلس و تشکیل شورای قیمت گذاری بود ثانیا وی از بانیان برگشت دوباره قانون تمرکز وظایف بازرگانی کشاورزی در وزارت جهاد موسوم به قانون انتزاع بود و نشان می دهد که این جوان کاشانی که کشاورز زاده هم است به مشکلات بخش کشاورزی اشراف کامل دارد، گلوگاه های مزمن بخش کشاورزی که بعضا دسترنج یکساله کشاورز را یک شبه به باد میدهد، کاملا می شناسد. خوشبختانه چندین سال است که زمینه بازاریابی اینترنتی در کشور ما فراهم شده است و بهمرور ضعفهای جزئی آن مانند رقابت اندک، عدم شفافیت و گاهی نوسانات شدید قیمتهای ارائهشده، مشکلات حملونقل محصولات از فروشنده به خریدار و غیره در حال حل شدن هستند. 3. عدم شفافیت بین حریم حوزههای اجتماعی بیمهها. عشایران نیز در این بیمهها نامنویسی کرده و از مزایای آن که شامل مستمری ازکارافتادگی، بازنشستگی و مستمری بازماندگان است میتوانند استفاده کنند.

گزارش فوق تاکید میکند که اگرچه محصولات دام، طیور و دارویی در مقایسه با محصولات باغی صادرات کمتری دارند اما میزان صادرات آنها از سال 92 تا 95 به حدود 3.5 برابر رسیده است که نشان از ظرفیت صادراتی این محصولات برای بازار کشورهای همسایه دارد. امروزه اکثر مردم جهان برای کاهش ریسک و هزینه های زندگی خود و همچنین برای اینکه پشتوانه خوبی درآینده داشته باشند خود را بیمه میکنند. ساداتینژاد همچنین بر استفاده بهینه از آب و تولید محصولات با صرفه اقتصادی تاکید کرد و گفت: مزیت کشاورزی در کرمان بسیار پررنگ است و باید در این مسیر دست به دست هم دهیم تا بتوانیم ضمن تولید محصولات در راستای بهبود معیشت کشاورزان و حل مشکلات گام برداریم. تا امروز که ۱۰ سال از این آن برنامهها وجود دارد، هنوز این اتفاق نیفتاده است. این صندوق در سال 1383 تصویب شد. با تسلط اعراب بر ایران ، نظام اقتصادی که تا این دوره بر ایران حاکم بود، متحول شد. تا حالا کسی رأی نداده! در عین حال زمینه نگهداری بهینه مابقی محصول در سردخانه فراهم خواهد شد تا محصول تا آبان و آذر ماه که زمان توزیع ذرت است به شکل مطلوب نگهداری شود.

این سموم بنا بر سیاستهای ابلاغی دولت و برنامه ششم تولید میشود، وجود کاستیها امری طبیعی است اما اینگونه نیست که سموم تولیدی برای جامعه مضر یا فاقد اثرگذاری لازم باشد. در سال ۱۳۸۷ با تصویب “قانون اصلاح قانون بیمه کشاورزی” علاوه بر محصولات کشاورزی، بیمه سایر عوامل مؤثر در تولید بخش کشاورزی شامل: اشجار، ابنیه، تأسیسات، مستحدثات، قنوات، چاههای آب کشاورزی، تأسیسات آبیاری، فعالیتها و کلیه خدمات کشاورزی و عوامل تولید (ماشین آلات، ابزار و ادوات کشاورزی) در قبال حوادث بیمه پذیر به مأموریتهای صندوق بیمه افزوده شد. برای رشد نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد و در برابر آفات و بیماریها مقاوم است. پراکندگی تشکل های کشاورزی وجود دارد و بخشی برای کسب و کار از وزارت تعاون مجوز میگیرد. پراکندگی شدید اختیارات در حوزه کشاورزی وجود دارد. نوع سوخت مصرفی در گلخانه؛ در مناطقی که امکان دسترسی به گاز طبیعی وجود دارد میتوان با کاربرد این سوخت ارزان هزینهها را به مقدار زیادی در تولید فصل سرما کاهش داد. در این صورت احتمال دارد کشاورز به سراغ سبزی و صیفی، خیار و گوجه و سیب زمینی برود و آنقدر بکارد که بازار کشش نداشته باشد و خیلی ها در مزرعه رها کنند که نمونه آنرا در سالهای گذشته کم نداشتیم.

