روزانه بیش از ۸۰ تن گوشت مرغ در کرمانشاه توزیع می‌شودروزانه بیش از ۸۰ تن گوشت مرغ در کرمانشاه توزیع می‌شود

«عبدالحسین احمدی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری کشاورزی اظهار کرد: هم اکنون روزانه بین ۶۰ تا ۸۰ تن بنابر نیاز بازار، گوشت مرغ گرم در استان براساس قیمت‌های مصوب اعلام شده توزیع می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این روزانه ۲۰ تن نیز گوشت مرغ منجمد برای تنظیم و ایجاد تعادل بازار این کالا، توسط عاملان توزیع و با نظارت لازم توسط کارشناسان این سازمان توزیع می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه با توزیع این میزان گوشت مرغ، نیاز بازار استان به میزان کافی برای این محصول تامین شده است، اضافه کرد: قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد ۴۸ و مرغ گرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

احمدی یادآور شد: برای تامین نیاز شهروندان به گوشت قرمز نیز توزیع گوشت منجمد در دستور کار این سازمان است به طوری که امسال تاکنون در مجموع حدود ۲۱۵ تن از این نوع گوشت در استان توزیع شده است.

وی بیان کرد: در ۶ ماه اول امسال همچنین بیش از ۵۲۱ تن گوشت مرغ منجمد در استان کرمانشاه توزیع شده تا شهروندان مشکلی در تامین گوشت مرغ نداشته باشند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه ادامه داد: این میزان گوشت توسط ۳۵ فروشگاه و ۱۴ واحد سیار در سطح استان در حال توزیع است که برای سهولت دسترسی مردم به آن، ۵۰ مغازه مرغ فروشی و یک فروشگاه زنجیره ای با ۲۵ شعبه نیز به این تعداد افزوده شده است.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، کمبود عرضه گوشت گرم مرغ در اوایل مهرماه جاری موجب کاهش این کالا در بازار و افزایش قیمت آن از ۵۹ هزار تومان به ۶۷ تا ۶۸ هزار تومان در بازار شده بود که با توافق بین اتحادیه مرغداران و سازمان جهاد کشاورزی به صورت توافقی به قیمت ۶۵ هزار تومان افزایش یافته است.منبع اخبار