اخبار

ساداتی نژاد: همه اختیارات وزیر جهاد کشاورزی به استاندار مازندران تفویض شد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که محصولات آب بر را باید وارد کنیم، در عین حل گفت: اما حمایت های تولید داخل را نیز داریم.

ساداتی نژاد، تسهیلات مکانیزاسیون در بخش کشاورزی را مهم دانست و نبود کارخانه تجهیزات سازی کشاورزی در مازندران را  یک نقص توصیف کرد. 

وی ادامه داد: من از این جا به تولید کنندگان مرغ مازندران درود می‌فرستم؛ تولیدکنندگان دام و طیور مازندران به رغم مشکلات زیاد همچنان ایستاده و شرافتمندانه پای سفره مردم ایستاده اند.

وی ادامه داد: مشکلی به لحاظ سلامت صادرات کیوی وجود ندارد و کشور هند این موضوع را با کار کارشناسی حفظ نباتات حل و فصل کرده است.

ساداتی نژاد به نگرانی باغداران اشاره و بیان کرد: در این خصوص با هدف افزایش صادرات تخفیف ۵۰ درصدی در تعهد ارزی صادرات مرکبات برای چهار ماه از اول مهر ماه را داریم.

وزیر جهاد کشاورزی در مورد یارانه حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی بیان کرد:  یارانه حمل و نقل هوایی را ۲۰ میلیارد تومان در اختیار داریم اما با رایزنی با سازمان برنامه و بودجه آن را به مراتب بیشتر خواهیم کرد.

ساداتی نژاد افزود: در مقوله برنج و خرید در ارقام پرمحصول نیز فکری اساسی می کنیم؛ همچنین صادرات برنج را بررسی می کنیم.

وی نسبت به اهمیت فعالیت تشکل های کشاورزی  یکپارچه اشاره کرد و توضیح  داد: موضوعات کشاورزی از سوی چندین تشکل و اتحادیه کشاورزی  مطرح می‌شود که گم کننده است.

وی ضمن قدردانی از فعالان کشاورزی مازندران بیان کرد: مسایل و مشکلات و درخواست های فعالان بخش کشاورزی مازندران دقیق و درست است و وزارت جهاد کشاورزی موظف به حل این مسایل است.

وزیر جهاد کشاورزی، زنجیره سازی تولیدات کشاورزی با حذف یارانه را یک فرصت دانست و گفت: این زنجیره غذا را ارزان می کند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: کوتاهی بانک کشاورزی با هدف مردمی سازی در پرداخت تسهیلات اصلا پذیرفته نیست.منبع اخبار

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد پنجشنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی بخش کشاورزی مازندران با اظهار این که حکمرانی غذایی جنوب غرب آسیا را باید بگیریم، افزود: تاکید می کنم این کرسی برای ایران است.

بری.