با این حال، استثنائاتی هم وجود دارد. کمک مضاعف به مشتریان واقعی زیرا از این به بعد میتوانند محصولات موردنظر خود را در نبود دلالان با قیمتی منطقی تهیه کنند. افراد با سن 70 می توانند بازنشسته شوند به شرطی که 10سال سابقه بیمه داشته باشند. با عرضه خودرو در بورس قرعه کشی حذف می شود؟ در این مبحث سعی می شود بیشتر به مسائل و مشکلاتی پرداخته شود که گلخانه داران با آن مواجه هستند. بر پایه مطالعات اخیر، سطح کل اراضی زراعی مبتلا به درجات مختلف شوری آب، خاک و یا هردو، حدود 5/3 میلیون هکتار است. وی تصریح کرد: دولت صرفا برای اجرای سامانه نوین آبیاری تسهیلات پرداخت میکند، اما اجرای سامانه نوین آبیاری نیازمند زیرساختهایی مانند کانال انتقال آب، استخر و برق است که اتفاقا تامین این زیرساختها هزینه زیادی دارد و از عهده و وسع من خارج است. ساداتی نژاد تصریح کرد: قرار است این قانون مشکلات 40 ساله کشاورزی را حل کند، اگر در کشاورزی سرمایه گذاری داشتیم، حال و روز آن اینگونه نبود. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: کشاورزان مشکلات عدیدهای دارند و نمایندگان مجلس محل مراجعه کشاورزان برای رفع مشکلات آنها هستند و متاسفانه نتوانستیم از همه ظرفیتهای خدادادی کشور در بخش کشاورزی استفاده کنیم.

در ادامه خیار به ۲۵ هزار تومان رسید و مدتی بهطول انجامید تا بازار خیار بسامان برسد. در حالی که ما دچار کمآبی هستیم، زیرا ما در بخش کشاورزی نتوانستیم ظرفیتهای کشورمان را که تا سه برابر میتواند نسبت به نفت ارزآوری داشته باشد را حمایت و پشتیبانی کنیم. لذا محصولی که فراوان تولید میشود چون برنامه ندارد روی زمین و شاخههای درخت یا زیر درختان در مزارع تلبنار شده و از بین میرود در حالی که ما در کشورمان 40 هزار میلیارد تومان به دلیل همین نگاه معیوب دچار ضایعات کشاورزی هستیم که یعنی اتلاف 13 میلیارد مترمکعب آب. ساداتی نژاد گفت: امروز کشاورزی ما به عنوان یک بخش اقتصادی دیده نمیشود و فقط به عنوان بخش معیشتی به آن مینگرند؛ امروز نگاه ما به کشاورزی به عنوان یک بخش تولید ثروت و تولید ارز برای کشورمان نیست و متاسفانه امروز به کشاورزی به عنوان بخشی که تولید قدرت برای جمهوری اسلامی میکند نمینگرند، در حالی که غذا از اهمیت بالایی برخوردار است و عملاً بخشی از امنیت ملی محسوب میشود. بنابراین یکی از نیازهای فوری کشور برای استفاده از حداکثر توان موجود در بخش کشاورزی رسیدگی به موانع موجود و حل آن بود. قابلیت کشت در تمام طول سال را دارد و میتوانید در تمام طول سال گیاهان زینتی ،سبزیجات و صیفیجات را روانه بازار مصرف کنید و از این طریق به سود سرشاری دست پیدا کنید.

