اخبار

ردپای چین در تیرگی اقتصاد

بر اساس گزارش درآمدهای صنعتی تنها در ماه مه، نسبت به سال قبل ۱۲.۶ درصد کاهش یافته است. سود در ماه آوریل ۱۸.۲ درصد کاهش یافت. ادامه ضعف در سود به علت کندی اقتصاد بود که در ماه مه در بسیاری از موارد از جمله خرده‌فروشی، صادرات و سرمایه‌گذاری دارایی از دست داد زیرا نرخ بیکاری جوانان به بالاترین حد خود یعنی ۲۰.۸ درصد رسید.

کاهش عمیق سود صنعتی چین به تیرگی اقتصادی می‌افزاید.

لی کیانگ، نخست وزیر چین در سخنرانی خود گفت که چین اقدامات سیاسی موثرتری را برای گسترش تقاضای داخلی به کار خواهد گرفت. لی گفت که رشد اقتصادی سه ماهه دوم چین بالاتر از سه ماهه اول خواهد بود و پیش بینی می شود که رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۳ حدود ۵ درصد باشد.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402040704755/%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF

بر اساس گزارش رویترز، دولت چین در میان نگرانی‌های پایدار در مورد بدهی‌های دولت محلی و سایر خطرات بلندمدت رویکرد محتاطانه‌ای را برای احیای اقتصاد اتخاذ کرده است.

به گزارش ایسنا، داده‌ها نشان دادند که سود شرکت‌های صنعتی چین در پنج ماهه اول سال جاری ۱۸.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.