اخبار

سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی تولید بیش از 900هزار تن انواع محصولات کشاورزی در میاندوآب

محصولات کشاورزی به گیاهانی اشاره می‌کند که در مقیاس وسیع برای تامین غذا، پوشاک و سایر کاربردهای بشر کاشت می‌شوند. محصولات کشاورزی گونه‌های غیر جانوری یا واریته‌هایی کشت شده هستند که برای مصارفی به مانند غذا، علوفه دام، سوخت و یا برای هر هدف اقتصادی دیگر (به عنوان مثال برای استفاده در ساخت رنگ‌ها، داروها، و لوازم آرایشی و بهداشتی) برداشت می‌شوند. رویکرد و اهتمام وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای طرح کشاورزی قراردادی برنج باعث شد که امسال در سه استان شمالی، کشاورزان با آرامش به کار کشت برنج بپردازند و بدین ترتیب، تدابیر وزارت جهاد کشاورزی در زمینه مدیریت بازار، زمینه اجرائی پیدا کند. • با توجه به رشد روز افزون جمعیت نیاز به تولیدات کشاورزی و مواد غذایی در جهان روز به روز بیشتر می شود. کودها براساس مواد مغذی که در اختیار گیاهان و سایر محصولات کشاورزی قرار می دهند به دو دسته مواد معدنی و کودهای ارگانیک تقسیم بندی می شوند.

باقی مانده های محصول ، کودهای حیوانی و دوغاب اصلی ترین کودهای آلی هستند. اگرچه ارزش غذایی آنها متفاوت است ، اما به طور کلی در مزرعه وجود دارد و مواد مغذی و کربن آلی موجود در آنها بازیافت می شوند. کودها و دوغاب های حیوانی دامنه وسیعی از منابع مغذی را با خواص فیزیکی و محتوای عناصر مختلف متفاوت پوشش می دهند. علاوه بر این ، محتوای مواد مغذی آنها از نظر منطقه ای متفاوت است و به نوع دام و سیستم مدیریت مزرعه بستگی دارد.

آب ممکن است از طریق یک سری لوله ها و گودال ها یا حتی با استفاده از نوار آبیاری قطره ای مدفون شده در زمان کاشت، اعمال شود. سیستم ‌های آبیاری فرعی مانند سایر سیستم ‌های آبیاری رایج نیستند. اما به دلیل اینکه آب را هدر نمی ‌دهند و استفاده آسانی دارند، محبوبیت آنها در حال افزایش است. روش های مدرن آبیاری برای تامین آب از پمپ ها، لوله ها و نازل ها استفاده می کنند. آبیاری اغلب در مناطقی که بارندگی بسیار کم است یا خشکسالی های منظمی رخ می دهد، استفاده می شود.

انواع کود در کشاورزی

این نوع آبیاری برای گیاهانی که به صورت ردیفی کشت می شوند مناسب است. با افزایش عرض جوی سرعت عبور آب کاهش میابد و در عمق بیشتری آبیاری صورت خواهد گرفت. در صورتی که بافت خاک مزرعه و باغ شما سنگین است سرعت جریان آب را کاهش دهید تا فرصت نفوذ در خاک ایجاد شود.

سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی ۱۱.۷ درصد است

برای آشنایی بیشتر با انواع کودهای شیمیایی قابل استفاده برای گیاهان و موارد مصرف آن ها، و همچنین برای آگاهی از مزایا و معایب این کود ها به بخش آموزش و مشاوره سایت مراجعه نموده و مقاله مربوط به کود شیمیایی مورد نظر را مطالعه نمایید. در روش آبیاری قطره ای از لوله های باریک و نازکی در سطح زمین استفاده می شود که هر کدام تعدادی سوراخ با فاصله یکسان روی خود هستند. در این روش هدر رفت آب بسیار کم است اما نمی توان از آن برای تمامی انواع گیاهان استفاده کرد. شرکت برافزا کشاورز پارس یکی از شرکت های فعال در زمینه نهاده های (کودهای) کشاورزی در کشور است که در تاریخ ۱۳۸۹/۰۲/۰۸ با شماره ۲۵۱۳ به ثبت رسیده و افتخار این را دارد که در زمره شرکت های دانش بنیان به حساب می آید . کود اورگانیک یا کود زیستی از جمله کودهای طبیعی است که از میکرواورگانیسم‌های مفید برای رشد و پرورش گیاهان استفاده می‌شود. در نتیجه کاملا برای اکوسیستم‌های مزرعه و محیط‌های زیست مختلف مناسب است.

بذر چمن

امروزه بیشترین سموم مصرفی در بهداشت به دلیل کم خطر بودن آن برای انسان و سایر پستانداران از دسته سموم پایروتیروئیدی می باشد. از این دسته سموم می توان به سمومی مانند کوپکس ، آیکون ، پرمترین ، سیپرمترین ، دلتامترین که بیشترین مورد مصرف را در کشور ما دارند، نام برد. گیاهان تمام agriculture-na.ir مواد مغذی مهم و ضروری خود را به شکل طبیعی از هوا و خاک به دست … جوامعی از گیاهان و حیوانات هستند که دارای ارتباط متقابل با محیط فیزیکی و شیمیایی‌شان هستند به عبارت دیگر توسط انسان اهلی شده‌اند تا برای تولید غذا، فیبر، سوخت و محصولات دیگر برای مصرف از آن‌ها استفاده شود.