پیشنهاد میکنیم این فرصت عالی را برای خرید و فروش بدون واسطه محصولات کشاورزی و باغی به قیمتی واقعی و منطقی از دست ندهید! دهقان مارکت فقط مختص بازاریابی برای خردهفروشی نیست، بلکه اگر قصد فروش عمده یا حتی عرضه محصول باکیفیت خود به منظور صادرات را دارید نیز میتواند به شما کمک کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید رضا ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامهای به سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی و همچنین زیرمجموعههای خود در وزارت جهاد کشاورزی نرخ خرید تضمینی محصولات زراعی و باغی را برای سال زراعی پیش رو ( 1401-1400) اعلام کرد. نویسندگان محترم دقت کنند که حتما باید گزارش مشابهتیابی را که مستقیما از مشابهتیاب دریافت میکنند به فصلنامه ارسال نمایند. جهت اطلاعات بیشتر و یادگیری 0 تا 100 تهیه و ارسال لیست بیمه اینترنتی به مقاله آموزش تهیه و ارسال لیست بیمه بصورت اینترنتی مراجعه نمایید. سودجویانی که به نوعی کشاورزان را مجبور میکنند تا به حداقل قیمت، محصول خود را به آنها بفروشند. وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر استانی هیئت دولت به استان کرمان… در حال حاضر مدیر امور اراضی استان به عنوان یکی از اعضای ثابت، به عنوان دبیر در شورای یاد شده حضور دارد.

استاندار مازندران با بیان اینکه جلسه شورای سیاستگذاری بخش کشاورزی، عالیترین جلسه مربوط به کشاورزی استان است و مطالبی که در این جلسه مطرح میشود باید به سیاستهای کلان این حوزه بپردازد، گفت: از چالشهای اساسی کشاورزی استان، نگاه استان به مقوله کشاورزی است؛ سیاست و ریلگذاری مناسبی که قابل سنجش و ارزیابی باشد در این حوزه نداشتیم. وی با بیان اینکه باید با توجه به میزان مصرف تولید اقتصادی در بخش کشاورزی داشته باشیم، افزود: باید بتوان با ایجاد تمهیداتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر تامین نیازهای داخلی به فکر صادرات نیز باشیم. شناسایی و جدا کردن ژن های مطلوب برای انتقال، انتقال ژن مطلوب به داخل سلول های پذیرنده و در نهایت بیان اطلاعات ژنتیکی جدید در این سلول ها، سه مرحله اصلی در مهندسی ژنتیک را به خود اختصاص می دهد. کشاورزان اگر بخواهند از ما به التفاوت قیمت برای محصولاتشان استفاده کنند، باید محصولی با کیفیت بالا تولید نمایند که این امر مستلزم اقدامات زیادی است. عنوان قانون به قانون بیمه کشاورزی تغییر پیدا کرد. و به نوعی کشاورز را فدای صلاحدیدهای دولتی خواهد کرد؟

گوجه فرنگی هم مانند خیار از جمله محصولاتی است که قابلیت کشت بالایی در محیط گلخانهای را دارد. کاهو و کلم، گوجه فرنگی و انواع دیگر صیفیجات، چغندر، یونجه، شبدر و ذرت را میتوان مخلوط کشت کرد اما عمده محصولات اصفهان در روش کشت مخلوط، صیفیجات با ذرت علوفهای است یا در آران و بیدگل و کاشان کشت مخلوط پنبه با صیفیجات است که کشاورزان در این منطقه نیز به دلیل گرمای هوا روی صیفیجات را با مالچ پلاستیکی میپوشانند تا از تبخیر جلوگیری کرده و در مصرف آب صرفهجویی شود. نرخ خرید تضمین از دو بعد زمان و میزان آن مهم است یعنی باید اولا بر اساس قانون نرخ مناسبی تعیین شود دوم اینکه در زمان مناسبی که قانونگذار تا آخر شهریور در نظر گرفته ابلاغ شود.

