اخبار

رفع موانع تولید ۲ واحد صنعتی کشاورزی شیراز پیگیری شد

پیگیری موانع فراروی تولید ۲ واحد صنعتی کشاورزی در شیراز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز نیز در خصوص سفر معاون وزارت جهاد کشاورزی به استان فارس و بازدید از صنایع بخش کشاورزی شیراز گفت: به دنبال نشست با مدیران یک واحد زنجیره ارزش و درجه بندی و بسته بندی محصولات کشاورزی پیگیری اعطای تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی به این واحد در دستور کار قرار گرفت.
ذبیح الله سیروسی افزود: زنجیره ارزش مذکور با گنجایش سردخانه ای ۱۴ هزار تنی، ظرفیت روزانه ۲۰۰ تن درجه بندی و بسته بندی محصولات کشاورزی را دارا است که امکان صادرات آن به کشورهای حوزه خلیج فارس فراهم است.
او به بازدید برومندی از واحد تولیدی روغن زیتون با توان تولید روزانه ۶۰ تن روغن نیز اشاره کرد و افزود: این واحد تولیدی علاوه بر روغن محصولات دیگری از جمله کنسرو زیتون سیاه و سبز، ساشه تک نفره، انواع خیار شور و ترشیجات نیز تولید می کند.
به گفته سیروسی؛ معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ضمن بررسی مشکلات این واحد صنعتی از مدیر عامل آن مجموعه برای یک نشست تخصصی در وزارت جهاد کشاورزی دعوت به عمل آورد تا ضمن کمک به رونق تولید این واحد، تصمیماتی برای نفع عمومی زیتون کاران استان فارس اندیشیده شود.منبع اخبار

به گزارش دریافتی روز شنبه مجله خبری کشاورزی از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه سفر به این استان و بازدید از دو واحد تولیدی و زنجیره ارزش در شهرستان شیراز ،گفت: برای ورود و پذیرش محصولات کشاورزی کشور در بازارهای جهانی صنایع این بخش باید به روز و از فناوری های جدید بهره مند بود.
محمد مهدی برومندی تصریح کرد: آماده بررسی مسائل این بخش و کمک به نوسازی دستگاه های درجه بندی و بسته بندی محصولات کشاورزی هستیم.