اخبار

ریزش قیمت دوباره در تسلا

به گزارش ایسنا، تسلا فروش خودروهای کاربردی اسپرت مدل Y  ساخت چین را در کره جنوبی آغاز کرده است و قیمت آن را کاهش داده تا واجد شرایط دریافت یارانه بیشتر شود.

تسلا فروش خودروی ارزان‌تر مدل Y را در کره‌جنوبی آغاز کرد.

طبق گزارش رویترز، تسلا کارخانه‌ای در شانگهای دارد که مدل ۳ سدان و مدل Y را با ظرفیت سالانه بیش از یک میلیون دستگاه تولید می‌کند و آن را به بزرگ‌ترین کارخانه سازنده خودروهای الکتریکی ایالات‌متحده در جهان مبدل خواهد کرد.

بر اساس وب سایت رسمی تسلا کره، مدل دیفرانسیل عقب ۵۶.۹۹ میلیون وون (۴۴ هزار دلار) قیمت دارد، این مبلغ در سئول و با یارانه‌های دولتی به حدود ۳۷ هزار دلار آمریکا و در برخی از شهرهایی که مشوق‌های اضافی برای وسایل نقلیه الکتریکی ارائه می‌دهند به ۳۰ هزار دلار کاهش می‌یابد.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402042415407/%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%A7

این خودرو که دارای برد رانندگی ۳۵۰ کیلومتر (۲۱۷.۴۸ مایل) و حداکثر سرعت آن حدود ۲۱۷ کیلومتر در ساعت است، برای تحویل در ماه‌های آگوست تا سپتامبر در دسترس است. پیش از این، تنها مدل Yهای موجود در کره جنوبی، نسخه‌های دو موتوره و نسخه‌های دور برد بودند که به ترتیب حدود ۸۰ هزار دلار و ۶۲ هزار دلار آمریکا در سال گذشته قیمت داشتند.

بر اساس ارقام دولتی، حدود ۶.۲ درصد از خودروها در کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ خودروهای پاک بودند که شامل خودروهای باطری، هیبریدی و هیدروژنی بود. فروش خودروهای پاک در سال گذشته ۳۷.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و خودروهای برقی تقریباً ۳۴ درصد از کل را به خود اختصاص دادند.