کوروش مهرابی، مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، را در بخش باغبانی با توجه به مزایای کشت گلخانه ای و توسعه فضای گلخانهها بیان کرد. مهمترین شرایط و مزایای بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان و روستایی و عشایر برخورداری از حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه است. وی اظهار داشت: شاید بسیاری از کشاورزان با رویکرد سطحی و کوتاه مدت به درآمد سالانه خود در کشت غرقابی توجه داشته باشند اما تولید محصول به شیوه های سنتی در بلندمدت کشور را در تولید محصولات راهبردی با مشکل مواجه می کند. شاید به همین دلیل است که اخیرا گروهی از باغداران امحا یا عدم برداشت محصولات مازاد خود را به عرضه آنها در بازار ترجیح دادهاند، در حالی که یکی از دلایل عمده افزایش قیمت میوه در بازار فعلی، کمبود عرضه است! البته طبیعی است که در هنگام ورود به بازار جدید باید از تمام هزینه ها چه در ساخت و چه در هنگام برداشت مطلع باشید.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز چهارشنبه هشتم دی در گزارشی نوشت در سال جاری، آمار صادرات محصولات کشاورزی و میزان سم وارداتی افزایش نشان میدهد. 1. یکی از شرایط بازنشستگی بیمه کشاورزی این است که فرد مورد نظر بالای 65 سال سن داشته باشد ودارای سابقه بیمه 15 سال باشد. شرایط بیمه عشایری نیز مانند شرایطی که کشاورزان و روستاییان در بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان روستاییان دارند تفاوت چندانی ندارد. بنابراین ممکن است کشاورز یا باغدار حتی از پس تامین هزینههای اولیه خود مانند حقوق کارگر، بستهبندی محصولات و نگهداری از درختان برنیاید. در مرحله دوم باید این قیمت ها را طبق قانون به موقع یعنی نهایتا تا پایان شهریور به کشاورزان ابلاغ کند به این دلیل که مهر ماه آغاز سال زراعی کشاورزان است و از این ماه بسیاری محصولات از جمله گندم کشت می شوند و اعلام دیر هنگام نرخ تضمینی در حقیقت نوش دارو پس از مرگ سهراب خواهد شد. بنابراین آنطور که این مسئول گفته با افزایش 50 درصدی که برای نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی منظور شده و قیمت تضمینی گندم برای سال آینده کیلویی 7500 تومان تعیین شده است.

اگر سن فرد موردنظر کمتر از این سن ها باشد باید 30 سال بیمه پرداخت کند تا بازنشسته شود. نرخ گندم در سال جاری 5 هزار تومان بود . اگر قیمت مناسب نباشد کشاورزان هر محصولی که دوست دارند می کارند و کشت کشاورزان از محصولات اساسی که مدنظر دولت است و سالانه دلارهای زیادی را برای واردات میپردازد دور خواهد شد که نمونه آن گندم است، علیرغم اینکه سالها خودکفایی در این محصول به شدت استراتژیک را تکرار کردیم اما چند سالی است که وارد کننده هستیم و امسال هم بیش از 5 میلیون تن باید وارد کنیم. در هر راهبردی برای از بین بردن فقر، رشد کشاورزی نقش مهمی ایفا می کند. وی گفت: کمبود آب در سطح باغات و مزارع طی فصل رشد گیاه اثرات چشمگیری در تولید میزان محصولات به ویژه محصولات سبزی و صیفی دارد که اصولاً نیاز آبی بالایی دارند و در فصل گرما تولید می شوند.

