اخبار

دوره آموزش تکنسین داروخانه در بندرعباس دوره نسخه خوانی در بندرعباس

دوره آموزش تکنسین داروخانه در بندرعباس دوره نسخه خوانی در بندرعباس

علاقه مندان به رشته شغلی پرستاری در بیمارستان های دولتی و خصوصی، درمانگاه ها و… هستند می توانند بر اساس فراخوان های منتشر شده هر یک از این مراکز و بیمارستان ها برای پیش ثبت نام در آزمون یا فراخوان دوره تکنسین داروخانه مذکور اقدام کنند. یکی از بزرگترین آزمون های استخدامی برگزار شده در کشور، آزمون استخدامی بخش خصوصی بوده که برای تمامی رشته های تحصیلی برگزار می شود. داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون می توانند با مطالعه مقاله زیر به کسب اطلاعات بیشتر بپردازند. در واقع کار داروخانه هم مانند سایر مشاغل تامین یکی از نیازهای مشتری است.

  • با شرکت در دوره تکنسین داروخانه می توانید فرصت های شغلی مطلوبی پیدا کنید و به استخدام داروخانه ها درآیید.
  • شاید برای برخی افراد، مدرک بین المللی در درجه آخر اولویت باشد، اما این گروه باید دقت داشته باشند که دریافت مدرک، نشان دهنده آن است که متقاضی و یا مهارت جو، توانسته کامل ترین مباحث و سرفصل ها را دریافت کند.
  • البته کار در داروخانه تنها حوزه ای نیست که تکنسین های داروخانه می توانند در آن مشغول به کار شوند و فرصت های شغلی دیگری نیز برای این گروه فراهم است.
  • اساتید صرفا مدرس نیستند بلکه خود در حوزه ای که تدریس می کنند دارای تجربه می باشند و کسب و کار دارند.

برخی پزشکان داروساز ترکیب دارو را به تکنسین می دهند و تکنسین داروخانه باید دوز دارو را طبق نسخه داروساز تنظیم کند. این افراد معمولا در قسمت لابراتوار داروخانه کار می کنند و باید مهارت بالایی در تنظیم دوز داشته باشند. به همین دلیل ممکن است برخی نهادها دوره تکنسین داروخانه را با نام دوره قفسه چین دارو نیز برگزار کنند. برای اینکه افرادی لایق و توانمند در این حرفه جذاب اما دشوار بتوانند فعالیت کنند باید دوره تکنسین داروخانه را با موفقیت سپری کنند. بلکه باید با دانستن نام ژنریک، نام تجاری، اشکال دارویی و کاربردهای درمانی داروها، اقدام به نسخه پیچی صحیح و ارائه داروی درست به بیمار کند.

شرایط کار تکنسین داروخانه

برگزار می شود و کسب نمره قبولی، کارت مربیگری معتبر خود را دریافت کرده و مهد‌ های کودک و پیش دبستانی های دولتی مشغول به کار شوند. ما در این مقاله با معرفی دروه تکنسین داروخانه و شرح شرایط کاری، سرفصل های آموزشی و شرایط بازار کار اطلاعات لازم برای ورود به این حرفه را در اختیار شما قرار خواهیم داد. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با تماس با متخصصین و مشاورین با تجربه ما در مرکز الو سلام ابهامات خود را بر طرف کنید. افراد ممکن است پس از اینکه در دوره تکنسین داروخانه شرکت کردند در یک داروخانه مشغول به کار شوند، اما همیشه می توانند نردبان شغلی تکنسین داروخانه را ارتقا دهند یا در زمینه دیگری منشعب شوند. اگر تا به حال به شغلی به عنوان تکنسین داروخانه فکر کرده اید، چند نکته وجود دارد که باید بدانید.

مهارت های تکنسین داروخانه :

چرا که هدف نهایی دوره تکنسین داروخانه ارتقای سطح سلامت جامعه، افزایش رضایت مراجعین به داروخانه ها کاهش خطا ها و بهبود وضعیت توزیع و مصرف دارو می باشد. بنابراین تکنسین داروخانه در راستای این اهداف به انجام وظایف و مسئولیت های خود می پردازد. با توجه به اهمیت بهداشت و سلامت در زندگی هر فرد و جامعه، مراکز آموزشی مانند جهاد دانشگاهی، سازمان نظام پرستاری، نظام سلامت و مراکز علمی کاربردی دوره های مختلف علوم پزشکی را برای تامین نیروی کاری حرفه ای برگزار می کنند. شاید برای برخی افراد، مدرک بین المللی در درجه آخر اولویت باشد، اما این گروه باید دقت داشته باشند که دریافت مدرک، نشان دهنده آن است که متقاضی و یا مهارت جو، توانسته کامل ترین مباحث و سرفصل ها را دریافت کند.