اخبار

سقوط پلکانی طلای جهانی به قعر رسید

نرخ‌های بهره بالاتر بر طلای بدون بهره فشار می‌آورد که با صعود دلار به بالاترین سطح دو هفته‌ای، طلا نیز تحت فشار قرار گرفت. بر اساس گزارش رویترز، طلا تاکنون در ماه ژوئن حدود ۳ درصد کاهش داشته است.

کریستوفر وونگ، استراتژیست OCBC FX گفت اظهارات جنگ طلبانه پاول باعث شد که نرخ بهره برای مدت طولانی‌تری افزایش یابد و هزینه فرصت بیشتر برای نگهداری طلا جذابیت این فلز را کمرنگ کند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، با توجه به اینکه رهبران بانک‌های مرکزی بزرگ جهان شاهد تشدید بیشتر سیاست‌ها هستند، افزایش نرخ بهره را در نشست بعدی بانک مرکزی رد نکرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۱ و ۲۶ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۲.۷ درصد کاهش به ۱۹۰۴ دلار و ۷۰ سنت رسید که پایین‌ترین قیمت از اواسط مارس است. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۱۹۰۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402040804973/%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D9%BE%D9%84%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%B9%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار در حال حاضر منتظر آمار بیکاری ایالات‌متحده و اعداد نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول همراه با داده‌های مخارج مصرف شخصی برای ماه مه در روز جمعه هستند. اگر داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده بسیار بدتر از حد انتظار باشد، طلا با مقاومت ۱۹۳۰ دلار سود می‌برد و بالاتر می‌رود.

قیمت طلا امروز (پنجشنبه) به پایین‌ترین حد بیش از سه ماه اخیر رسید و برای سومین جلسه متوالی سقوط کرد زیرا بانک‌های مرکزی ارشد موضع سیاست پولی جنگ طلبانه خود را برای کاهش فشارهای حباب قیمتی تکرار کردند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۲.۶۹ دلار رسید، در حالی که پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۱۳.۶۳ دلار رسید. پالادیوم ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۴۵ دلار و ۸۷ سنت رسید.