کشاورزی در گلخانه ها نسبت به کشاورزی در فضای آزاد و در زمین های کشاورزی دارای دردسر و مشکلات کمتری است؛ به علاوه بازه زمانی برای به ثمر نشستن و برداشت محصولات نیز نسبت به کشاورزی سنتی، کوتاه تر است، بنابراین با درنظر گرفتن این موارد می توان به این نتیجه رسید که کشاورزی گلخانه ای می تواند سودآوری بیشتری داشته باشد و می توان گفت که سود گلخانه گاهی دهها برابر از کشاورزی معمولی است. تنها راهحل باقیمانده برای شما کشاورزان عزیز این است که خودتان دست بهکار شوید و به کمک پلتفرمهای آنلاین برای محصولات خود بازاریابی اینترنتی کنید. در واقع کشاورز بر اساس گزارشهای تحلیلی که ما ارائه میکنیم، به گیاهان خود غذا میدهد.

در این قانون کلمه درختان، بادهای گرم موسمی، بنیه، تأسیسات، مستحدثات، قنوات، چاههای آب کشاورزی، تأسیسات آبیاری و عوامل تولید و خدمات کشاورزی مانند ماشینآلات و ابزار و ادوات در قبال حوادث بیمهپذیر به بیمه برای محصولات کشاورزی اضافه گردید. با وجود تمام مشکلاتی که هر ساله کشاورزان ما در زمینه فروش محصولات خود با آن روبهرو هستند، هنوز وزارت کشاورزی بستر مناسبی به منظور خرید تضمینی محصولات کشاورزی فراهم نکرده است و به جای خرید مستقیم و نظارتشده از کشاورزان، بخش زیادی از بازار سنتی را به دلالان سپرده است. مهم این است که شما از میان چندین پلتفرم آنلاین موجود، موردی را انتخاب کنید که بتواند وضعیت فروش مستقیم شما را توسعه دهد و از بابت درج آگهیهای مختلف هزینههای گزاف دریافت نکند.

این آرامش ذهنی را به مردم میدهم که محصولات کشاورزی ما سالم است و اینگونه نیست که سازمان حفظ نباتات و وزارت جهادکشاورزی هیچگونه نظارتی بر تولید و عرضه این محصولات ندارند. مدتی است که موضوع بازاریابی اینترنتی در جهان و کشور ما نیز مطرح شده است و توانسته رضایت کشاورزان زیادی را به خود جلب کند. اما با فناوریهای نوظهور، متخصصان علم داده اکنون قادرند به کشاورزان در مورد کودهای مناسب برای زمین و محصولاتشان مشاوره دهند. استان ساحلی بوشهر دراقلیم خشک و گرم قرارگرفتهاست و بیآبی، حریف قدرتمندی برای توسعه طرحهای کشاورزی بهحساب میآید. همچنین، پیگیری تامین تسهیلات بانکی مورد نیاز متقاضیان به مبلغ 21531 میلیارد ریال، انعقاد تفاهم نامه بین سازمان شیلات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاستجمهوری مبنی بر اجرای 7 پروژه پایلوت پرورش ماهی در دریا توسط شرکت های تعاونی صیادی منتخب 7 استان از دیگر اقدامات برای توسعه آبزی پروری دریایی بوده است. رکنا: دبیر کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی با بیان این که مجلس، وزارت جهاد کشاورزی را موظف کرده است که تا شهریور امسال الگوی کشت مناسب را برای تمام استان های کشور تدوین کند تا شاهد ساماندهی کشت انواع محصولات کشاورزی در سراسر ایران باشیم، عنوان کرد: کشت فراسرزمینی، یکی از راهکارهای دولت سیزدهم برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است، به نحوی که ما می توانیم با کشورهایی که دارای منابع آبی زیادی هستند توافق کنیم تا با استفاده از خاک و آب آنها و البته با بهره گیری از بذر، دانش تخصصی و نیروی انسانی خودمان، محصولات مورد نیاز مردم ایران را در کشورهای خارجی تولید کنیم و بخشی از محصولات را به آن کشورها تحویل بدهیم و بخشی دیگر را برای تامین نیاز داخلی وارد بازار ایران کنیم.